Stránka 1 z 3
Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
13.03.2014 16:27
od jednicka1111
zdravím,tak už nastal čas koupit nové auto,jen pořád nejsem rozhodlí jestli naftu nebo benzín,najezdím asi 15000km za rok,což není moc tak nevím jestli se mi nafta vyplatí,taky mě zajímá kolik stojí servis,a jak jsou na tom určité tipy motoru,třeba ten 1.4 cvvt 73kw prý žere víc než 1.6 gdi 99kw,o naftě moc nevím,jen to co mají v prospektech,ale myslím si že skutečná spotřeba bude jinde,a jak jste na tom vy z novím ceedem,díky.
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
13.03.2014 17:51
od Patrona
Otec má novýho Cee´da tu 1.4 cvvt jak píšeš, auto máme cca rok, dlouhodobá průměrná spotřeba je 6,5 - 7/100 km
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
13.03.2014 20:22
od zaplosak
já teďko jakoby po zimě 7.6...
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
13.03.2014 22:02
od spideyx
Já po první tisícovce s 1.6 GDI zatím kolem 7.9 l/100 (převážně po městě), je to ale hodně režimem jízdy (a mojí těžkou nohou). Dneska jsem třeba jel dálniční OL-Brno a zpátky rychlostí "maximální legální," dle PP za 6.7 l/100. Podotýkám že ještě na zimních.
Osobně patřím mezi horlivé zastánce benzínu

Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
13.03.2014 22:26
od ladlen
jednicka1111 píše:zdravím,tak už nastal čas koupit nové auto,jen pořád nejsem rozhodlí jestli naftu nebo benzín,najezdím asi 15000km za rok,což není moc tak nevím jestli se mi nafta vyplatí,taky mě zajímá kolik stojí servis,a jak jsou na tom určité tipy motoru,třeba ten 1.4 cvvt 73kw prý žere víc než 1.6 gdi 99kw,o naftě moc nevím,jen to co mají v prospektech,ale myslím si že skutečná spotřeba bude jinde,a jak jste na tom vy z novím ceedem,díky.
Či naftu, alebo benzín, závisí od viacerých vecí. Ak naftu, tak by si mal najazdiť za rok aspoň 20-30 tisíc km, ale hlavne, mal by si jazdiť dlhšie trasy, aspoň 30-40 km naraz, aby sa ti mohol naftový motor aj zahriať a aby si mal požadovanú spotrebu. Na benzíne budeš jazdiť za 6-7 litrov, na nafte za 5-5,5 litrov, ale nafťák stojí viac a drahší je aj servis. Naproti tomu, diesely v ceede sú výborné a majú výborný ťah, benzínová 1,6 na synovom ceede ma až tak nepresvedčila. Najlepšie je vyskúšať benzín i diesel v predajni a potom sa rozhodnúť, samozrejme aj po zvážení vyššie uvedených skutočností.
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 07:53
od dong
U nafty jeste nezapomenout na regeneraci filtru pevnych castic, ktera se bez delsi trasy a tomu odpovidajiciho zahrati motoru neprovede = problem.
Jinak me se vic libi nafta, benzin me moc nepresvedcil, to by museli i do kombiku zacit davat T-GDi, to bych asi pak ani nepremyslel

Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 10:23
od ohen10
Ja mam naftu a ak by som nejazdil dlhe trasy a cca 25 tis km rocne, siel by som do benzinu. Ak by som mal auto primarne do mesta, neni to dobre pre naftu, resp motor to ma tazsie. Ak budem kupovat druhe auto akoze len do mesta, tak urcite benzin. Ja byt na tvojom mieste s tym mnozstvom kilometrov, beriem benzin. vsetko je lacnejsie okrem paliva. pri 15 000 km za rok usetris na nafte 150 litrov ak mas spotrebu o 1 liter mensiu co je cca 230 eur a to si myslim das len na servis. Ja ked beham len po meste, tak mam spotrebu urcite nad 6 a myslim, ze aj nad 7. Ale hlavne jazdim po dialnici a potom mam kombinovanu cca 5.5, ale to jazdim priemerne kusok cez 110, kedze jazdim hlavne BA-TT, kde je max 110. Takze zvazuj

Urcite nafta ma lepsie vlastnosti ako napr krutiaci moment.
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 10:56
od Pavka
Sice nemám benzín a ani cee`d, ale 15000km za rok = benzín

Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 12:58
od spacirx
Případně plyn, pokud je v plánu si nechat auto s tímto nájezdem 3 roky a víc

Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 15:07
od jednicka1111
já to auto budu používat z velké části jen po městě,hlavně do práce a zpět,10km tam a 10 zpět,letos sice jedem na dovču do itálie,tam se počítá s tím že za 14 dní nejedu 5000km,ale jinak převážně jízdy po městě,sem tam nějaký výlet,ale nevím jestli prohlídky v rámci záruky jsou levnější u benzínu nebo ne,také řeším dilema jestli kombi nebo krátkou verzi,nevím jestli se dá do té krátké verze poskládat v pěti i z kufry a vyrazit na dovolenou,je to naše poslední taková dovolená,jinak jsem sám z přítelkyní,stačila by mi krátká verze,přímo v kii mi řekli že ta krátká verze má kufr 320 litru,ale na stránkách kie píšou 380,tak nevím jestli do toho naskládám 5 kufrú,jinak díky za každou radu.
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 15:30
od Tazipes
Hlasuju za benzín nebo plyn. Velikost auta si musíš určit sám

.
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 15:55
od dong
Naposledy kdyz sme jeli na dovcu s manzelkou sami, tak nam kratky Focus vystacil akorat tak pro dva

Jinak me se vic libi kratky ceed, ale z duvodu prakticnosti sme nakonec koupili SW (kocarek se tam dava ponekud lepe

).
P.S: Co se tyce plynu, ten jde jen do 1,4 ne?
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 19:16
od Pslada
Měl jsem ten samý problém benzín či nafta, naftové motory jsou komfortnější a mají nižší spotřebu, roční nájezd okolo 20.000 km. Nakonec jsem se rozhodl pro benzín, krátkou verzi s motorem 1.6 GDI a jsem maximálně spokojen, akorát jsem se musel naučit řadit

1.6 T-GDI by byl lepší, když chci svižněji někoho předjet musím podřadit. Moje dlouhodobá kombinovaná spotřeba se pohybuje 6.6 - 7.2 l/100. Motor občas vytočím nad 5500/ot. a limitů se nedržím. Naftový motor je dražší, servisní náklady jsou vyšší a jak píšou ostatní motor má rád delší trasy. Pro projížďky okolo 20 km bych o naftě vůbec nepřemýšlel.
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 19:45
od jednicka1111
asi je pravda že na popojíždky ve městě je nafta na prd,ikdyž jsem ji doted používal,ale spotřeba nic moc,ale zase na druhou stranu ten motor 1.6gdi je sice super ale je pěkně drahej,za to mám naftáka,nevím jak je na tom ta základní benzínová jednotka,ale asi to oproti tomu gdi bude slabí čajíček.
Re: Kia ceed benzín nebo nafta

Napsal:
14.03.2014 23:23
od spideyx
Teď úplně nesleduju ten tok myšlenek. 1.6 GDI je oproti 1.4 CVVT o 25k dražší, ale 1.4 CRDi je ještě o dalších 25k výš než GDI. 1.6 CRDi rovnou o 50, takže "za to mám nafťáka" se asi moc nekoná.