prva negativna skusenost s riom :( asi prevodovka...

Trápí Vás něco na voze?

prva negativna skusenost s riom :( asi prevodovka...

Příspěvekod Návštěvník » 31.03.2008 16:13

takze prilis bezproblemoveho uzivania tohto inak skveleho vozitka som si neuzil... kupil som ho len pred par dnami, vsetko fungovalo nadherne, ale po cca 750km zacalo auto vydavat divny zvuk :( zistil som, ze je to pri nizsich rychlostiach, akoby jemny suchot s takym neidentifikovatelnym tichym hrkotanim... moc som to neriesil, myslel som, ze je to normalne, naviac auto stale behalo uplne bez problemov, tak som si proste myslel, ze predtym som si to nevsimol...

nastala vsak druha vec, ked som sa po 2 dnoch statia snazil rozbehnut a po zaradeni dvojky, napriek tomu, ze som mal plyn standardne stlaceny, sa auto pridusilo a zacala blikat kontrolka motora. po vypnuti a opatovnom nastartovani auto opat chodilo ako hodinky bez sebemensieho problemu, s tym podivnym suchotanim. rozhodol som sa teda, ze skocim do servisu na diagnostiku a zmienim sa o probleme s podivnym zvukom. nakoniec som usudil, ze problem bude s prevodovkou, nakolko pri ranajsej ceste do prace pri radeni trojky bolo pocut vyraznejsi hukot. stale vsak nie nic enormne a zvlastne, auto stale chodi uplne bez problemov.

spomenul som teda problem s pridusenim motora a tymto podivnym zvukom, ktoreho som sa obaval najviac, ze ho nebudu pocut a ja budem za blbca kazde rano sadat do auta s tym, ze je tam cosi v neporiadku... na moje mile prekvapenie sa prijimaci technik so mnou okamzite isiel previest s tym, ze po par metroch pri kvaltovani to spozoroval a usudil, ze to nie je v poriadku. na jednej strane mi odlahlo, ze teda vieme, ze problem tam isto je a v poriadku to nie je...

takze som objednany na zajtra 08:00 s tym, ze sa spravi diagnostika a preveri prevodovka, alebo co to vlastne je. drzte mi palce :)

budem priebezne podavat info, ako prebieha servis; ak mal niekto obdobny problem, budem rad, ked sa ozve.

len doplnim, ze auto som kupovat v motor-car TT, Trnava SK a s pristupom som velmi milo prekvapeny. hned ma chceli odviest do prace a ze ked budu mat hotovo, pridu pre mna, alebo mi dovezu auto sami. nakoniec sme to ale po konzultacii presunuli na zajtra s tym, ze sa nemam nejak vyrazne bat jazdit... tak drzte palce :whistling:
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 31.03.2008 17:46

ja nemam aidny problm, tiez som kupoval auto v maji 2007 tam a mozem potvrdit, su tam v pohode ludia.....
dufam ze to co najskor vyriesis.....
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 31.03.2008 17:55

matoni píše:ja nemam aidny problm, tiez som kupoval auto v maji 2007 tam a mozem potvrdit, su tam v pohode ludia.....
dufam ze to co najskor vyriesis.....


dufam aj ja... mne to nejak zvlast ani neponahla, kludne nech ho tam maju tyzden - len clovek je z toho taky nervozny a caka co bude. auto som si kupil skor pre radost ako vyhradne pre potrebu; mam stale k dispozicii sluzobne, ale moje je moje a nove je nove. naviac vysavanie kobercekov na vlastnom tesi ovela viac ako na firemnom :D

s tym pristupom to je inak vidiet, ze su pod jednym showroomom s mercedesom, majitel si udajne velmi velmi potrpi na pristup k zakaznikovi. ked som kupoval, skusobna jazda prakticky okamzite, na auto som cakal 4 dni, vsetko promptne vybavene, az na namontovanie zasterok, to im ukazem este :D

inak skuste sa aj ostatni majitelia benzinoveho ria zapocuvat pri preradovani, ci je vsetko ok... oni tvrdia, ze sa s takym eset nestretli, ale nech je ustretovost aka chce, vieme svoje :) hlavne dufam, ze si nikto nenajde podobnu zavadu ako ja...
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Jakub » 31.03.2008 20:07

@tgsa:

No jo, ulomený zub v převodovce, to už známe se snikem z cee'da. Tak hlavně ať dají celou novou převodovku.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 31.03.2008 20:26

jakub píše:@tgsa:

No jo, ulomený zub v převodovce, to už známe se snikem z cee'da. Tak hlavně ať dají celou novou převodovku.


uf, dufam, ze to nezvalia na mna, ze som si ho ulomil sam :D a kolko to cca jemu trvalo?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Jakub » 31.03.2008 20:31

tgsa píše:uf, dufam, ze to nezvalia na mna, ze som si ho ulomil sam :D a kolko to cca jemu trvalo?


No, moje převodovka byla vadná asi už od začátku, oprava v servisu trvala 4 dny (než poslali ze Žiliny novou)
http://old.kia-club.org/viewtopic.php?p=13962#13962

Snikovi to opravovali déle:
http://old.kia-club.org/viewtopic.php?p=13179#13179
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 31.03.2008 20:31

Snike cakal 16 dni :huh:

EDIT: Jakub ma predbehol :)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 31.03.2008 20:52

16 dni to rio ani nemam :) diq za info chalani...

// takze som dnes bol v servise, pozeral na to druhy technik, bol som sa s nim previezt, dali na zdvihak, pocuvali a zhodnotili, ze nic neobvykle... mozno som len prilis precitlively, kazdopadne mi bolo povedane, ze mam kludne jazdit dalej a nebat sa toho. vraj je to este cele surove (mam cca 1000 km), tak ze keby sa to nahodou zhorsilo, mam sa zastavit. cz toho mi vyplyva, ze sami nevedia co a ako, ale ak to nevyhodnotili ako zavadu, koli ktorej by sa nieco mohlo poskodit, ci by som nemohol jazdit, tak to neriesim... auto chodi stale uplne v pohode, sprava sa celkovo uplne normalne, ako aj na zaciatku.

tot moja skusenost :)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.04.2008 18:38

tak co popisuješ ve druhém odstavci, tak to se mi stalo teď o víkendu, ale po chvilce vče přešlo a je to zase OK. byl jsem trošku vystrašenej, ale nevím, čím to mohlo být.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.04.2008 20:55

myslis to pridusenie? tak to neriesim uz vobec :) jazdil som relativne vela novych aut v tejto cenovej kategorii, je to prakticky bezne. v servise mi povedali, ze proste vynechalo zapalovanie. ja som po tom proste znova nastartoval a siel dalej. odvtedy ako hodinky...
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Skalican » 24.04.2008 16:28

mne sa to pridusenie stalo asi po tyzdni od kupenia. Blikal KAT, tak som auto zhasnul, znova nastartoval a bolo to. Odvtedy uplne v pohode a ziadny problem. Som uplne s autickom spokojny. Musim zaklepat na drevo
:SK: :kia: XCeed 1.5 T-GDi 7DCT
Uživatelský avatar
Skalican Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 116  
Registrován: 03.03.2008
Bydliště: Skalica  Slovakia (sk)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2023)
7000 km @ 6.6 l/100km

Příspěvekod Rada Haryk » 15.04.2009 13:57

Ahojky,tak dnes jsem vyjel jako vždy do práce a po vyjetí a řazení z 1 na 2 stupen to probíhalo následovně..nastartování,1 a 2 ale řad.páka šla nějak lehce a po zapadnutí 2 se až po zařazení ozval takový divný zvuk jakoby zachrčení a auto se tak jako trošku přidusilo a pak už to jelo v pohodě.Po chvilce jsem zastavil vypnul motor a počkal.Pak jsem nastartoval,auto se rozjelo v pohodě a nic to neudělalo.Tak nevím co to mohlo být mám tam skoro 14 000 a zachvilku jdu na garančku..mám se o tom zmínit až budu na garančce....poradte prosím DÍK To je moje první špatná zkušenost jinak do včerejšího dne auto fungovalo bez problémů.
Rio II 1.4 16V Tropical Red Active Plus
Uživatelský avatar
Rada Haryk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 99  Témata: 9
Registrován: 01.08.2008
Bydliště: Milovice  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2008)
175000 km @ 6.7 l/100km

Příspěvekod titanus » 15.04.2009 14:01

Rada Haryk píše:Ahojky,tak dnes jsem vyjel jako vždy do práce a po vyjetí a řazení z 1 na 2 stupen to probíhalo následovně..nastartování,1 a 2 ale řad.páka šla nějak lehce a po zapadnutí 2 se až po zařazení ozval takový divný zvuk jakoby zachrčení a auto se tak jako trošku přidusilo a pak už to jelo v pohodě.Po chvilce jsem zastavil vypnul motor a počkal.Pak jsem nastartoval,auto se rozjelo v pohodě a nic to neudělalo.Tak nevím co to mohlo být mám tam skoro 14 000 a zachvilku jdu na garančku..mám se o tom zmínit až budu na garančce....poradte prosím DÍK To je moje první špatná zkušenost jinak do včerejšího dne auto fungovalo bez problémů.


asi si len odkaslal...sem tam divny zvuk auto vyda...ak to bolo 1. krat a neopakuje sa to tak je to v pohode...mozno si nemal uplne vysliapnutu spojku...v servise nic nepokazis ked im o tom povies ale kym sa to neopakuje tak je jasne ze ti povedia: Vsetko OK a :) ...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé