Ceed sw 2019 hluk

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Niki » 11.12.2020 19:26

Zadne dvere za spolujazdcom som reklamoval aj ja, lebo nelicovali, ale pri garancke mi ich nastavili bezproblemov.
Odstavajuce dvierka nadrze zavisi od toho plastu na com visi ta zatka, teda aspon u mna.
Dnes som prvykrat vyskusal 200km rychlost a aj ked som mal zapnute radio, tak nejaky vacsi hluk som nezaregistroval.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod dany01 » 13.12.2020 08:45

tyma píše:tak vyfuk mam vraj ok

Tyma ahooooj !! vidím že stále riešiš nevyriešitelný problém... , ved som Ti hovoril čo mi povedali v aut.servise na ten hluk , dunenie, atd - že to je tak urobené auto...." proste na ***" a ked im ho donesiem na riešenie tak s tým nič neurobia , lebo to nejde odstraniť, ked to je zle zkonštruované- vyjadrenie garančného technika!!!! a musím uznať že sa snažil ale ked vedel že niet riešenia , povedal ako to je :thu:
asi naštvem par tunajších zarytých Kia uživatelov- sam vieš ako som rád že som sa toho črepu zbavil,mal si možnosť porovnať ako je to na mojom terajšom, ked som Ta odviezol.... Viem, že si za to vysolil koooopec prachov a predať sa to nedá, lebo ak niekto ako ja,Ty aj další skusil Korea , ty si skusil aj Toyota a bola to katastrofa, tak takéto niečo už nikdy. Moju značku nebudem menovať - Ty ju vieš, ale už aj Peugeot, Renault je tichučký na dialnici. Pre tých čo jazdia vela ako Ty alebo aj ja je to ticho na palube dôležité.
Som prekvapený , že stále si nedajú poradiť Kia/Hyundai - aj teraz prišiel napr. nový Tuscon a už aj novináry si nedavajú servítku a povedia že ten hluk tam je vyrazný. To isté Xceed a ako si "srali " do úsť že to vyriešia , houby nič nevyriešili.....sam vieš dodávaš pre AutoMoto sektor.
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Osozu » 13.12.2020 21:09

Dany01 a co si si kupil ak to nieje tajne?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 421  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod dany01 » 13.12.2020 23:10

najskor uprimne poviem ešte pred kupou Kia/Hyundai, že som mal plán/predstavu kupiť Kiu/Hyundia spraviť 150 tis. km vratiť naspať a zobrať nové , tak dookola....cenu v Kia/hyundia som mal zamestnaneckú, tam problém nebol. Bohužial som stupil do riadneho lajna-smiali sa mi nech to nerobím,ale už viem na 100% že som sa musel popáliť sám, aby som pochopil......vôbec som nemal predsudky voči Korea/japan prave naopak-ved mainstrym ich všade vychvaloval.....
ale houby....pochopil som že ten cenový rozdiel medzi focus, DAS auto , dokonca aj peugeot, renault v danej triede je niekde cítiť. nebudem to znova rozpisovať, stačí si pozrieť dozadu. Vedel som kde je problém, pomoci nebolo-nevedeli v autorizáku čo s tym , skusil som 308, Megane, Kadjar, Golf, Leon, vo všetkých velký rozdiel k dobru v hluku v kabine. Po prečítaní for napr. DE kde sa riešili veci , potom čo som pozistoval od mechanikov KIA/hyundai som zistil , že som urobil riadnu blbosť. Na vrub Ceed napíšem , že jazdné vlastnosti boli super, auto pekné, spotreba ok- čo by bolo po najazdení vela tis. km neviem , čo som patral na EU autá kupiš skoro všetko na Korea/japan velký problém - ceny no commet. Posledná kvapka bola rachotenie prevodovky v 15 tis. km......
A v čom skončil? 308 nemôžem ten volant a budíky, Megane nebol akurát v ponuke, Octavie mi všetky zaujímavé poutekali, Leony velmi malo, až som natrafil-asi to tak malo byť na 2 ročný Golf 7 combi 1,6 tdi v zaruke so 60 tis. km , SR povôd, neburaný, preverený v autorizáku, po servise. Aby to nevyzeralo že vychvalujem , stačí sa opytať Tymu , stretol som sa s ním tesne po kupe a zviezol ho...čo povedal nech povie on , odo mna to niekto nazve určite ako chvastanie.
poviem k tomu len jedno - Golf bol uvedený v 2013 , Ceed v 2018 a napriek tomu že o dosť neskôr , čo sa týka hluku , komfortu jazdy sa nedá porovnať. Malý minus je 5 qualt ale je to v pohode, treba vedieť ako správne užívať auto. zas sa len potvrdilo - bez zažitia tažko hodnotiť. podstatné a hlavné veci som vymenou vyriešil (hluk od kolies, dunenie na delitaciach dialnice,trhanie motora na tempomate) ostatné už nestoja za reč.
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod snike » 13.12.2020 23:53

@dany01 ... prejeme ti v Golfu mnoho stastnych kilometru bez nehod a poruch :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod zulyk » 14.12.2020 14:28

amen :D
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod lopo1 » 14.12.2020 18:41

dany01 motorizácie 1.6tdi zrovna nie je šťastné riešenie a hlavne netankuj na shellke nie jeden motor 1.6 skončil KO vraj ma shell suchsiu naftu a dochádza k brúsením čerpadlá čím dôjde k zadrblaniu celého palivového systému kovovými pilinami
Ja som pred polrokom vyberal auto prešiel som golf octaviu starý leon a skončil som u kie a áno môžem prehlásiť že najlepšie sedačky mal golf (ergo active) ale hold z toho auta dýchalo to ze je to 7 rokov starý model
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 473  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Katikakus » 17.12.2020 11:43

Tak tady opravdu nezbyva nez poprat good luck...:-D
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod lopo1 » 17.12.2020 22:58

takze vcera sa auto vratilo zo servisu moj problem s hlukom vyriesli tak na 90% a v podstate je aktualne pocutelný len ak clovek vypne radio a sustredi sa na to...... no a teraz k problemu .... chlapci zo servisu badanim prisli na to ze na ráme dveri pod tesnením je hore malicky otvor kde sa uchytava lista ci tesnenie ( uz si nepamatam presne) no a v mojom pripade bol ten otvro o nieco vatsi ... cize náporom vzduch pretlacil cez to tesnenie vnikal cez ten otvor a v ráme dverí vznikal ten hlik .... cize dieru zatmelili karosarskym tmelom a este to prelepili..... co sa tyka dvierka nadrze robili tiez tam sa okrem nastavovania dvierok posuva nizsie aj hrdlo nadrze.... a vymenilo sa uz aj lozisko na riadeni
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 473  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod martinsm » 18.04.2021 15:26

dany01 píše:najskor uprimne poviem ešte pred kupou Kia/Hyundai, že som mal plán/predstavu kupiť Kiu/Hyundia spraviť 150 tis. km vratiť naspať a zobrať nové , tak dookola....cenu v Kia/hyundia som mal zamestnaneckú, tam problém nebol.

Bohužial som stupil do riadneho lajna-smiali sa mi nech to nerobím,ale už viem na 100% že som sa musel popáliť sám, aby som pochopil......vôbec som nemal predsudky voči Korea/japan prave naopak-ved mainstrym ich všade vychvaloval.....
ale houby....pochopil som že ten cenový rozdiel medzi focus, DAS auto , dokonca aj peugeot, renault v danej triede je niekde cítiť. nebudem to znova rozpisovať, stačí si pozrieť dozadu. Vedel som kde je problém, pomoci nebolo-nevedeli v autorizáku čo s tym , skusil som 308, Megane, Kadjar, Golf, Leon, vo všetkých velký rozdiel k dobru v hluku v kabine. Po prečítaní for napr. DE kde sa riešili veci , potom čo som pozistoval od mechanikov KIA/hyundai som zistil , že som urobil riadnu blbosť. Na vrub Ceed napíšem , že jazdné vlastnosti boli super, auto pekné, spotreba ok- čo by bolo po najazdení vela tis. km neviem , čo som patral na EU autá kupiš skoro všetko na Korea/japan velký problém - ceny no commet. Posledná kvapka bola rachotenie prevodovky v 15 tis. km......
A v čom skončil? 308 nemôžem ten volant a budíky, Megane nebol akurát v ponuke, Octavie mi všetky zaujímavé poutekali, Leony velmi malo, až som natrafil-asi to tak malo byť na 2 ročný Golf 7 combi 1,6 tdi v zaruke so 60 tis. km , SR povôd, neburaný, preverený v autorizáku, po servise. Aby to nevyzeralo že vychvalujem , stačí sa opytať Tymu , stretol som sa s ním tesne po kupe a zviezol ho...čo povedal nech povie on , odo mna to niekto nazve určite ako chvastanie.
poviem k tomu len jedno - Golf bol uvedený v 2013 , Ceed v 2018 a napriek tomu že o dosť neskôr , čo sa týka hluku , komfortu jazdy sa nedá porovnať. Malý minus je 5 qualt ale je to v pohode, treba vedieť ako správne užívať auto. zas sa len potvrdilo - bez zažitia tažko hodnotiť. podstatné a hlavné veci som vymenou vyriešil (hluk od kolies, dunenie na delitaciach dialnice,trhanie motora na tempomate) ostatné už nestoja za reč.



Stotoznujem sa s tvojim nazor, tiez ma zacina trapit hluk a vibracie. Mam staru C4 1.4 benzin, a jazda na kvalitnom asfalte je uplne bez vibracii a hluku.Na rovnakej trase Ceedka huci, volant vibruje, citim na volante aj ked prejdem cez nalepenu zuvacku na asfalte, proste nekulturna jazda. Bohuzial som to dajako neriesil pri kupe, ale casom uz mi to lezie na nervy a to dost. Urobil som chybu ze som sa nechal namotat, ale aspon viem co si v buducnosti nekupim a taktiez som zachranil rodinnych prislusnikov a nekupili/nekupia si Kiu. Dal som sancu korejcom, nemal som predsudky, ale dakujem neprosim si. Co bude dalsie? europske auto urcite, mozno francuz alebo talian.
martinsm Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 25  
Registrován: 19.08.2019
Bydliště: Samorin  Slovakia (sk)

Kia Ceed III (2019)
45000 km @ 6.9 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Niki » 19.04.2021 10:39

martinsm,

drzim Ti palce, aby buduce auto bolo dokonale, ale z vlastnej skusenosti mozem napisat, ze take auto budes tazko hladat, jedine tak mozno medzi premiovymi znackami, ale mnohokrat ani tie nie su dokonale.
Inak nemas nejaky problem s autom ? lebo na kvalitnom asfalte nie je dovod, aby si citil vibracie.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod martinsm » 04.05.2021 21:33

...dakujem, viem ze dokonale auto neexistuje a ani to nehladam, ale len nechapem, ze jak moze stary francuz jazdit kultivovanejsie ako nova kia. Proste krok spat pre mna. Reklamovat som zatial nebol, nemam chut pocuvat ako zo mna robia debila ale urcite to skusim, nakolko pojde do servisu kvoli vyfuku a stlpiku riadenia, brzd a pod.. Jedina vyhoda co vidim na Ceedke, ze ju berem ako spotrebak, jak chladnicka, ziadne emo (okrem nervov pri kazdej jazde) a vobec nebudem smutny ak ju ztotalkujem alebo ukradnu. Proste budem zmykat kym sa nerozpadne (servisny interval dodrzim).
martinsm Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 25  
Registrován: 19.08.2019
Bydliště: Samorin  Slovakia (sk)

Kia Ceed III (2019)
45000 km @ 6.9 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Laddislav » 16.08.2021 02:38

Ahoj. Jsem tu nový. Nestačil jsem pročíst celé fórum týkající se hluku v KIA Ceed SW, ale tenhle problém mě taky hodně trápí. Všem moc děkuji za informace, které tu napsali.
Letos v květnu jsem koupil nový KIA Ceed SW 1,5 t-gdi (výbava SPIN). Původně jsem se jel podívat na předváděcí vůz, který jsem chtěl případně koupit a svezl jsem se v něm, cca. 20km, max. rychlost kolem 100km/h a žádný problém s hlukem pneumatik jsem nezaznamenal. Pak se ukázalo, že převáděcí vůz není k dispozici hned (jak jsem si myslel), ale až cca. za 2 měsíce, tak jsem řekl, že si to nechám projít hlavou a prodejce mi za dva dny volal, že by měl pro mě nové auto, k dispozici hned a "jenom" o 10.tis. dražší než to předvádcí a tak jsem to vzal. :-)
A od té doby řeším problém s hlukem valivého odporu pneumatik. Mám klasické pneu Hankook Kinergy ECO 2, 205/55 16. Tyhle pneu se mi moc nelíbí. Na tráníku při rozjezdu "hrabou", na semaforech - minimum sypkého materiálu, hned hrabou. Prodejce mi je dodal nafoukané na 3 atmosféry - při jízdě hrozný hluk. Snížil jsem to na standardní 2,2 ATM a je to trochu lepší, ale pořád je to špatné. Hladký asfalt - ticho, hrubý asfalt (což je většinou) - hluk a rezonance je fyzicky cítit i na volantu a řadící páce. Jsem z toho docela nešťastný, je to takový nepříjemný, rezonanční zvuk. V autosalonu jsem na protiúčet (za drobný peníz) nechal svoje staré KIA Ceed SW 1.6 Crdi 85KW (2008) - tam jsem ten hluk od pneu tak neřešil, protože motor přehlušil všechno, ale i tak to nebyl tak "nepříjemný, rezonanční" hluk jako od těch pneumatik u nového vozu.
Chystám se za týden na cca. 1000km dlohou cestu a rád bych ten problém s hlukem od pneu alespoň částečně zmírnil. Jak říkám, nečetl jsem celé fórum od roku 2019, ale nemáte někdo prosím nějaké rychlé (levné), alespoň částečné řešení tohoto problému? :-) Odebírám časopis D-test a hledal jsem testy pneu. Kupodivu D-test uvádí i subjektivní test (vnímání) vnitřní hlučnosti pneumatik - subjektivně, nezávisle na sobě to hodnotí 2 lidé v kabině při vypnutém motoru a rychlosti 80km/h . Z toho hodnocení nejlépe vyšly pneu: "Bridgestone Turanza T005","Fulda EcoControl HP 2","Nokian Wetproof", "Michelin Primacy 3", "Goodyear EfficientGrip Performance", "Nexen N'blue HD Plus" atd. Je zajímavé, že všechny pneu, které mají kladné hodnocení vnitřní hlučnosti mají špatné hodnocení vnějšího hluku. Zkouším, teď na rychlo koupit a vyměnit pneu Hankook za jiné. Pokud máte někdo jakýkoliv typ, jak ten hluk ještě nějakým rychlým opatřením snížit, tak vám budu vděčný. Díky moc !!!
Laddislav Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 16.08.2021
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod zaplosak » 16.08.2021 09:48

ahoj, měl jsem na autě také Hankook Kinergy ECO 2, šli z auta protože jsem si také myslel že výměnou za jiné auto znatelně ztichne, jezdím prd tak jsem dal michelin crossclimate které mají mít co se týče hluku skvělé vlastnosti.
Ano, auto je znatelně jakoby měkčí ale že by bylo tišší to bych ani neřekl, snad jen nepatrně...
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod lubos550 » 16.08.2021 10:37

Niektore gumy maju zvnutra nalepeny molitan. Tak bud zohnat take, alebo dolepit ten molitan do povodnych gum (samozrejme nejakym kompatibilnym lepidlom a vsetko pod odbornym dozorom).
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé