Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod ädamso » 09.02.2021 15:50

Ahoj, pozdě, ale přece přicházím s tím, jak se to v mém případě vyřešilo. V Kia servisu mi napoprvé řekli, že to není nic hrozného, a že to může takhle dělat, když zaber turbo a podbný nesmysly....googloval jsem dál a našel jsem příspěvek, že to samé někdo opravdu vyřešil výměnou spojky. Ještě jednou popíšu, co to přesně dělalo: motor běžel na nautrál úplně v pohodě v celém spektru otáček....když jsem jel, tak při 1700-1900 se auto začalo celé třást a ztrácelo akceleraci (otáčky šly nahoru, ale muselo se zvolna)...od 1900 to šlo zase plynule v pohodě. Dělalo to nezávisle na rychlosti auta, ale na otáčkách při všech rychlostních stupních. Vše ukazovalo na něco kolem spojky, a tak jsem se vydal do Kie znovu a tentokrát to opravu opravili - vyměnili komplet spojku a je to v cajku...při najetých 80.000km, na záruku, takže za 0kč. Byl jsem moc rád, že to takhle dopadlo. :D
ädamso Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 17.12.2019
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod peternovakjr » 09.02.2021 15:58

Predpokladam, ze ked tam dali tu istu, tak to zacne robit zase. Ale dobre vediet, ze to je teda na 100% tym.
KIA Ceed 1,6CRDI 2014
peternovakjr Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 02.01.2020
Bydliště: Skalica  Slovakia (sk)

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod Ulicnik » 10.02.2021 03:15

To je bomba. Tak hurá reklamovat spojku. Až si ji v nejbližší době nechám vyměnit, tak se ozvu s výsledkem.
Ulicnik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 10.09.2019
Bydliště: cechy  Czech Republic (cz)

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod mikhayl » 20.04.2021 16:08

Ahoj, ti z Vás, co výměnou spojky vyřešili problém, čím jste prosím argumentovali v servisu, aby ji vyměnili?
Mne zatím vždy odbili tím, že žádnou mechanickou vadu nezjistili.
mikhayl Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 16.07.2019
Bydliště: PRG  Czech Republic (cz)

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod Ulicnik » 21.04.2021 09:01

Ja tam bohužel ještě nebyl, ale myslel sem že se s nima domluvím, že když to po výměně přestane, tak tak to bude záruka a když ne, tak platím já. Nevím jak jinak si o to říct...
Ulicnik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 10.09.2019
Bydliště: cechy  Czech Republic (cz)

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod Ulicnik » 13.05.2021 12:17

Ahoj,
tak jsem se při návštěvě servisu KIA dozvěděl, že spojková sada a setrvačník, je omezen 2 letou zárukou. Takže sem zatím nic měnit nenechal a bylo mi potvrzeno, že si spojku můžu dát klidně druhovýrobu (bojím se že originál to začne dělat zase) a nechat si to udělat kdekoliv bez ovlivnění záruky na ostatní věci...

Mám dotaz na ty co už spojku měnili, zda bylo potřeba vyměnit i setrvačník. ??? Doufám že ne, mám tam dvouhmotu...

A ještě máte někdo zkušenosti s kvalitou spojkových sad z druhovýroby? Nemusím na tom nutně šetřit každou korunu a raději bych vyšší kvalitu.
Ulicnik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 10.09.2019
Bydliště: cechy  Czech Republic (cz)

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod lopo1 » 13.05.2021 22:27

Ulicnik netušíme koľko máš nabehne žiaľ v akom staje je dvojhmota uvidíš až keď za zhodí prevodovka
A k spojkovy sadám na normálne jazdenie by som volil Sachs, exedy, luk....
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod Ulicnik » 14.05.2021 08:55

@lopo1 Mam Ceed SW 1.6 CRDi 100kW 2016 v topu a najeto 79 500km. Ukazali mi moji vlastni servisku a tam se pise, ze dily ovlivnovane ridicem maji zaruku jen 2 roky. Prej do teto dvoulete zaruky spada i ten dvouhmotovy setrvacnik co tam mam. A moje otazka zni, zda lide kteri tento problem s vibracemi vyresili vymenou spojky, museli menit i setrvacnik? Nebo jestli stacila jen spojkova sada... Jo a diky za tipy na vyrobce spojkovych sad. :roll:
Ulicnik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 10.09.2019
Bydliště: cechy  Czech Republic (cz)

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod Niki » 14.05.2021 09:24

Standartne sa meni spolu so spojkou aj zotrvacnik. Samozrejme, ak si mal spojku s vyrobnou vadou, tak to mozno potrebne nie je, neviem. Zotvracnik vydrzi aj 250-300K km, samozrejme zalezi od sposobu pouzivania motora.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod mikhayl » 11.06.2021 15:24

Ahoj, tak u mne nakonec výměna spojky pomohla, nyní úplně bez vibrací v oblasti 1700-2000 otáček. V servisu vyměnili komplet spojkovou sadu (setrvačník zůstal původní).
mikhayl Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 16.07.2019
Bydliště: PRG  Czech Republic (cz)

Re: Ceed 1.6 CRDi vibrace do karoserie

Příspěvekod Matyodimson » 04.04.2024 20:01

Menil niekto spomínanú spojku aj na manuály ? Ak áno pomohlo to ? Prestala rezonancia pri 2000 otáčkach.
Matyodimson Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 04.04.2024
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé