Autorizovany servis - rocna prehliadka

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Re: Autorizovany servis - rocna prehliadka

Příspěvekod Majlo » 02.05.2024 07:25

Skôr by na zaujímalo priatelia aký olej vám dali do proceed GT 1.6 t-gdi,prípadne dávajú ďakujem za odpovede...!!!
Majlo Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 28  Témata: 3
Registrován: 15.02.2024
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Autorizovany servis - rocna prehliadka

Příspěvekod Denin » 03.05.2024 12:19

Naposledy mi tam nalili Helix ultra professional AF 5W-30
Proceed GT MY 2022
Denin Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 28.08.2022
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Re: Autorizovany servis - rocna prehliadka

Příspěvekod bkcxdk » 04.05.2024 10:06

Roční prohlídka, TUkas Praha Modřany = 7 100,- Kč s DPH. Jestli je tohle ta levnější, tak potěš koště. :huh:
Plus tedy ještě udělali ECM upgrade. Tak jsem zvědav, jestli poznám nějaký rozdíl. :D Zatím jsem poznal jediné a to, že mi nefungovalo hlasové ovládání s tím, že prý tento jazyk (CZ) není podporován. Proklikal jsem menu tam a zpět, znovu nastavil CZ jako jazyk auta a pak to fungovalo, tak snad. (Používám k vytáčení kontaktů, protože KIA má telefonní aplikaci tak hrozně stupidní! :thd: )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Proceed 1.6 GT TGDi DCT MY23
bkcxdk Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 25.11.2023
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Autorizovany servis - rocna prehliadka

Příspěvekod DanDominik » 06.05.2024 14:42

Roční prohlídka ... Autobond Praha 9 Vysočany - 6.000 Kč s DPH, olej 0W-20
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Citroen BX 1.4 , Renault Laguna 2.0 , Opel Corsa D 1.2 , Opel Astra J ST 1.4 , Kia Proceed 1.5
DanDominik Muž
Nováček
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 06.05.2024
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed (2023)
15000 km @ 6.0 l/100km

Re: Autorizovany servis - rocna prehliadka

Příspěvekod Mexican » 07.05.2024 07:39

ja do Pemmu jazdim, vozim si vlastny olej. Prva bola za 4100, druha za 5800 (pre 1.0TGDi stonic).
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 403  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: Autorizovany servis - rocna prehliadka

Příspěvekod BoyGeorge » 16.05.2024 22:16

Tak já minulý měsíc předčasná výměna oleje + filtru po záběhu v 2500 km, Proceed GT PentaMetal u Klokočka Praha 6 - Řepy za cca 4500 Kč. Olej 5W-30 zn. KIA (určitě přebrandováno od skutečného výrobce). Do dílny mě nepustili, chtěl jsem si prohlédnout spodek vozu), ale komplet mi ho nafotili a poslali mailem. Ptal jsem se, proč někde dávají 0W-20 a jinde 5W-30 a říkali, že zadají VIN do PC a tam jim vyjede předepsaný olej pro to auto. I mechanikovi v dílně prý sklad vydá olej jen podle zadaného VINu.
Uživatelský avatar
BoyGeorge Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 14.05.2024
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2024)
0 km @ 0 l/100km

Re: Autorizovany servis - rocna prehliadka

Příspěvekod Majlo » 19.05.2024 23:31

Výmena po 3000 km,110 eur Kia Krosno,pri výmene je každý prítomný ak chce.Pri všetkých ukonoch vrátane opráv.Do takého servisu kde nemôžem byť prítomný by som ani nešiel..V Krosne Poľsko som prítomný pri výmene oleja aj v Opli.Ja nerozumiem prečo by som mal svoje auto niekomu zveriť a nemal by som byť pritomny.V Kii mi povedali,že je samozrejmosť byť pri tom,veď vy platíte a matexna to nárok.Dalsia novinka nemajú normohodiny,nedokázali pochopiť ako je možné,že za každú hodinu si účtujú 50-60eur.Uviedol mi príklad: Výmena spojky 500 eur,to len uvádzam vymyslenú cenu.Ci to auto budú robiť dva dni alebo 3 hodiny cena je vždy rovnaká.Tym padom mi hneď dali zľavu na ďalší servis,ak sa niečo pokazí príďte opravíme v rámci záruky .Recenzie majú brutálne,tak sa robí servis a zákazníka si vážia,prinesie tam peniaze ,zákazník pán..O prístupe ani nevravím.Odkedy som kúpil 2 nové autá servis autorizaky len Poľsko.Neda sa to rovnať vrátane dielov.Prasklo mi svetlo na aute nové autorizak v Prešove 150 euro nové Krosno 105 eur.Cena oleja v Prešove 30 eur 1.liter,Krosno 7,50 1.liter.Cize všetky peniaze ostávajú v Poľsku a potom Slovenské servisy fnukaju.Nenazratost znamená 0 priatelia..!!
Majlo Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 28  Témata: 3
Registrován: 15.02.2024
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: Autorizovany servis - rocna prehliadka

Příspěvekod BoyGeorge » 20.05.2024 00:39

Taky by se mi líbilo být u všeho kolem auta v servisu. Na druhou stranu si nedovedu představit ve větším servisu, kde je hala pro 10 aut, že se tam motá 10 majitelů, očumuje a kecá mechanikovi do práce nebo jen vyzvídá co dělá a proč dělá, čímž ho může znervózňovat nebo i naštvat, takže pak něco může zmrvit ať už shválně nebo ne. Taky určitě mají servisy nějaké předpisy ohl. bezpečnosti práce apod., a pak jim tam lidi budou lézt pod zvednutá 2-tunová auta, nebo nějakej týpek uklouzne na loužičce oleje, flákne sebou a majzne se do hlavy - zhebne nebo se těžce zraní. Kdo si to pak zodpoví a ponese zodpovědnost, léčebné náklady, bolestné, invalidní atd? To by pak měl mít člověk nárok být u oprav všeho co dá do servisu ... počítač, telefon, sekačku, vysavač, hodiny ... cokoliv, když je PAN zákazník a platí? Představa je to pěkná, ale určitě nereálná. A autoservis, který by dovolil aby se po dílně volně promenádovali a očumovali zákazníci by ve mně moc důvěry nevzbuzoval. Buď má dobré renomé, hodnocení na internetu, atd. tak mu věřím, anebo nemá, tak tam vůbec nelezu. Ale viděl jsem servisy, kde mají přes celou dílnu prosklenou stěnu a zákazník si tam může za tím sklem v křesílku při kafíčku pěkně koukat jak chce. Tak to bych bral. Ale napadá mě ještě jeden způsob, který by byl snad přijatelný pro servis i zákazníka, pohodlný a realizovatelný při ne příliš vysokých nákladech. V dnešní super elektronické době by určitě nebyl problém nainstalovat ke každému servisnímu místu web kameru, která by snímala práci mechanika a postup při servisu/opravách auta. Zákazníkovi by pak bylo umožněno vše sledovat odkudkoliv online nebo by mu byl předán video záznam ve kterém by si mohl doma vše zkontrolovat. Myslím, že většina lidí by si za tuto službu i ráda pár stovek připlatila. Pro servis by to navíc znamenalo možnost kontroly práce mechaniků a pro mechaniky zase motivaci (spíš bič :-) aby vše dělali pořádně, když nad nimi neustále bdí bratrovo (šéfovo) velké oko. Kamery jsou dnes kromě WC snad úplně všude - ulice, nádraží, stanice MHD, úřady, prodejny ...tak proč by nemohly být v autoservisech? Možná to šéfovi mého servisu navrhnu, schválně co by na to řekl :|
Napište co si ostatní o tom myslíte ...
Uživatelský avatar
BoyGeorge Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 14.05.2024
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2024)
0 km @ 0 l/100km

Re: Autorizovany servis - rocna prehliadka

Příspěvekod MP1 » 20.05.2024 10:38

U nás máme kameru na každý zdvihák. Už sme pár krát ukazovali záznam pri reklamácii. Uchováva sa počas zákonom stanovenej lehoty, ale tuším len 30 dní.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2248  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Předchozí

Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé