Zdravím kluci.
Většina to asi bude znát, ale mě se celkem tenhle postarší článek líbí a třeba někomu trochu pomůže zvýšit výdrž naších nenažraných telefonu:
http://mobil.idnes.cz/zvyste-vydrz-bate ... likace_ramJe to jen návod, ty aplikace mají samozřejmě každá svou alternativu. Např. SetCPU já místo něj mám Android Overclock a snížím si klidně frekvenci i napětí za pomocí Pimp My Cpu na nastavení voltů, kolik na jaké frekvenci má žrát. APN droid od Martina Adámka je dle mého také skvělý, ale zase jsou alternativy. Např. dle Petra je zbytečný, ale já na něj nedám dopustit. Ale to je na každém z nás, co komu vyhovuje.

No a další věci, když chcete zvýšit výdrž, to ale asi také někteří víte jsou: - mít vypnuté automatické otáčení obrazovky, - vypnutý automatický jas, - aktualizace ma marketu mít na ruční, ne automatické, - vypnuté 3G sítě (viz APNdroid), - vypnuté wifi, - vypnuté GPS, - vypnutý bluethoot, prostě co nepotřebujete vypnout.

Android bohužel nechává běžet spoustu aplikací na pozadí a ty také žerou baterku. Lze to řešit nějakým Killerem a ukončovat to ručně, anebo jednou z nejlepších app od českého guru, který je oslavován i na XDA - Juwe11:
-
http://yaam.mobi/app/?id=com.smartproje ... timizationk této jsou samozřejmě také alternativy, ale juwe je fakt machr a jedn z nejlepších. Potvrzují to ohlasy na XDA z celého světa.

A pozor na některé antiviry. Žerou a hodně.

Jo ten Juwe Ram manager momentálně ještě není na android marketu. Tak chvilku strpení a je třeba si ho nastavit. A raději počkat na ten android market. Co se týče SVOX a Ivety, používám téměř rok. No a hlavně pozor na nastavení! Ať vám nečte SMS na veřejnosti, nebo jako třeba mě v obchodě. Případně před manželkou.
