Občasné škubání při náhlé akceleraci 1.6 TGDi Proceed GT

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Občasné škubání při náhlé akceleraci 1.6 TGDi Proceed GT

Příspěvekod domslehy » 01.05.2024 12:39

Zdravím,

hledal jsem a hledal, ale nikde jsem toto téma nenašel. Nicméně budu případně vděčný za nasměrování. Našel jsme pouze vlákno, kde se řešilo škkubání celým autem při stálých otáčkách kolem 2000 ot/min.
Vlastním Kia proceed GT po faceliftu. Můj dotaz ale směřuje spíše naopak k nestálým otáčkám, resp. jsme se s tím vždy setkal ve stejnou situaci. Najíždím na silnici do mírného kopečka, následuje připojovací pruh už na rovince a já bych rád vystřelil například ze 70 km/hod. na 90 km/hod i více, když potřebuji objet kamión ale auto prostě nejede! Resp, zdá se že by chtělo, ale jako by tam místo tempomatu byl nastaven limiter a nechtělo mě to pustit (jezdím hodně často tempomat i po městě, ten by však na něco podobného neměl mít vliv, hodí se do "pauzy" a já můžu vyrazit") Tohle se mi stalo jen když jsem u předešlého hyundaie omylem překliknu z tempomatu až na limiter a auto nejelo více prostě jak nastavená hodnota. V praxi to vypadá tak, že celé auto mě kope do zadku a cuká sebou a snaží se jakoby přetlačit to něco co blokuje plynulou akceleraci. Jakmile ale dojíždím třeba křižovatku, kruháč, nebo ze stopky vyrazím, auto akceleruje přesně jak má za doporvodu orchestru, který mám tak rád. Ale už se mi asi 3 - 4 stalo, že jakmile jsem se připojil a chtěl objet kamion, sešlápnu plyn tak auto jako kdyby naráželo na limiter a nechtělo jet. Následně se tedy z této nebezpečné situace zařadím chca nechca do pravého pruhu, a jedu v klidu zase jak má dál i s akcelerací. Nesetkal jste se s tím někdo prosím? Jsem spíše šnek, takže tyto experimenty nijak nezkouším jen tak, ale když pak přijde právě takováto náhlá situace považuji pohotovou akceleraci za prvek bezpečnosti a tímto naopak způsobuji nebezpečí.

Něco podobného se mi tehdy stalo, jakmile jsme tankoval nekvalitní naftu do mé C3 Citroenu, vyřešilo se to přestupem na jinou značku benzínky. Nicméně tankuji kvalitní benzín i na různých místech u té samé značky. Orlen 100 oktan a u předešlých Hyundai i30 fastback 1.0 tgdi i 1.4 tgdi jsem neměl nikdy problém s 95 ani 100 oktanem. Takže palivo jako takové vylučuji. Napadá mě vstřik, svíčka, ale během startování žádné problémy nejsou, auto vždy chytne bez ohledu na situaci. Bohužel nic podobného nedokážu natočit na video, protože to je výjimečná situace a často zrovinka ne ve chvíli, kdy se hodí vzít telefon a natáčet.

Předem všem děkuju za rady, postřehy či přímo řešení :-)
S pozdravem,
D
domslehy Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 6  Témata: 2
Registrován: 20.12.2023
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Občasné škubání při náhlé akceleraci 1.6 TGDi Proceed GT

Příspěvekod Majlo » 04.05.2024 09:53

Skús tam natankovať Slovnaft 100 ale E5 nie e10.Moze to byť LSPI v tomto prípade zmena oleja.
Majlo Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 28  Témata: 3
Registrován: 15.02.2024
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)


Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé