Kolísání napětí

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Kolísání napětí

Příspěvekod JirkaDD » 01.02.2013 01:17

Nevíte někdo čím může být způsobeno kolísání napětí u cee´da.Světla,radio,palubka i osvětlení interieru slabě problikává.To se děje i při vyšších otáčkách.Mám ceeda 16 CRDI SW 85 kw a známý má 16 CRDI 66 kw a dělá mu to taky.
JirkaDD Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 22.01.2013
Bydliště: Dolní Dvořiště  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod murarikm » 01.02.2013 16:36

Možná, že by to mohla být špatná kostra.
KIA CEED SW 1,4 SPORT, srpen 2011, tmavě modrá
murarikm Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Křelov  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod -Petr- » 01.02.2013 23:58

JirkaDD píše:Nevíte někdo čím může být způsobeno kolísání napětí u cee´da.Světla,radio,palubka i osvětlení interieru slabě problikává.To se děje i při vyšších otáčkách.Mám ceeda 16 CRDI SW 85 kw a známý má 16 CRDI 66 kw a dělá mu to taky.


Dělá to při nastartovaném autě a volnoběhu, nebo při chcíplém motoru? Alternátory jsou dimenzované nadoraz, pro zvýšení napětí je potřeba šlápnout trochu na plyn, kord při zaplý klimošce. Za všechno u těchle Kia krámů mluví zavírání elektrických oken, kdy na volnoběh jde tak, že sotva jde, při přidání plynu na neutrálu a stání se teprve okno uráčí pořádně rozhýbat. Kia ojebala co se dalo.

Čtu to znovu, píšeš že i při vyšších otáčkách (tak to znamená že za chodu motoru a alternátoru). Tak buďto vadná kostra jak píše kolega víš, nesvítí nebo neproblikává kontrolka dobíjení? Řemen má zuby takže alternátor by se měl točit plnou rychlostí tam chyba asi nebude. Když otevřeš haupnu je tam vidět šroub na který je připojená kostra. Nemáš tam měděnku? Ta nevodí. Ale problém je ten, že kostra je na více místech, pod krytkama nebo pod kobercem interiéru, takže když nevíš kde ji hledat tak to je celkem detektivka. Co autorizovaný servis? Další možnost jsou uhlíky alternátoru, vadná baterie (sráží napětí) a nebo vadný alternátor. Ale to by se projevilo častější potřebou dobíjet baterii na nabíječce, hlavně v zimě. Zkusil bych si půjčit jinou autobaterii a uvidíš hned jestli se to bude chovat jinak nebo ne.

Ještě mě napadlo, že právě ta okna by mohla mít jinou kostru než interiér. pokud jdou rychle nahoru i dolu jak na nízké otáčky tak na vysoké nebo v době kdy poblikává interiér, bude to jen tou kostrou. Ale nemám v ruce schéma abych tuhle teorii mohl ověřit.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod JirkaDD » 02.02.2013 00:46

Zejtra na tu kostru mrknu.Mírně to bliká i při točkách za jízdy.Mám auto 4 roky starý a kámoš jen dva,tak by ta kostra neměla být zoxidovaná.Možná jde do riti už baterka,protože někdy už startuje trochu těžce.Ale kluci,moc díky za radu.
JirkaDD Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 22.01.2013
Bydliště: Dolní Dvořiště  Czech Republic (cz)

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod tominecko » 02.02.2013 14:06

Ahoj, mal som podobný problém s kia ceed 1,6 crdi 85 kw, zhruba pred rokom (žmurkala mi prístrojovka resp. celé osvetlenie v interieri) a tým pádom mi ani alternátor poriadne nedobíjal baterku. Riešenie bolo jednoduché vyčistenie kontaktov v autorizovanom servise. Odvtedy je všetko Ok
tominecko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 14.10.2011
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod JirkaDD » 04.02.2013 19:50

Odstraněno! Natáh jsem kostru přímo od baterie na motor.Přestalo to blikat a zvýšil se dobíjecí proud o 0,8V.Dík za radu.
JirkaDD Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 22.01.2013
Bydliště: Dolní Dvořiště  Czech Republic (cz)

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod kaja.h » 10.09.2013 19:35

Ahoj, jsem tu nový, ale se SW už mám skoro 6-ti letou zkušenost. To dodatečné pokostření neni špatnej nápad Jirko. Zrovna včera jsem odstraňoval měděnku z kostřících bodů v motoru a ten -pol od baterie se mi taky moc nelíbí. Asi taky vylepšíme.
kaja.h Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 10.09.2013
Bydliště: Pelhřimov  Czech Republic (cz)

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod Martintek23 » 08.11.2022 14:47

Zdravím také mám problém s kolísáním napětí. Mám kia ceed II r.v. 2013 JD. Napětí kolísá za jízdy v otáčkách i na volnoběh. Většinou kolísají více při přidávání plynu a ve vyšších otáčkách. Auto bylo v autorizovaném servisu. Tam vyměnili alternátor ale problém je stále. Kontakty na baterii a kostra jsou v pořádku. Baterie proměřena a taky v pořádku. Už nevím kde hledat. Zajímevé je že když venku mrzne a jsou cca -3 stupně, tak se auto chová uplně normálně a napětí nekolísá. Pc ukazuje chybu obvod alternátoru. Napětí kolísá mezi 12,5 -15 v
Martintek23 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 08.11.2022
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod johnyfly1 » 08.11.2022 15:09

co tak regulator napatia...neviem ako tu ci je spolocny s altikom alebo je samostatny ...
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 493  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod Martintek23 » 08.11.2022 19:30

Já myslím že je v altíku.
Martintek23 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 08.11.2022
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod Beda » 08.11.2022 20:05

Nekde na Hyundai foru jsem cetl, ze pokavad se nedal do jednoho modelu uplne stejny alternator dle znaceni vyrobce. Protoze podle OE cisla to nabizelo vice variant od dodavatele jedne zacky, tak to delalo problem, ze to pak ukazovalo stale chybu dobijeni. Takze otazka je, zda ten alternator ma naproste stejnou spcifikaci, jak ten puvodni? Ale pises, ze to delal autorizak, ten hadam ti vnutil original dil,ze ?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8339  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod Martintek23 » 08.11.2022 21:19

Ano. Byl tam neoriginalní když jsem auto koupil a oni tam dali origo. Tak si myslim že by to mělo být v pořádku. Každopádně kolísání napětí je u obou stejné.
Martintek23 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 08.11.2022
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod Beda » 08.11.2022 21:36

Tak to uz mas v aute treti alternator, to mi prijde docela dost, kolik to auto ma najeto? :o Hadam se uz nekdo snazil resit ten problem a evidetne novy alternator nepomohl :huh: , i kdyz dali neoriginalni, takze asi chyba bude nekde jinde :roll: Tak v tomto pripade mne nenapada nic dalsiho, co by melo byt za alternatorem zarazeny, ze by to zpusobovalo zorvna toto ... asi se budu muset schvalne podivat na nejaky schemata, jak je to vlastne delany :huh: Mne tak narychlo napada takova hloupost, ze by se ti odpojoval alternator (nekde problem v kabelech) a pak jsi vlastne jednou videl napeti z baterky (kolem tech 12V) a pak zase napeti co dava alternator (kolem 15V) :?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8339  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod johnyfly1 » 08.11.2022 21:42

u inteligentneho nabijania by 15v zrejme nebolo nic neobvykleho ale to zrejme ceed 2 toho roku nema
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 493  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Kolísání napětí

Příspěvekod Martintek23 » 08.11.2022 22:23

To asi nemá. Ale spíš jde o to že by neměli za jízdy poblikávat světla. Je to dost nepříjemné
Martintek23 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 08.11.2022
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]