Mobilní koutek

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod vladislav » 23.07.2011 10:07

O bojování zatím nemohu mluvit.. :lol: Do kapsy se mi vejde...Jsem zatím rád,že si aspon zavolám..A napíši SMS.. :lol:Musím prostudovat návod...Pak si dám nějaké hry,mapy do navigace,filmy,muziku..atd,atd..A pořádně si pročtu tohle téma..A začnu pokládat otázky.. ;)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod Sbormistr » 23.07.2011 11:59

Nastavení internetového prohlížeče

Protože se množí noví majitelé telefonů s OS android, přidám pár základních nastavení. Samozřejmě nastavení se bude u různých telefonů trochu lišit, dnes prakticky všicnhi výrobci přidávají své nástavby, takže můj návod je pro HTC Sense. Nastavení domovské stránky - většinou je nastavena domovská stránka výrobce, v mém případě http://www.htc.com, u některých telefonů http://www.google.com. Nevím jak jinde, ale u HTC to funguje tak, že při spuštění IE se načítá poslední zobrazená stránka a ne domovská (odpověď pro geocomp).
Změna domovské stránky - klik na ikonu browseru - menu (obr.1) - více (obr.2) - nastavení (obr.3) - nastavit domovskou stránku (obr.4).
Nastavení nové záložky - otevřít prohlížeč - menu - přidat záložku
Nastavení záložek - otevřít prohlížeč - menu - záložky - menu - seřadit podle nebo upravit
Přidání odkazu na plochu - otevřít prohlížeč - menu - záložky - dlouze podržet příslušnou záložku - příslušná úprava záložky (obr.5)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Niro 1.6 GDI HEV Exclusive + Premium Paket 2017 Obrázek
Sportage III 2.0 CRDI 4x4 Exclusive 2011-prodáno 2022 Obrázek
Cee'd SW 1.4 CVVT 2007- prodáno 2018

Když všechno zklame, přečti si návod
Uživatelský avatar
Sbormistr Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4925  Témata: 20
Registrován: 08.02.2011
Bydliště: Včelná  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (14) TOP sponzor (2) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Osobnost klubu (1)

Kia Niro (2018)
42276 km @ 4.91 l/100km

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod geocomp » 23.07.2011 20:12

vím jak nastavit domovskou stránku, to není problém. Mě zajímá jak místo ní načíst při spuětění záložky.............teda jestli to jde.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod vladislav » 23.07.2011 23:30

Tak jsem dneska zkusil také ten test..Výsledek 3554.. :D Když jsem pak uvolnil pamět dostal jsem se na 3599 bodů.. :drink:
.Jinak moje drahá polovička se pořád směje,že je to mobil pro důchodce..Vše je velké.. :lol:
Nainstaloval jsem si navigaci NDrive 10.1.15 vypadá hodně dobře...Tak vidíme...GPS signál chytil mobil i v mistnosti metr od okna.. :thu:Zkoušel jsem pár filmů ..Moc pěkné to zobrazuje.Jen mám trochu problém se zvukem..Nejde u některých filmů dost nahlas..Neni na to nějaký prográmek??
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil vladislav dne 24.07.2011 20:30, celkově upraveno 1
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod Sbormistr » 24.07.2011 11:04

@geocomp

Pokud chceš ušetřit ta dvě kliknutí, nebo nechceš aby se načítala domovská nebo poslední stránka,tak si na plochu nainstaluj widget záložky. Nevím co máš za mobil, ale u HTC tento widget zabírá celou jednu pracovní plochu. Zkoušel jsem to obejít přes zkratky apod., ale jednoduchý widget jsem na plochu nedostal.

Widget záložky.png


@vladislav

Zkus si nainstalovat aplikaci audiomanager, kde si můžeš lehce regulovat hlasitost medií. Pokud si zaškrtneš v nastavení Zkratka v notifikační liště, budeš mít rychlý přístup k aplikaci po stažení lišty. Další program, který výrazně zlepšuje zvuk u androidu je EQualizer. viewtopic.php?p=67358#p67358

Market:
https://market.android.com/details?id=com.smartandroidapps.audiowidget

Audiomanager.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Niro 1.6 GDI HEV Exclusive + Premium Paket 2017 Obrázek
Sportage III 2.0 CRDI 4x4 Exclusive 2011-prodáno 2022 Obrázek
Cee'd SW 1.4 CVVT 2007- prodáno 2018

Když všechno zklame, přečti si návod
Uživatelský avatar
Sbormistr Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4925  Témata: 20
Registrován: 08.02.2011
Bydliště: Včelná  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (14) TOP sponzor (2) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Osobnost klubu (1)

Kia Niro (2018)
42276 km @ 4.91 l/100km

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod vladislav » 24.07.2011 11:52

Má další dotaz...Kde je budík???Nemohu ho najít.. :lol:Ješte dotaz ten manager se mi stáhnul..Kde ho prosím najdu???A kam se vlastně ukládají tyto stažené soubory..Do jakého adresáře na kartě??.Díky za trpělivost se mnou.. ;)P.S..Ten manager jsem už našel.. :D
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod Sbormistr » 24.07.2011 12:04

Budík nenajdeš, musíš si nějaký stáhnout z Marketu. Já používám AlarmDroid, dobrý je taky Gentle Alarm.

Market:
https://market.android.com/details?id=com.splunchy.android.alarmclock
https://market.android.com/details?id=com.mobitobi.android.gentlealarm

PS. Zkuste si u AlarmDroidu nastavit u jednotlivého alarmu mluvící hodiny, je to docela prča. :lol:
Niro 1.6 GDI HEV Exclusive + Premium Paket 2017 Obrázek
Sportage III 2.0 CRDI 4x4 Exclusive 2011-prodáno 2022 Obrázek
Cee'd SW 1.4 CVVT 2007- prodáno 2018

Když všechno zklame, přečti si návod
Uživatelský avatar
Sbormistr Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4925  Témata: 20
Registrován: 08.02.2011
Bydliště: Včelná  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (14) TOP sponzor (2) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Osobnost klubu (1)

Kia Niro (2018)
42276 km @ 4.91 l/100km

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod vladislav » 24.07.2011 17:07

Právě nemohl jsem ho najít..Už jsem si říkal ty si ,ale tr.. nemůžeš najít ani budíka.. :lol: Tak jsem si stáhnul Alarm clock plus..
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod geocomp » 24.07.2011 21:56

já na LG OO budíky mám pod ikonou hodiny. Takový červený budík. Mám ho i na ploše a jsou z toho nádherný hodiny i s počasím které po pěti minutách změní pozadí na černé a čísla zezelenají a začnou měnit posici něco jako spořič. Budíků si můžu nastavit kolik chci a v jakých termínech chci.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod marhalu » 24.07.2011 22:27

Sbormistr píše:Budík nenajdeš, musíš si nějaký stáhnout z Marketu. Já používám AlarmDroid, dobrý je taky Gentle Alarm.
...


U HTC Sense stačí ťuknout na hodiny. Druhá karta je budík takže tam je :). Si myslím že to bude všude stejný ..
Mě osobně stačí. Stejně ho používám na dovolený apod.
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod Sbormistr » 25.07.2011 06:17

Jasně, máš pravdu, na to jsem úplně zapomněl. To je tím, že klikám pořád jen na počasí. Ale Vladislav má Galaxy 2, tam to bude jinak.
Niro 1.6 GDI HEV Exclusive + Premium Paket 2017 Obrázek
Sportage III 2.0 CRDI 4x4 Exclusive 2011-prodáno 2022 Obrázek
Cee'd SW 1.4 CVVT 2007- prodáno 2018

Když všechno zklame, přečti si návod
Uživatelský avatar
Sbormistr Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4925  Témata: 20
Registrován: 08.02.2011
Bydliště: Včelná  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (14) TOP sponzor (2) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Osobnost klubu (1)

Kia Niro (2018)
42276 km @ 4.91 l/100km

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod marhalu » 25.07.2011 08:28

Jj to vím. Psal jsem to taky jako inspiraci kde by to mohlo být :)
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod vladislav » 25.07.2011 09:50

Ne bohužel tam ho nemám.. :(
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod runis » 25.07.2011 11:01

Zdravím pánové.
Tak jsem se včera vrátil z dovolené v Chorvatsku. Byli jsme autem a já tam zkoušel i navigace na svém Galaxy I. Zkoušel jsem jen dvě. A to Sygic Aura ( v. 11) a Navigon 3.6.0. Musím bohužel konstatovat zklamání. Vkládání průjezdních bodů u obou zminěných navigací tragické a kam mě to kolikráte potom cpalo...no maras. Aura mi sama při navigování dvakrát zamrzla a musel jsem úplně restartovat mobil. Ale udělalo to vždy až po dlouhé době navigování. Jel jsem z Ostravy, přes Bratislavu, Szombathely, Lendavu do Varaždinu a pak už normálně jako každý do Splitu a pak do Dubrovníku. Problém průjezdních bodů byl u obou navigací od Bratislavy, přes Szombathely až do Lenti. Nešlo to nastavit jak jsem chtěl jet já, jen to pořád přepočítavalo a odklánělo mě to zpět do Slovinska na tu jejich dálnici, které jsem se chtěl vyhnout. Kdybych jel klasicky přes Vídeň a tu Slovinskou dálnici, tak by problém s oběma navigacema nebyl. Musel jsem to nakonec řešit tak, že jsem si zadával krátké úseky navigování, jako např do Varaždinu, z něj do Lenti, pak Szombathely a pak Bratislava atd. Prostě žádný komfort. Jinak bych zase skončil ve Vídni. Když jsem zkoušel si nastavit navigaci Navigon v Dubrovníku do Ostravy, tak mě to hnalo dvěmi trasami přes Srbsko a jednou na trajekt, pak trajektem do Itálie, tam kousek po cestách zpět na trajekt do Splitu a pak Videň, Brno a Ostrava. Celkem 1900km, místo 1200km. :-( Algoritmus fakt jedna báseň. Aura mi nabídla trasu přes Vídeň a Brno, prostě klasiku. Když jsem dal průjezdní bod Szombathely, v Maďarsku, tak mě to zavedlo do Vídně, pak odbočilo na Szombathely, pak zpět někde k Vídni a pak normálně Brno atd. Takže se ptám, jestli už někdomáte pořádně a hlavně stoprocentně na dlohých vzdálenostech odzkoušenou nějakou navigaci pro Android. Něco jako byl TomTom na WM. Tam to šlapalo dobře a byl jsem spokojen. Bohužel TomTom na Adroid není. IGO se mi moc nelíbí a ani nevím, jestli je oficiálně pro Adroid. Něco jsem kdysi četl, že to je jen nějaká "nástavba"? Ale jestli ji někdo odzkoušel i dole pod Dubrovníkem a nedělá problém si v ní naplánovat svůj intinerář, kudy chci jet na dovolenou, tak tento navi soft beru. V TomTomu jsem si dal i několik průjezdních míst a on to při navigování vzal na vědomí a fungvalo to. To bych si přál i u navi v OS Androidu. Děkuji za radu.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Mobilní koutek

Příspěvekod vladislav » 25.07.2011 19:21

Existuje iGO My Way pro Android..Jsou to poměrně slušné mapy..Jinak bohužel TomTom zatím asi ne.

Jelikož jsem si pořád hrál s mobilem tak se mi vybíjela dost baterie..Začal jsem pátrat po možnostech úspory...Našel jsem do pěkné programy na sledování baterie a procesoru.. CPU Spy a Battery Spy jsou ke stažení na Marketu..
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé