Vymena zrcatka

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Vymena zrcatka

Příspěvekod u2964 » 30.11.2010 19:57

Tak se mi podarilo krupnout zrcatko u ridice, jenom sklo. Je vyhrivane, vedou k nemu dva draty. Nepodarilo se mi zjistit, jak jde zrcatko oddelit od tech dvou dratu, resp. kam se ony draty zapojuji. Poradite? Ceed 2010 s blinkrem v zrcatku.
Uživatelský avatar
u2964 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 2
Registrován: 23.05.2010
Bydliště: Ústecký kraj  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
800 km @ 6.3 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vymena zrcatka

Příspěvekod Beda » 01.12.2010 09:21

Jak je v automobilovem prumyslu zvykem, tak uz asi jentak nesezenes jen to sklo jako nahradni dil, ale asi cele zrcatko a to jeste v nenastrikanem zakladu. Jestli budes chtit ciste jen sklo, tak budes muset hledat na vrakovisti Kia viewtopic.php?f=172&t=319
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8342  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Vymena zrcatka

Příspěvekod Marek_Km » 01.12.2010 16:34

Nevím, jestli to sklo z ze starého typu je stejné, jako v novém typu ceeda. Je to tady http://www.e-cat.cz/c-1383_145627_29033 ... catek.html
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Pravé zrcátko

Příspěvekod Ceedák19 » 02.12.2010 09:29

Zdarec všem, jsem tu nový a prosím o radu, sháním na ceeda starší pravé zrcátko v el. Něj. dobrák mi ho na parkovišti sestřelil. Poradíte kam kouknout nebo něj. odkaz, díky. Ceedák19

Edit BEDA: tema slouceno s jiz existujicim
Ceedák19 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 29.11.2010
Bydliště: Orlová-ČR  Czech Republic (cz)

Re: Vymena zrcatka

Příspěvekod micronimus » 02.12.2010 11:53

Marek_Km píše:Nevím, jestli to sklo z ze starého typu je stejné, jako v novém typu ceeda. Je to tady http://www.e-cat.cz/c-1383_145627_29033 ... catek.html


není , ceed po FL má zrcátka mnohem menší
Cee´d SW 1,6 CVVT 95kW EX+
najeto: 75000 km
Uživatelský avatar
micronimus Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  Témata: 2
Registrován: 15.01.2008
Bydliště: Praha 4 - Modřany  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
62000 km @ 8.5 l/100km

Re: Vymena zrcatka

Příspěvekod radek1910 » 13.04.2011 23:56

Mne sa to stalo to iste....no niečo podobné...
http://www.kia-club.net/viewtopic.php?f=31&t=1846

pekne prečítať ... firma ,alebo spoločnosť ktorá robí zrkadla ja ALKAR kupoval som to v klasickom obchode s auto súčiastkami... cena 48 euro... ( zrkadlo na strane vodiča s vyhrievaním a s bočným sklom čo je asfericke alebo tak nejako ) v :kia: servise pýtali 78 euro bez roboty...zrkadlo je origošš tvarom a veľkosťou to isté len nemá logo :kia: ale ALKAR ...
moje auto ma r.v.2009 ale môj bratranec ma FL 2010 a kúpil tiež za cenu 48 euro s vyhrievaním a s asferickým sklom na rohu....
no a teraz k tomu zrkadlu mne taktiež rozbite zrkadlo viselo na dvoch vodičoch -tak som zobral nôž ( taký na krabice ) a prerezal zmršťovacie hadičky na kontaktoch čo boli pod ňou... keď som prerezal tak som odpojil kontakty od zrkadla na visiace vodiče s kontaktami som nasunul zmršťovaciu hadičku alebo ( sťahovaciu hadičku ) napojil nove sklo na kontakty a nasunul na spojene kontakty hadičku a so zapaľovačom tu hadičku zmrštil -hadička ma ochraniť pred oxidáciou a skratom medzi tými dvoma kontaktami na zrkadle...a potom nasunul zrkadlo naspäť do pôvodnej polohy... :yes: a späťák ako je ako nový...
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: Vymena zrcatka

Příspěvekod Misssssko » 15.04.2011 17:57

radek1910 píše:Mne sa to stalo to iste....no niečo podobné...
http://www.kia-club.net/viewtopic.php?f=31&t=1846..

AHoj, keby sa mi to stalo tak ja by som to riesil inak, ak by mal taky pristup tak by som zavolal policiu a ukazal im miesto kde mi ten vodic sposobill skodovu udalost a kde ma ohrozil... dostal by pokutua a este by mi to aj zaplatil, ak by chcel odisjt tak by som mu rozbil obe zrkata , dal po papuli a nech ide.... nemam rad debilov na cestach co si myslia ze su nieco viac...
Kia ceed SW 1.6 CRDI
Uživatelský avatar
Misssssko Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 120  Témata: 13
Registrován: 03.01.2011
Bydliště: Vranov nad Toplou  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
86000 km @ 5.2 l/100km

Re: Vymena zrcatka

Příspěvekod radek1910 » 15.04.2011 22:54

Tak to som chcel aj ja ,ALE :!: on nezastavil a išiel ďalej do obce a zastihol som ho až na zástavke kde už bral ľudí takže také ,že mu rozbijem ksicht aj predne a zadne sklo nehrozilo nakoľko už mal svedkov -bral ľudí do autobusu ,ALE nie len po tejto skúsenosti si asi o cca mesiac kúpim kameru do auta a už nemusím volať políciu ( a platiť ja za zavolanie a poprípade hradiť aj za spoluúčasť peniaze...)iba im dám CD-čko o prekročení dopravného priestupku keď jeho alebo nejakého iného debila opäť stretnem na ceste.... :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: Vymena zrcatka

Příspěvekod Misssssko » 16.04.2011 00:50

radek1910 píše:....To cca mesiac kúpim kameru do auta a ...


Kamera je dobra vec, neje draha ale ak sa nieco stane, hoc nestane len zachytis na kameru niekoho kto ta ohrozil ,alebo porusil predpis tak dobry pocit,udat ho .... keby to bolo povinne ju mat, tak o kolko blbeckov beha po cestach menej :roll:
Kia ceed SW 1.6 CRDI
Uživatelský avatar
Misssssko Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 120  Témata: 13
Registrován: 03.01.2011
Bydliště: Vranov nad Toplou  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
86000 km @ 5.2 l/100km

Re: Vymena zrcatka

Příspěvekod radek1910 » 17.04.2011 02:13

Chápem ,že kamera nieje až také riešenie ale je určite lepšie ako mať prvotné náklady za zavolanie polícii a potom za platenie spoluúčasti... :yes: :yes: :yes: ALE ,čo ma v posledných dňoch VEĽMI prekvapuje je ,že veľa dopravných priestupkov robia vodiči profesionáli či už to šoféri autobusov ,kamiónov ,alebo dnes ráno vodič na dodávke čo mal nadpis preprava osôb.... :x :x :x som v kruhovom objazde som na hlavnej a z pravej strany mi vbehne *** na dodávke a ešte si aj zatrúbi -keby že mám LADU alebo nejaký ťažší kaliber hneď by zistil kto ma prednosť...to nieje môj problém ,že on alebo iný meškajú a doháňajú svojou arogantnou jazdou stratené minúty.... :angry: :angry: :angry:

ani nie tak dávno v TV novinách bol prípad keď šofér kamiónu z NEZNÁMYCH príčin vošiel do protismeru (mikro spánok) zvalcoval favorit a mladý chlapci tam uhoreli a šofér skončil v priekope a na následky poranení zomrel.... zbytočná strata života... Samozrejme sú aj opačne prípady a je ich X množstvo ako aj mladý vodič spôsobí haváriu on prežije a nevinný zomrie...Keby ,že bol schválený zákon že ten kto vlastní auto -vlastní zbraň a za každú dopr.situáciu s následkom smrti by šiel do basy za vraždu ...noooo možno by cesty boli bezpečnejšie..... a odvážila by sa aj manželka s naším synom ísť do škôlky sama.... :yes: :yes: :yes:


mozno to bude tato....


http://www.supermobily.sk/supermobily/e ... d-30-04-11
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: Vymena zrcatka

Příspěvekod slava » 17.04.2011 04:25

Ta kamera se mi moc líbí, ale zase je tam ta přísavka na sklo. Jak to vymyslet, aby nebyl problém s policií. Zakoupení nejmenší problém, mám to na Myjavu a do Velké nad Veličkou pár km. A nejlepší na ní je, že se dá vypnout zvuk. Některé moje komentáře(moja tvrdí, že všecky)nejsou publikovatelné. A taky bych si konečně mohl natočit Lea ;) .
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé