CEED, 1.5 T-GDi - kovové rachocení od motoru při ZAP/VYP

Trápí Vás něco na voze?

CEED, 1.5 T-GDi - kovové rachocení od motoru při ZAP/VYP

Příspěvekod CEED2021 » 06.01.2024 12:17

Zdravém všechny,
setkal se už někdo u 1.5 T-GDi s "vadným" turbem?
Nevím, jestli se domnívám správně, ale nic jiného mě nenapadá...

Problém mám s tím, že auto mám od 15,5t km. Momentálně na něm mám najeto za cca půl roku o 4t km víc, takže auto má najeto necelých 20t km.
Už od konce léta pozoruju, že když nastartuju, tak od motoru (pravidelného zvuku "klapání" pří chodu motoru) slyším ještě takové nepravidelné "rachocení" (takový zvuk znám od čerpadel, které už mají vůle)...
Popsal bych to asi jako, když se hádají tlaky u potrubí a "drnčí/rezonuje" zpětná klapka (přivírá a otevírá)...
Zajímavé je, že po zahřátí to už slyšet není.
No a včera, jak jsem přijel, tak jsem zastavil a pár minut jsem počkal než jsem motor vypnul (dělám to tak vždy kvůli dochlazení turba) a po tom vypnutí motoru jsem na pár vteřin slyšel kovový, skřípavý zvuk - tento zvuk ustál tak po 3 vteřinách a pak už byl klid.
Ten zvuk by se dal přirovnat k přidřenému ložisku na hřídeli elektro motoru nebo např. k excentrickému "drhnutí/skřípání" nějaké hřídele.

Vzhledem k tomu, že tento zvuk byl až po vypnutí motoru, tak jediné, co mě napadá je, že by to mohlo dělat turbo, konkrétně jeho hřídel/lopatky.
Nebo je to blbost a turba jsou bez problémů a takto se to projevovat nemůže?
Setkal se s tím už někdo?
Ceed 2021, 1.5 T-GDi, TOP
CEED2021 Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 52  Témata: 3
Registrován: 17.07.2023

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé