Stránka 1 z 1

Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 22.03.2011 08:16
od Raddimek
Ahoj všem, před dvěma měsíci jsme si pořídili naše první fungl nové auto.
Bohužel včera jsem byl nucen reklamovat vrzající sedačku řidiče.
Bylo to v rámci reklamace, servis tvrdil, že promazal nějaké plastové díly.
Ale doma jsem zjistil, že sedačka vrže dál :( Je to v té první třetině sedáku směrem od volantu.
Nemáte někdo s tímto problémem zkušenost ??
Díky.

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 22.03.2011 15:26
od jano
Mal som podobny problem asi rok po kupe auta. Vodicova sedacka vrzgala, najma vtedy ked som sa oprel do operadla. Pri reklamacii si servis nevedel rady. Servsny technik len premazal mechanizmus polohovania operadla. Samozrejme ze to nepomoholo. Doma v garazi som sa na to pozrel poriadne. Chvilu mi trvalo kym som zistil ze svuk vychadza z prednych kotviacich skrutiek, kde je sedacka pripevnena k podlahe. Poriadne som ich dotiahol a odvtedy je klud.

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 22.03.2011 16:09
od Aha
Oni v tom servisu jsou taky se vším hned hotový :x .Promazat a pryč!Proč někdy se nekouknou doopravdy čím to je že vrže sedačka?Přijde druhý.Promazat a pryč!A tak to jde v servisu asi pořád.Pak jak kolega psal, že si to na konec opravil sám.Proč je potom ta záruka když servis ti udělá benevoletní opravu!

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 22.03.2011 16:42
od vasatkoj
to je jednoduché, v servisech již nepracují opraváři, který by skutečně opravovali a přemýšleli nad tím ale mechanici, kteří dostali školení a pokyny, ve které je napsáno - vrže sedačka -> promazat. A v žádném případě nedělat nic mimo pokyny. Takto to běžně funguje i v jiných oborech.

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 22.03.2011 16:45
od akstra
vasatkoj píše:to je jednoduché, v servisech již nepracují opraváři, který by skutečně opravovali a přemýšleli nad tím ale mechanici, kteří dostali školení a pokyny, ve které je napsáno - vrže sedačka -> promazat. A v žádném případě nedělat nic mimo pokyny. Takto to běžně funguje i v jiných oborech.

Tiež mám taký dojem, že mechanici stratili rozum a schopnosť uvažovať, konajú schematicky a v tom to je. :no:

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 22.03.2011 16:52
od KamZehr
Hoši, mluvíte mi z duše. Jde pouze o lidský přístup a selský rozum. A to platí bohužel nejen v autoservisech. Po koupi Ceeda mi taky něco vrzalo v motorovém prostoru, na 1.garančce mi bylo sděleno, co chci, vždyť mám auto jenom za pár set tisíc Kč a tam něco musí vrzat. Tak jsem dotáhl všechny šrouby na kapotě a bylo po pproblémech. :shock:

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 22.03.2011 17:13
od tonyp
celkom mi to pripomina doktorov, tiez len predpisat standardne lieky na priznaky, neliecit pricinu a hned dalsi pacient.

To je proste dnesna doba....

Pri tom vrzani sa aj hybe aspon trochu, ci pohyb necitis iba to vydava zvuk ?

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 22.03.2011 17:28
od Raddimek
Přesně jak píšete, nikdo se dneska v servisech už nad ničím nezamýšlí, vezmou je příručku a jedou podle ní. A pokud daný problém v příručce nenajdou, tak podle mně to zkončí tím, že jako něco udělaj, ale vpodsatě si spíš myslí, že zákazník si vymýšlí...
Moje reklamace byla vyřízena za hodinu a půl...ještě jsem reklamoval vylézající čidla parkovacího asistenta vzadu.
Při přebrání v servise se tvářili, že se o to někdo opravdu zajímal. Předávací technik mi ale nebyl schopen říct, proč sedačka vrže a
když jsem chtěl vědět, co s tím teda udělali, tak trochu drmolil a nakonec z něj vypadlo, že tam jsou nějaký plastový cosi a to že promazali :(

Právě, že ta sedačka vrže, jenom, když se dlaní opřu o přední třetinu sedáku. Když sedím, tak to nevrže, protože sedím na zadních dvou třetinách.
Celá sedačka se nijak nepohybuje, nekýve. V podstatě to asi ani žádná kdovíjaká závada není, asi jen vržou pružiny uvnitř molitanové výplně.
Ale šlo mi hlavně o to, že u mého předchozího auta (Škoda Felicia) sedačka nevzala ani po 12 letech. A tady už po 2 měsících.
A to cenová relace obou aut při koupi byla takřka stejná :)

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 22.03.2011 18:42
od zulyk
tak ja neviem, co ma KIA s tymi sedackami, ale na mojom RIU si sem tam tiez vrzne vodicova sedacka, pricina neznama. tiez to vychadza niekde od sedaka, premazanie nepomohlo. skrutky o podlahu su dotiahnute na fest. do servisu s tym ani nejdem, strata casu :x

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 12.06.2011 14:08
od radek1910
mne zase vŕzgajú sedadlá u vodiča a aj u spolujazdca ... dotiahnuté mám všetky skrutky všade kde sa dalo ( pohybovalo ) som dal vazelínu na premazanie a nepomohlo to ... a keď som pošiel do servisu tak mi povedali ,že s tým nespravia NIČ :no: :no: :no: lebo mám BEDROVÉ OPIERKY,VYHRIEVANÉ SEDADLÁ , AKTÍVNE OPIERKY HLAVY ,VÝŠKOVO NASTAVITEĽNÉ PREDNÉ SEDADLÁ ... A TAM JE TOHO NAHÁDZANÉ ,ŽE ANI VÝROBCA SI NEVIE S VŔZGANÍM PORADIŤ.... A MAJÚ PRAVDU -lebo sused má :kia: CEED základnú výbavu bez tých somarín vyššie popísaných a NIČ MU NEVŔZGA :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: tak teraz neviem či má šťastie na dobré sedadlá alebo má pravdu servis .... :? :? :?

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 12.06.2011 17:01
od zulyk
je len usmevne, ked servis povie, ze s tym nic nespravia, lebo nemaju ani sajnu co s tym, kde sme sa to dostali ;)

inac moj problem so sedackou je odstraneny, sedacka bola komplet premazana silikonovym olejom, vsade kde som sa dostal, samozrejme som si to spravil sam :thu:

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 13.06.2011 12:51
od ombreluk
zulyk píše:je len usmevne, ked servis povie, ze s tym nic nespravia, lebo nemaju ani sajnu co s tym, kde sme sa to dostali ;)

inac moj problem so sedackou je odstraneny, sedacka bola komplet premazana silikonovym olejom, vsade kde som sa dostal, samozrejme som si to spravil sam :thu:


Taky budu muset promazat sedacku taky vrze ale jenom nekdy :o muzu se zeptat jak jses tam dostal? a co jsi vsechno promazal? (kdyby jsi hodil fotky bylo by to super ;) ) Je tam docela malo prostoru :cry:

Re: Sedačka řidiče

PříspěvekNapsal: 13.06.2011 15:21
od zulyk
fotky pre tvoj model su napr. tu:

http://www.kia-club.net/viewtopic.php?f ... 0&start=60

klasicky podotahuj vsetky spoje kam sa dostanes, namaz kolajnicky, drziaky pasov, klbove spoje a malo by to pomoct