Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Trápí Vás něco na voze?

Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Wilder » 29.05.2020 21:59

Zdravím,
u svého Ceeda SW (ED), 1.6 benzin, 93kW, rok 2008 se mi občas stává, že nelze na první pokus nastartovat, startér točí, ale motor nechytá. Je to cca 7-8 měsíců, co se problém vyskytl poprvé, pak dva tři měsíce klídek a od té doby se závada stupňuje, ale je to naprosto nahodilé, 14 dni nic a pak 2x za den ano.
Věnoval jsem několik hodin procházení zdejšího fora, kde se vyskytuje několik uživatelů s podobným/stejným problémem.

V podstatě mi z toho vyšlo následující.
1) Vadná čtecí cívka imobilizéru (k tomu se přikláním nejvíce)
2) Vadný senzor polohy vačky/kliky
3) Jednomu uživateli zde pomahla výměna pal. čerpadla, resp. regulátoru tlaku paliva.

Nejvíc se přikláním k tomu imobilizeru. S autem příliš osobně nejezdím, jezdí hlavně manželka a ta tvrdí, že se ji rozblíkala naposled kontrolka imo, když auto zazlobilo cca týden zpět. Ale nikdy si před tím osudným chybným startem nevšimla, jestli se kontrolka rozsvítí po vložení a otočení kličku do předstartovací polohy, tedy tak, jak by měla (kontrolka imo, ale i manželka). Vyzkoušeny oba klíče, chová se pořád stejně. Závada se zatím vždy stala u mírně zahřátého, popř. mírně vychladlého motoru. Nikdy ne u úplně studeného, třeba po ránu.

Trochu mě ale maté následující chování. Osobně se mi 2x stalo, že zahřátý motor na semaforech samovolně z volnoběhu chcípnul, po cca 10-15 sekundách od zastavení na červenou. Po té samozřejmě nešlo nastartovat, pomohlo výjmutí klíčku, znovunačtení a start ok, jako by nic.
Další záhada byla, že při jednom takovém pokusu o start se motor sice po delším trápení startéru (cca 5-7 sekund) rozběhl, ale velmi neochotně - jakoby na tři válce (blikala kontrolka imo), po několika sekundách jako by se přidal i čtvrtý, otáčky se srovnaly a posléhe vyskočily za 2tis. a tam několik sekund setrvaly, pak spadly na klasický volnoběh. Po rozjezdu auto cukalo a němělo výkon, nechtělo se motoru do otáček, až jsem se lekl, že to při tom startování to o zub o dva skočilo. Po chcípnutí nový start opět na hned a na výbornou, vše ok.

Sem tedy směřuje moje první otázka.
Může u Ceeda imobilizér kecat i do chodu motoru? Měl jsem za to, že funguje pouze při startovaní, načté kod z čipu v klíčku, pokud se shoduje, nechá čerpadlo vstříknout benzín a tím je jeho job hotovej, do chodu motoru už nikterak nevstupuje. Z toho všeho chovaní mi ale vychází, že to tak není a kod si hlídá asi neustále. Dokáže mi tohle někdo osvětlit?

Otázka č.2: je někdo zde z fora schopen dle VIN objednat čtecí cívku imobilizéru? Vyměním to sám, nebude to asi těžší, než u jiných aut. Tam se to zdá jako celkem brnkačka. Nebo mě tady čeká překvapení?

Otazka č.3: Předpokládám, že ten čtecí kroužek funguje jen jako čtecí, tedy přečte kod a pošle ho dál do jednotky imo a ta si to až vyhodnoti. Tedy nebude nutno po výměně kroužku znovu nechat nakodovat oba klíče. Je to tak?

Co jsem četl příspěvky zde, tak např. uživatel "Beda" dokáže objednat dle VIN. Je to stále možné, táži se tě - Bedo??? Než půjdu do KIA autorizáku, kde jsem nikdy nebyl a určo mě tam budou chtít natáhnout :x Na netu jsem totiž u nas v ČR nic moc nenašel, jen jetou cívku z bouračky a drahou. Na kolik tahle srandička vůbec vychazí?

Předem díky za všechny reakce, nápady, podměty a připomínky

Wilder
Wilder Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 10.07.2018
Bydliště: Břehy  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Beda » 29.05.2020 23:38

Antena se da vymenit bez prehravani klicu. Dostat se k ni da sndno, staci rozebrat jen sloupek rizeni (dva kryty). Existuji dva typy 954011H500 a 954011H000 hledat dily si muze clovek sam dle VINu, treba zde https://partsouq.com/

Pak uz jen staci hledat dle toho OE cisla prodejce pres Google.

Imobilizer funguje jen pri startovani, takze to nevypada jen na jeho problem podle toho, co popisujes :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Wilder » 30.05.2020 08:43

Díky za typ!
Nejsem momentálně doma abych okouknul VIN, který z těch dvou to je, ale samozřejmě jsem hodil prvni číslo do google a v ČR nic nenašlo, nejblíž slovensko, pak klasika poláci.

Doufám, že to bude jen ta cívka, pokud ne, pojedu dál dle seznamu od nejlevnějšího po nejdražší. Příští týden to teda vezmu ještě přes známýho na diag., kde jsem ještě nebyl.
Mimochodem...Nemáte někdo typ na slušnou a nedrahou OBD diag - nejlépe bluetooth?

Problém je vskutku zvláštní a nahodilý. Jako další příčina se jeví některé z čidel, ale to by mohla napovědět pravě ta diagnostika. Je mi divný, že se to stane opravdu momentálně tak 1x za 30 startování, vždy jen u teplejšího motoru.

Jinak byl Ceed až na tenhle momentálně se vyskytnuvší problém 100% splolehlivý, na 12 leté auto.

Díky za příp. další reakce

Wilder
Wilder Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 10.07.2018
Bydliště: Břehy  Czech Republic (cz)

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Beda » 30.05.2020 10:30

Dalsi variant ajak zjistit spravne cislo, je to rozebrat a kouknout na ten dil, zda tam je konkretni cislo, to je nejistejsi, protoze nekdy ty katalogy stejne nabidnou obe cisla.

Slusnou a nedrahou diagnostiku na Kiu jsem nesehnal natoz pak v provedeni bluetooth adapteru. Osobne mam zkusenost s drahym bluetooth adapterem Obdlink LX, ktery umi bohuzel jak ty levne z Ebay cist pouze z RJ motoru. Pokavad chces neco, co umi cist ze vsech RJ (IMMO, BCM, ABS, 4WD, klima atd.), tak musis hledat v cenove hladine 5tis.+ coz je z dob prvniho cee'da pouzivana Hi-Scan Pro, kterou pak nahradila Kia GDS VCI a ta je ted opet nahrazena timto GDS Mobile/KDS.

Kdyz prijedes pristi tyden na nas sraz do Želiv, tak se muzem domluvit a ja muzu privezt bud Hi-Scan Pro a nebo Kia GDS VCI :) a napichnout ti auto.

Jinak jak popisujes ten nepravidelny chod, tak bych pri stari auta uz taky sazel na nejake cidlo (klikovka, lambda apod.), kolik mas vubec najeto?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod pacesol » 30.05.2020 11:56

Protože mám stejný motor tak se zeptám na svíčky. Jak jsou staré? Měl jsem podobný problém na starých svíčkách. Po výměně bylo ok.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Wilder » 30.05.2020 15:43

Díky za další reakce.
Do Želiv se určitě nechystám, momentálně doma rozjíždím stavbu novýho plotu kolem baráku, tak mám jasno, co budu dělat :) Na každý pád děkuji za nabídku na diag.
Během týdne se tedy budu muset zastavit za známým v servisu, snad mi to dokáže napíchnout.
Jinak Ceed má skoro 170 tis. km (skutečných). Mám ho 3 roky a vše OK, ale moc km ročně nenajede, cca 11-12 tis. a z toho 75% manželka, já mám kvůli práci služební. Je koupen od první majitelky tady v ČR, serviska poctivá a vedená i po záruce, km ověřeny. Zbavovat se ho rozhodně zatím nechci.

Joo a před dvěma hod. mi ještě volala manželka, že nejde otevřít kufr :D Asi spínač, prý to necvaká jako obvykle.

Běžnou údržbu jako oleje, filtry, svíčky, brzdy, kapaliny atd. jsem si na všech autech dělal sám. Co se svíček týče, tak jsem je měnil cca před 8000 km, což je nic. I když teď jste mi nasadili brouka do hlavy, časově by se to event. mohlo s počátkem problému shodovat. Příjde mi, že čím je venku tepleji, tím horší je to s tím startováním. Jsou tam NGK, typ správný - dle výrobce. Kupováno na netu na motora.cz.
Jak známo, NGK se dost falšujou, tak jsem třeba mohl koupit nekvalitní kopii. Cena byla +- stejná jako jinde. Jinak na motora.cz jsem nakupoval tenkrát prvně - máte zkušenosti?

Díky
Wilder
Wilder Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 10.07.2018
Bydliště: Břehy  Czech Republic (cz)

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Wilder » 03.06.2020 20:08

Jen pro info.
Byl jsem dnes u svého servisáka a diagnostika neukázala žádnou chybu. Načetl mi všechny jednotky kromě brzd, ty mu npřes jeho soft nešly.
Jen ještě jedna věc a zároveň dotaz. Kde má Ceed čidlo teploty nasávaného vzduchu? Live data hlasily na čidle 54 stupňů, což se mi zdá jako blbost, pokud ho tedy neovlivňuje nějak zahřátý motor. při běhu, popř. bezprostředně po jízdě. Čidlo teploty kapaliny OK.

Imobilizér jako prvotní závadu momentálně zavrhuju, nezdá se mi, že by se choval nestandartně. Bůh ví, co tam manželka viděla za kontrolku.

No nic, vyzkouším jako první věc nové svíce. Napadl mě Brisk, ten se asi tolik fakeovat nebude, spíše vůbec Máte zkušenosti?

Díky

Wilder
Wilder Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 10.07.2018
Bydliště: Břehy  Czech Republic (cz)

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod snike » 03.06.2020 20:47

@Wilder ... senzor venkovní teploty u Ceeda ED je pod přední maskou viz. obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Wilder » 07.06.2020 20:32

Zdravím ve spolek,
po výměně svíček žádna změna, problém přetrvává, spíše se stupňuje. V pátek mi auto uprostřed města na kruháči při vyšlápnutí spojky a teměř z volnoběhu samovolně zdechlo. Nastartovat se podařilo asi po minutě snad na desátý pokus. Startér se točil, ale ani ťuk. Při startování celou dobu svítila kontrolka imobilizeru, prostě jen svítila, nezhasla jako obvykle. Vypozoroval jsem, že při normálním startu imo zhasne prakticky s první otáčkou startéru, nikoliv až po rozběhnutí motoru. Tudíž do hry opět vracím poruchu imobilizéru, resp. onu snímací cívku. Zajímavé je, že po vložení kliče do spínačky též imobilizér normálně svítí, tedy kod se evidentně načte dobře.. nebo už fakt nevím :| :|

Jinak sestudeným motorem auto chytá stále bez problému..

Snike: čidlem teploty myslíš ono čidlo teploty nasávaného zduchu nebo čidlo obyč teploměru (co ukazuje venkovní teplotu na displayi)? Nebo se snad jedná o jedno čidlo na obě zmiňované věci?

Díky
Wilder Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 10.07.2018
Bydliště: Břehy  Czech Republic (cz)

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Wilder » 15.07.2020 20:53

Zdravím všechny,
po pár mtýdnech mi došlo, že jsem zde neuvedl řešení (a vyřešení) svého problému.
Auto se dostalo postupným stupňováním zmiňované závady do fáze, kdy už prakticke nebolo možno s ním jezdit. Každý start byla loterie, zda-li ano nebo ne. Kromě startování uplně studeného motoru, to chytlo vždy na brnknuti.

Na každý pád... při jedné takovéhle epizodě se konečně rozsvítila kontrolka "check engine" a já tušil, že mám z půlky vyhráno. Nikdy bych si nepomyslel, že tuhle věc na palubce uvidím rád :)
Pak už to šlo vesměs rychle. Šup na diagnostiku ke známému a ejhle, vadné čidlo polohy klikové hřídele. Tedy objednat za bratru ještě lidových 620 korun, za dva dny výměna, práce na 10 minut a od té doby Ceed startuje jako za mlada, tedy tzv. na první otočení, jak teplý tak studený. Ujeto 1600 km a závada se neprojevila ani jednou.

Potrapilo to solidně, přitom takova blbost.
Všem díky za rady, názory, nápady. Snad tohle do budoucna někomu pomůže

Wilder
Wilder Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 10.07.2018
Bydliště: Břehy  Czech Republic (cz)

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Beda » 15.07.2020 21:39

Tak hura :thu: a hlavne dik, ze jsi jsem napsal reseni. Spousty lidi si prijde pro rady, a kdyz uz nahodou problem vyresi, tak uz se neunavuji to dat vedet ostatnim, kterym by to taky treba pomohlo :|
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod vilda82 » 16.07.2020 13:16

Tak se přidám k tomuto tématu. Moje Kia 1.6 CRDi 85 kW občas nenastartuje na prvním pokus. Musím buď dlouho točit nebo několikrát. Má to projev jako když padá nafta, ale nevšiml jsem si, že by někde tekla. Většinou pomůže napumpovat ručně pumpičkou na palivovým filtru naftu. To se pak startování zkrátí. Toto se děje hlavně když auto dlouho stojí (třeba přes noc). Při krátkodobém stání se to neděje. Když se to začalo projevovat, tak jsem hned preventivně vyměnil žhavící svíčky, ale to samozřejmě nepomohlo. Palivový filtr tam je tak od března.
Nevíte někdo na co se zaměřit?
Fiat Stilo 1.6i r.v. 2001 -> Audi A4 1.8T r.v. 1998 -> Kia Cee'd SW 1.6 CRDi 85 kW r.v. 2011 (snad bude chvíli klid ...a nebude)
Uživatelský avatar
vilda82 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 1
Registrován: 29.08.2015
Bydliště: Dubí, okr. Teplice  Czech Republic (cz)

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod vilda82 » 10.08.2020 21:43

Tak na předchozí dotaz (problém se startováním) mi nikdo nereagoval. Prošel jsem různá témata a jedna z možností (a docela častá) je vadný regulátor tlaku paliva.
Risknul jsem to a objednal nový. Problém se startováním se asi vyřešil, ale nyní se pro změnu stává to, že když ve vyšších otáčkách uvolním plynový pedál tak klesnou otáčky pod volnoběh, zakucká to a skoro to chcípne. Pak se to ustálí na volnoběhu. Napadlo mě, jestli se regulátor tlaku paliva nemusí přes diagnostiku nějak kalibrovat.
OEM kód nového regulátoru souhlasí s tím starým, tak předpokládám, že jsou identické.
Předem děkuji za každý názor

EDIT:
Tak nakonec zřejmě byla chyba v těsnícím o-kroužku kterým je zatěsněný závit čidla, které je přišroubované zespodu palivového filtru. Po výměně to šlape.
Naposledy upravil vilda82 dne 06.09.2020 21:10, celkově upraveno 1
Fiat Stilo 1.6i r.v. 2001 -> Audi A4 1.8T r.v. 1998 -> Kia Cee'd SW 1.6 CRDi 85 kW r.v. 2011 (snad bude chvíli klid ...a nebude)
Uživatelský avatar
vilda82 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 1
Registrován: 29.08.2015
Bydliště: Dubí, okr. Teplice  Czech Republic (cz)

Re: Ceed SW (ED) - občasné nenastartování na první pokus

Příspěvekod Beda » 10.08.2020 22:34

Koukam na to a u fuel pressure sensoru maji docela zvlastni manual, neni tam vubec popsana vymena, je tam jen, ze se ma odpojit a zmerit odpor civky, ktera by mela davat 2,6-3,15 Ohm pri 20°C O kalibraci tam neni ani zminka.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé