Přední parkovací senzory - instalace v servisu

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Přední parkovací senzory - instalace v servisu

Příspěvekod Mirse » 05.04.2024 07:14

Auto je vyrobené a převezené do centrálního skladu Jeneč u Prahy, bohužel prodejce zatím neví (a já už vůbec ne ) jak dlouho to potrvá než se tam odbaví a převeze se k němu ale až to bude hotové tak určitě budu informovat (včetně fota) o jejich funkčnosti ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3932  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přední parkovací senzory - instalace v servisu

Příspěvekod redTM » 12.04.2024 08:51

robocee píše:Ahoj, docela by mě zajímalo, jak dopadla reklamace. U mě se chovají senzory podobně. Ceed SW TOP (2024) + přední senzory namontované prodejcem. Příliš originálně se netváří a při jízdě v dešti pípají (i když jdou tlačítkem vypnout). Předem dík za odpověď.

Ahoj,
servis reklamaci přijal a senzory nastavil lépe (jakmile byla překročena určitá rychlost tak byli vypnuté a toto nastavení bylo nejlepší po většinu času). Nicméně asi měsíc po návratu ze servisu se začala odlupovat barva ze senzorů. Tak jsem šel na další reklamaci, tentokrát kvůli barvě na senzorech. Při této návštěvě opravili defekty s barvou nicméně resetovali nastavení senzorů takže jsem se dostal opět na začátek tohoto problému. No a korunu tomu dala opět barva, která se po dalších cca 3 měsících začala zase odlupovat.

Takže jsem si našel návod, věnoval tomu asi hodinu a senzory jsou nastaveny tak jak bych si představoval (od aftermarket senzorů - ten tamagoči zvuk mě pořád ničí), ale na origo to nikdy mít nebude.
Teď pojedu na servis a přezutí a opět budu chtít opravit tu znova odlupující se barvu :D . Je mi tedy jasné, že mě čeká opět kolečko se seřízením senzorů nebo vypnutí než se k tomu dostanu.

Ve výsledku to bylo vyhozených 10tis, ale to mě tolik nemrzí jako neschopnost servisu mi v samotném začátku oznámit, že je to aftermarket produkt a poté jejich neznalost (nebo lenost, to nevím) je nastavit správně. Od teď do servisu už jen pro razítko a nutnosti, že jsem tam byl, aby pokračovala záruka a hlavně nechtít něco navíc..
redTM Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 3
Registrován: 10.09.2018
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Přední parkovací senzory - instalace v servisu

Příspěvekod Gibbings » 29.04.2024 10:38

Tak možná proto není možné jednoduše dodělat origo senzory a čekat, že to celé začne samo fungovat?
steppermotor offers a variety of different types of gear reducers including planetary reducers, parallel shaft reducers, and worm reducers.
Gibbings Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 29.04.2024
Bydliště: Paris  Czech Republic (cz)

Re: Přední parkovací senzory - instalace v servisu

Příspěvekod Mirse » 30.04.2024 07:21

Tak jsem si včera byl převzít novou Kiu Ceed SW na kterou jsem si mimo jiné nechal i domontovat ty inkriminované přední senzory. Kluci v dílně mi je vzorně přelakovali (jak moc dobře ukáže čas :) ) a přidali mi vedle vypínání jízdy v pruzích malinký vypínač takže mám i rychlou jednoduchou možnost je vypnout kdyby moc otravovaly :roll: Jsem s tím po prvních 270-ti km vcelku dost spokojený :thu:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3932  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Předchozí

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé