Kontrolka Check Engine na Sephii

Trápí Vás něco na voze?

Kontrolka Check Engine na Sephii

Příspěvekod scott030 » 27.09.2008 17:27

Ahoj,

Chctel bych se zeptat jestli nekdo vi co vsechno signalizuje kontrolka Check Engine na palubovce Sephie, jestli treba pockat nez zhasne pred tim jak nastartujete motor a co to znamena kdyz se to rozsviti behem jizdy?Jednou kdyz se mi to stalo tak mi blbo nejspis zapalovani a v druhem pripade mi auto odmitlo zrychlovat,kdyz sem pridal plyn jako by chtelo chcipnout ale pak sem seslapnul plyn az na podlahu a auto normalne zacalo zrychlovat akutrat se mi rozsvitila spominana kontrolka. Kdyz se mi to rozsviti tak vzdy zastavim, vypnu motor, pak ho znova natocim, kontrolka zhasne a jede se dal. Vedel by mi s tim nekdo poradit? Dekuji.


Kia Sephia r.v.1998, 1.5 59kW/80hp
scott030 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 3
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Dunajská Streda  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Beda » 27.09.2008 18:28

V anglickym manualu k Sephii popisujou rozsviceni teto kontrolky za jizdy v pripade, ze je zjisten problem s "emission control system" coz by mel byt kompletni vyfukovy system. Jako nasledky prave muzou byt horsi jizdni vlastnosti, zvysena spotreba paliva, ... Blika-li ti ta kontrolka, tak muzes mit problem s katalyzatorem. Jako posledni duvod proc to muze sviti je vicko od nadrze, pokavad ho nemas a nebo je spatne utazeny, tak se ta kontrolka taky muze rozsvitit.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod scott030 » 27.09.2008 21:41

No ta kontrolka se mi pocas jizdy rozsviti ale nikoli rozblika. Mam podezreni nejspis na Lambda sondu protoze se spotrebou nejsem zrovna spokojen. Na vyfuku kdyz sem Sephii kupoval sem mel poskozeny pruzny dil vyfuku ale nechal sem to vymenit. Zajimave je, ze pred vymenou mi to nedelalo. Vicko nadrze dotahuji az na doraz pokud mi to necvakne. A musim cekat pred nastartovanim nez mi ta kontrolka zhasne nebo muzu porad nastartovat jakmile zasunu kliic a pootocim ho?Nic jineho ta kontrolka nesignalizuje jenom problem s vyfukovym systemem? Bracha mi rikal, ze nekde na nejakim foru cetl, ze kdyz se takovato kontrolka rozsviti muze to znamenat i problem se vstrikovanim.
scott030 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 3
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Dunajská Streda  Slovakia (sk)

Příspěvekod Jakub » 28.09.2008 08:08

Tahle kontrolka ukazuje obecně problém v řídícím systému motoru. Takže znamená jakýkoliv problém s motorem. Důvod rozsvícení se zjistí napojením na diagnostiku a přečtením paměti závad, kde jsou uložené chybové kódy.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod scott030 » 28.09.2008 17:20

V servisu mi rekli ze u techto aut na zjisteni zavad staci pouze LED a ta vyblika problem. A taky sem to cetl na nejakym foru. A taky i to, ze u techto vozu se pouzivali do roku vyrobi tusim 97 nejakej jednodussi system a pak jeho vylepsena verze. Ovsem psali tam ze prave kontrolka CHECK ENGINE poctem blikani prozradi o jaky problem se jedna. Takze nevim...
scott030 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 3
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Dunajská Streda  Slovakia (sk)

Příspěvekod Jakub » 29.09.2008 07:26

U některých řídících systémů to tak bylo. Musíš ale vědět, jak se dostat do servisního režimu, aby sis mohl vyblikat chybový kód.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod scott030 » 29.09.2008 13:18

A vite nekdo jak se da dostat do toho servisniho rezimu? A teda taky kolik blikani co znamena?
scott030 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 3
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Dunajská Streda  Slovakia (sk)

Příspěvekod Jakub » 30.09.2008 07:49

Viz soukromá zpráva ;)
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Kontrolka Check Engine na Sephii

Příspěvekod Nio » 10.09.2010 19:49

toto by mě také zajímalo-nenáte někdo nějaký návod?
Kia Sephia GTX 1,8 16v
r.v.1998
Uživatelský avatar
Nio Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 3
Registrován: 17.08.2010
Bydliště: Prostějov  Czech Republic (cz)

Re: Kontrolka Check Engine na Sephii

Příspěvekod Nio » 10.09.2010 19:53

Dnes jsem jel a právě tato kontrolka mi nesvítila a motor sebou po ujetí třech kilometrů cuknul-jako by došel na moment benzín :cry: ale nedošel-je tam půl nádrže

asi po pátým cuknutí jsem toho měl již dost,tak jsem jel na vyšší otáčky a po dalších deseti kilometrů se kontrolka rozsvítila a už nezhasla. Pokus o vypnutí motoru a znovu nastartování nepomohl-stále svítí

co by to mohlo být?

Je fakt že na výfuku mám špatný pružný díl výfuku-ale nezdá se mi že by jen toto mohlo dělat takovouto zábavu

prosím pomozte-děkuji
Kia Sephia GTX 1,8 16v
r.v.1998
Uživatelský avatar
Nio Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 3
Registrován: 17.08.2010
Bydliště: Prostějov  Czech Republic (cz)

Re: Kontrolka Check Engine na Sephii

Příspěvekod Pc-romeo » 13.09.2010 17:53

Mne se v Ceratu tahle kontrolka rozsvitila hned pri prvni jizde ze servisu... Ukazalo se ze to bylo tim ze do toho puv. majitelka + bazar cpali nekvalitni benzin z nejake mistni JZD a to se nelibilo motoru jakmile mel jet souvisle po dalnici (navic zrovna pomalu nejezdim...), hned pri druhe nadrzi od Shell kontrolka zhasla...
Pc-romeo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 3
Registrován: 13.12.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2004)
60000 km @ 10.3 l/100km

Re: Kontrolka Check Engine na Sephii

Příspěvekod Nio » 16.09.2010 18:37

Pc-romeo píše:Mne se v Ceratu tahle kontrolka rozsvitila hned pri prvni jizde ze servisu... Ukazalo se ze to bylo tim ze do toho puv. majitelka + bazar cpali nekvalitni benzin z nejake mistni JZD a to se nelibilo motoru jakmile mel jet souvisle po dalnici (navic zrovna pomalu nejezdim...), hned pri druhe nadrzi od Shell kontrolka zhasla...

skusím vyjet nádrž a natankovat V-power a pisnu jak to dopadlo-skusím i vypustit zbytek nádrže aby bylo jistý že tam nezůstal nějaký bordel

zatím díky moc ;)
Kia Sephia GTX 1,8 16v
r.v.1998
Uživatelský avatar
Nio Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 3
Registrován: 17.08.2010
Bydliště: Prostějov  Czech Republic (cz)

Re: Kontrolka Check Engine na Sephii

Příspěvekod Nio » 25.09.2010 17:31

klema do diagnostické zásuvky-pro vyvolání hlášení poruchy ;)

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Kia Sephia GTX 1,8 16v
r.v.1998
Uživatelský avatar
Nio Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 3
Registrován: 17.08.2010
Bydliště: Prostějov  Czech Republic (cz)

Re: Kontrolka Check Engine na Sephii

Příspěvekod dadofry » 02.02.2018 10:15

Nemáte zkušenost zda diagnostika Sephiae , která byla vyrobená v roce 1998 může fungovad přes OBD2. Koupil jsem si redukci dělal nějaké pokusy , ale připojit mne to nešlo.
dadofry Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 29.06.2010
Bydliště: Náchod  Czech Republic (cz)

Re: Kontrolka Check Engine na Sephii

Příspěvekod rudolf.tomka » 02.02.2018 11:34

aký maš OBD adapter a apku v mobile ? ja mam https://play.google.com/store/apps/deta ... liviadrive a funguje ... :kia: SOUL
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé