Ceed sw

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Ceed sw

Příspěvekod lukaslucia » 14.04.2024 19:05

Zdravim Vás,, Prepáčte že otváram novú tému no žiak nikde som nenašiel odpoveď.
Obzerám sa po ojazdených Kia ceed sw 1.6 CRDi 85kw, aký je tam interval výmeny rozvodovej sady a načo si presnejšie dávať bacha pri týmto.motore ?
Za odpoveď Vám ďakujem
lukaslucia Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 31.03.2024
Bydliště: Michalovce  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed sw

Příspěvekod therion » 14.04.2024 19:53

Do roku 2016 no problemo. Dalsi generace uz je horsi. Problemem neni samotny rozvodovy remen, ten se meni po cca 240tisicich , ale remen pohanejci olejove cerpadlo. A tam nastava svizel se servisni historii a stylu jizdy. Pokud nebyl pouzity predepsany olej + vcasne vymeny a auto navic jezdilo kratke trasy (palivo v oleji) je velka sance ze remen bude naleptany. Dalsi veci jsou drahe vstrikovace (s kvalitni naftou spolehlive) a emisni sytem. Obcas zazlobi davkovani mocoviny a klasika DPF.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1109  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Ceed sw

Příspěvekod crucinal1 » 16.04.2024 13:28

trochu sa votriem, dufam, ze to nebude vadit, mozno to aj niekomu inemu posluzi :)

momentalne mam octavia 2 kombi 2009, ale trochu ma uz nebavi traktorovy chod + celkova zastaralost auta. Sused predava jeho kiu ceed sw 1.6 94kw, rocnik december 2013 - je to uplne najvyssia vybava, cena bola vtedy okolo 23 tisic, ak si spravne pamatam. Do 90 tisic km to bolo firemne auto, jazdy boli iba dialnicne a v podstate sa natom aute striedali dvaja. V ramci zaruky (rok 2017) boli vymenene predne svetla, lebo blikali ledky. Ked auto odkupil pri 90 tisic km, menil spojku, brzdy a nejake zakladne veci, proste pravidelny servis. Problem je, od tych 90 tisic do terajsich 165 bolo jazdenie prevazne na kratke trasy. Tu sa trochu bojim emisneho systemu, ako natom budu vstreky,dpf...vravel, ze aj ked mu kontrolka dpf zasvietila, okamzite isiel na dialnicu filter vypalit, popr. pochodil po okreskach.
Auto ma teda momentalne 165 tisic km najazdene, viazulne je krasne, interier tiez. Nefunguje vyhrievanie volantu a teraz ako som sa bol natom odviezt, po tom, ako to auto tri mesiace stalo vonku cez zimu, tak po zabrzdeni, zadne brzdy klepu ako keby malo auto defekt. Laickym okom som pozeral na kotuce a podla mna uz to maju za sebou, tak toto by bola hned prva investicia.
Na aute sa mi inak vozilo fajn, az teda na tie brzdy..Co si o tom myslite? o Kolko percent to bude podla vas nakladnejsie na servis ako skodovka?

dakujem

e/este doplnim, ze 90% kilometrov, robim dialnicu.
crucinal1 Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 07.03.2024
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw

Příspěvekod therion » 17.04.2024 08:19

O diagnostice dpf se dozvis vse zde: viewtopic.php?f=17&t=6570&start=180#p185844

Ale naklady ti nikdo predikovat nemuze. Tezko rict jak se ktomu predesli uzivatele chovali a co za naftu do toho lili. Obecne jsou tyto motory velmi spolehlive a i dpf pri delsich trasach hrave vydrzi 300 tisic. Vyhodou a zaroven malou nevyhodou je viceprvek zadni napravy, ktery funguje velmi dobre, jen nesmi zareznout excentry pro serizeni geometrie , pak je to pakarna rozhybat. Je rovnez velmi dobre udelat antikorozni natrik podvozku a nadrze. Jinak to auto nema zasadni slabiny. Mozna jeste trochu slabsi pruziny vzadu pri plnem nalozeni.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1109  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Ceed sw

Příspěvekod lukaslucia » 17.04.2024 10:07

Kia ceed mali DPF až od roku 2010 ?? Alebo aj skôr ?
lukaslucia Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 31.03.2024
Bydliště: Michalovce  Czech Republic (cz)

Re: Ceed sw

Příspěvekod therion » 17.04.2024 10:47

1,6 prechazelly u nas na dpf v prubehu roku 2011 , ale kusy dovezene z nemecka nebo anglie jej mely myslim uz 2009.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1109  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Ceed sw

Příspěvekod crucinal1 » 17.04.2024 11:41

therion píše:O diagnostice dpf se dozvis vse zde: viewtopic.php?f=17&t=6570&start=180#p185844

Ale naklady ti nikdo predikovat nemuze. Tezko rict jak se ktomu predesli uzivatele chovali a co za naftu do toho lili. Obecne jsou tyto motory velmi spolehlive a i dpf pri delsich trasach hrave vydrzi 300 tisic. Vyhodou a zaroven malou nevyhodou je viceprvek zadni napravy, ktery funguje velmi dobre, jen nesmi zareznout excentry pro serizeni geometrie , pak je to pakarna rozhybat. Je rovnez velmi dobre udelat antikorozni natrik podvozku a nadrze. Jinak to auto nema zasadni slabiny. Mozna jeste trochu slabsi pruziny vzadu pri plnem nalozeni.


hovoril mi, ze tankoval vacsinou shell/omv a auto sa snazil nikdy nepodtacat - teda vzdy mal o jednu rychlost nizsie ako bezny 1.9 tdi kamionista :D len je tam relativne dlhe obdobie, kedy na nom jazdila iba jeho zena a tam chybaju data..
inak auto malo relativne normalny servis, vravel, ze vzdy kupoval taku strednu triedu dielov, nesnazil sa vyslovene setrit ale zas ani uplne najdrahsie diely to neboli. olej meneny pravidelne.
skusal som este pozerat koncovku vyfuku, ta je uplne cista - iba trochu prachu.
za auto chce 6 700 EUR = 168 882,88czk, letne gumy rocne na krasnych kia diskoch, zimne gumy take mozno na jednu sezonu na hrdzavych plechoch.
crucinal1 Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 07.03.2024
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw

Příspěvekod therion » 17.04.2024 13:10

V odkazu , ktery jsem ti postnul mas levny a snadny postup jak diagnostikovat stav dpf . to bych udelal asi jako prvni. Cena je fajn , pokud auto opravdu netrapil a melo pravidelny olejovy servis 15k , tak by to mohla byt dobra koupe. Vlez pod auto a zkontroluj (ofot) stav koroze zadnich naprav a nadrze.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1109  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Ceed sw

Příspěvekod Osozu » 17.04.2024 21:22

crucinal1 píše:
therion píše:O diagnostice dpf se dozvis vse zde: viewtopic.php?f=17&t=6570&start=180#p185844

Ale naklady ti nikdo predikovat nemuze. Tezko rict jak se ktomu predesli uzivatele chovali a co za naftu do toho lili. Obecne jsou tyto motory velmi spolehlive a i dpf pri delsich trasach hrave vydrzi 300 tisic. Vyhodou a zaroven malou nevyhodou je viceprvek zadni napravy, ktery funguje velmi dobre, jen nesmi zareznout excentry pro serizeni geometrie , pak je to pakarna rozhybat. Je rovnez velmi dobre udelat antikorozni natrik podvozku a nadrze. Jinak to auto nema zasadni slabiny. Mozna jeste trochu slabsi pruziny vzadu pri plnem nalozeni.


hovoril mi, ze tankoval vacsinou shell/omv a auto sa snazil nikdy nepodtacat - teda vzdy mal o jednu rychlost nizsie ako bezny 1.9 tdi kamionista :D len je tam relativne dlhe obdobie, kedy na nom jazdila iba jeho zena a tam chybaju data..
inak auto malo relativne normalny servis, vravel, ze vzdy kupoval taku strednu triedu dielov, nesnazil sa vyslovene setrit ale zas ani uplne najdrahsie diely to neboli. olej meneny pravidelne.
skusal som este pozerat koncovku vyfuku, ta je uplne cista - iba trochu prachu.
za auto chce 6 700 EUR = 168 882,88czk, letne gumy rocne na krasnych kia diskoch, zimne gumy take mozno na jednu sezonu na hrdzavych plechoch.
6700 je dosť veľa si myslím na tak staré auto

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Ceed sw

Příspěvekod MP1 » 17.04.2024 21:53

Dnes sú ceny jazdených vozidiel všeobecne ustrelené.
Za mňa cena ok.
Ak nie je výfuk čierny od sadzí, tak DPF funguje, ak sa nemýlim. Do kedy ešte bude, to už je iná téma.
Čo sa excentrov zadnej nápravy týka, tam to rozhýbať ani veľmi neskúšame, čo som sa pýtal v servise. Flexa a nové excentre.
Áno, zadné pružiny mäkké.
Ešte by som vyskúšal stierače, zvykne sa mechanizmus zaseknuť. Ak idú pomalšie, tak už je pantograf pred smrťou.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km


Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé