XCeed

Sekce pro specifické dotazy k vozu XCeed.

Re: XCeed

Příspěvekod psa » 05.05.2022 21:09

Pokud by auto měřilo vzdálenost s odchylkou -10%, pak by to znamenalo také rychlost na tacho +10% (nebudeme předpokládat, že měří špatně i čas). Tachometr je ale mnohem přesnější, zejména při vyšších rychlostech. A jestli se dobře pamatuji, mohu se samozřejmě mýlit, tak maximální povolená odchylka tachometru je právě 10% (a to pouze jedním směrem, nesmí ukazovat méně než je skutečná rychlost)
Btw, u nás je to po 6k km +0.65l proti PP. Reálně PP 6.6, skutečnost 7.25 (kola 18").
psa Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 19.10.2021
Bydliště: Velká Bíteš  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: XCeed

Příspěvekod snike » 05.05.2022 22:10

Ja mam po ujeti 39 tis. km dle PP 8,8 a dle tankovani 8,1. Jaka je presna?... to nedokazu rici. Presnost spotreby jsem nekolikrat probiral s lidma, kteri maji s automobilovou technikou bohatou zkusenost a v tomto oboru pracuji ... a z toho vychazi muj nazor :yes:

Tady popisuji to co jsem napsal vyse

https://www.auto.cz/jak-presne-zmerit-s ... zou-101440
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: XCeed

Příspěvekod barny70 » 06.05.2022 07:54

Radek,

tá prvá časť o tom že keď po prvom vypnutí pištole ešte dotankuješ tak máš iný údaj, o rozkolísanej hladine, uviaznutých bublinách paliva a podobné píííp(autocenzúra) ... sú síce naoko pravdivé, ale len pre toho, kto si počíta spotrebu na základe jedného tankovania. Hádam keď mám údaje za 11 rokov tak sa dohodneme že tento faktor odpadá ... dúfam teda že sa na tom dohodneme.
A mimochodom, u mňa tá odchýlka za tie roky je 12 %. Z 256 tankovaní sa len raz stalo že mi počítač ukázal nižšiu spotrebu ako tankovanie.
Že hrá úlohu presnosť merania prejdenej vzdialenosti je fakt. A tu by ma zaujímalo s akou vzdialenosťou počíta palubný počítač ? S inou ako ukáže mne ? Neviem s akou inou by mohol, odkiaľ by ju nabral, ale možno že nejakú má, rád sa dozviem akú ... a potom ak s tou istou, tak aj tento argument odpadá.
Zaokrúhľovanie ... no k tomu asi tiež platí to čo k "uviaznutým bublinám paliva" ...
Tepelná rozťažnosť paliva ??? To fakt ? Super, prídem k stojanu s tekutým dusíkom, schladím v stojane palivo tesne pred meračom a ešte mi pumpár doplatí ... že som na to neprišiel skôr ...
A teda dúfam že žiaden pumpár nepríde na to že keď nebude držať palivo v chlade podzemných nádrží, ale mu trošku prikúri tak mu zaplatím viac ...

Darmo mi auto "presne" zmeria koľko paliva vstrekol do motora (tu by som bol ochotný akceptovať že to môže byť presnejšie - ale aj nemusí ak niečo nefunguje správne), pre mňa je dôležité koľko paliva zaplatím na pumpe, a tie koťuhy akosi nechcú brať do úvahy číslo z palubného počítača ...
Sportage 2011 1,7 CRDi EX
Obrázek
Uživatelský avatar
barny70 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1110  Témata: 1
Registrován: 22.03.2011
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (10)

Kia Sportage III (2011)
162000 km @ 6.4 l/100km

Re: XCeed

Příspěvekod lopo1 » 06.05.2022 08:16

Stále tu máme vplyv tej vzdialenosti a nepresnosti merania vzdialenosti .... pracujem so zariadeniami na diagnostiku ciest kde majú vlastne merače dĺžok a s presnosťou na centimetre a kalibruju sa min 2x do roka prípadne k tomu sa este zapojí GPS a tam sa fakt mozme bavit o tom ze 1km ukazaný je skutočne prejdený 1km.
Inu skuste si len tam pre srandu kralikovu k prejdenej vzdialenosti pri výpocte priemernej spotreby prihodit tých 5%
Inak co sa týka presnosti ukazovatela rýchlosti vs. stúpajúca rýchlosť na kii mi to standartne ukazuje o 4km/h vias ako idem podla GPS bez ohladu na rýchlosť ale to zas nema vplyv ako presne odometer eviduje vzdialenosť.
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: XCeed

Příspěvekod juso » 06.05.2022 11:18

V prispevku vyssie chcel upozornit na to, ze aj keby ti prejdenu vzdialenost meral nepresne, tak to nema ziaden vplyv.
A to z dovodu, ze s touto vzdialenostou rata palubny pocitac, ale aj ty pri manualnom prepocitavani spotreby podla tankovania.
Takze ak obaja ratate s rovnako nepresnou vzdialenostou, mala by vam vyjst aj rovnako nepresna spotreba. Cize v tomto asi problem nebude.
Samozrejme ak by si chcel vypocitat presnu spotrebu, tak potrebujes aj presnu vzdialenost. Ale toto asi nikto nemera (ani si neviem predstavit ako). GPS je tiez nepresne.
juso Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 9
Registrován: 11.03.2022
Bydliště: Slovensko  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2022)
2000 km @ 6.7 l/100km

Re: XCeed

Příspěvekod snike » 06.05.2022 11:39

@juso ... presnou spotrebu si sam nezmeris nikdy ;) Obe metody jsou nepresne, ale blize ke skutecnosti jsou skutecne udaje dle PP ... ac tomu mnozi neveri a verit nikdy nebudou ;)

S tou ujetou vzdalenosti to neni tak snadne :no: Jednotka PP a jednotka Trip jsou dve nezavisle jednotky, ktere prijimaji a pocitaji informace z potrebnych senzoru pres CAN sbernici.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: XCeed

Příspěvekod Boris17 » 06.05.2022 12:04

Neverím PP. Moja Sportage mi za 1rok a cca 20.000 km ukázala priemernú spotrebu 10,0 litrov a výpočet (pomocou aplikácie DRIVVO) 8,542 litra.
:kia: Sportage IV QLE (2021) 1,6 T-GDi 130kW, 4WD A7 DCT
Uživatelský avatar
Boris17 Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 44  
Registrován: 13.01.2022
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Sportage IV (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: XCeed

Příspěvekod Madbugie » 06.05.2022 15:39

no dobre teda ideme na to "vedecky" - po amatérsku (a to ešte určite profík by prišiel na kopec iných vecí)

čo vieme s istotou povedať (s prižmúrením oka), že natankované palivo (podľa stojanu, bločku) je relatívne presný údaj (mali by byť pravidelne kalibrované, nádrže bývajú v zemi, kde je relatívne rovnaká teplota, atď.),
naproti tomu meranie vzdialenosti odometra je určite nepresná hodnota (z výroby zámerne nastavená na hodnotu nižšiu ako reálna, z viacerých dôvodov),
takisto meranie tých "pikolitrov" paliva vstrekovaných do motora, tiež bude vykazovať odchýlky... tam žiadne reálne meranie paliva určite neprebieha, predpokladám, že empiricky pri vývoji motora to nastavujú v softe, na ako dlho sa otvoria vstreky atď...

preto si myslím, že merať priemernú spotrebu na základe jednej nádrže (akokoľvek dotankovanej) je nepresné, či chceme, alebo nie... a túto chybu vieme podľa mňa čo najlepšie "odstrániť" dlhodobým sledovaním daného javu, napr. ročná spotreba...

teoretický príklad (vlastne môj praktický):

odometer: 15 000 km
natankované: 1025 litrov

teoretická priemerná spotreba 6,8 litrov / 100 km,
ale palubný počítač mi ukazuje 6,2 litrov / 100 km

(od začiatku som hlavný nenuloval) takže rozdiel 10% do mínusu PP voči Excel tabuľke podľa tankovania, ale tak nejak približne s rozdielom 0,5 litra mi vychádzajú aj jednotlivé tankovania)

a teraz k realite prejdenej vzdialenosti, tá je závislá asi od milión faktorov :D,

ak sa nemýlim, tak PP si berie údaje z prevodovky z otáčok kolesa teda, ak u nových áut tomu nie je inak... neviem poučte ma, kto vie ako to je... (ako rýchlosť, tak aj prejdená vzdialenosť bude asi výsledkom počtu otáčok kolesa násobeného jeho obvodom - a ten je v podstate neznámy a neustále sa meniaci)

obvod pneumatiky - 16" 205/55 a 18" 225/45 nieje veru to isté ;-), sú to milimetre v obvode, ale sú...
tlak v pneumatike - nižší tlak znamená mäkšiu gumu = menší obvod, vyšší tlak naopak väčší obvod,
rýchlosť vozidla - nižšia rýchlosť - mestské trasy = menší obvod, vyššia rýchlosť - diaľničné trasy = väčší obvod tej istej pneumatiky, pri tom istom tlaku (a ten sa veru v priebehu času a teploty okolia mení tiež)
opotrebenie pneumatiky - nová pneu má dezén cca 7 mm, opotrebená 2 mm to je rozdiel 2x5 mm na obvode

čo si tuším pamätám, ten tachometer je z výroby zámerne nastavený tak aby ukazoval menšiu rýchlosť ako v skutočnosti (takže aj prejdenú vzdialenosť) pri maximálnych možných hodnotách tlaku, obvodu, novej gumy, väľkej gumy 18" atď
z praxe a z meraní GPS, kalibrovanými odometrami atď to vychádza na odchýlku niekde v rozpätí 0 až 10% menej, ako je skutočnosť (0 a 10 hodnoty asi len v extrémnych prípadoch)

povedzme, že štandardná odchýlka tachometra bude nejaké 3% priemerne, čiže pri 130ke na tachometri je to reálnych 126 podľa GPS (a aj to GPS nie je úplne presné ;-) )

takže tých mojich 15 000 km za rok, môže byť reálne len 14 550 km (o 3 % menej) čo by pri natankovaných 1025 litroch dávalo priemernú spotrebu = 7 litrov a to je oproti PP 13% rozdiel ako lopo1 píše, meranie odometra je nepresné (je to tak zámerne asi)

uff to som tomu ale dal, čo :D :D :D pátečeeeek kašlime na to...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: XCeed

Příspěvekod Boris17 » 06.05.2022 19:08

Tachometer - nastavenie rýchlosti na tachometri z výroby musí ukazovať rovnakú alebo vyššiu rýchlosť ako je tá reálna. Za žiadnych okolností nesmie ukazovať nižšiu hodnotu ako je skutočná !!! Zákazník (vodič) by v takomto prípade mohol zavinením výrobcu nevedomky prekračovať maximálnu povolenú rýchlosť stanovenú vyhláškou. Preto výrobca radšej nastaví tachometer aby ukazoval vyššiu hodnotu ako by znášal následky z porušenia zákona.
No a teraz je otázka či aj nastavenie odometra súvisí s touto zámernou nepresnosťou rýchlomera, alebo je to iba o tých pneumatikách. Možností je tam veľa a asi len samotný výrobcovia vedia aké v skutočnosti sú.
Mňa v podstate zaujíma akú vzdialenosť prejdem so svojim autom s plnou nádržou (tú čo mi napíše odometer v aute) a teda z toho vyplýva priemerná spotreba ktorú si z toho vypočítam. Je mi jasné, že to nie je presný údaj o skutočnej spotrebe.
:kia: Sportage IV QLE (2021) 1,6 T-GDi 130kW, 4WD A7 DCT
Uživatelský avatar
Boris17 Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 44  
Registrován: 13.01.2022
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Sportage IV (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: XCeed

Příspěvekod lopo1 » 07.05.2022 11:30

Madbugie vcelku fajn úvaha lenze nepletme jabka s hruškami pocitadlo odometra si myslim ze nema rovnaký údaj ako ukazovatel rýchlosti podla mna odometer berie údaj zo snímacov abs a tam neplatí ta priemerna 3% odchylka ked sa totak vezme staci ked prejdete klukatým horským prechodom a uz tam vznikne ina vzdialenost ako v skutocnosti je prejdena ak by sme as fakt chceli bavit o presnej spotrebe treba na to laboratorne vybavenie a kalibrovane snimace
a k tomu GPS ano standartne GPS nie je presne ale to co pouzivam ja k praci dosahuje polohovu presnosť na 3cm ;) (cize v osiach X,Y aj Z)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: XCeed

Příspěvekod Madbugie » 07.05.2022 14:10

chauani, šak jané, rozprávame o tom istom, akurát každý z druhej strany... či berie PP údaje z ABS alebo z prevodovky je jedno, stále sú to iba "otáčky" kolesa, pričom ako som písal obvod kolesa je "variabilný", čím som chcel povedať, že či už tachometer (rýchlosť) alebo odometer (vzdialenosť) auta nemôžu nikdy ukazovať presne, resp. zámerne ukazujú o tie cca 3-5% menej ako je realita...

toto by nám vedel povedať asi iba výrobca auta, resp. programátor PP, či pri odometri je zachovaná odchýlka, aká je nastavená na tachometri, alebo odometer počíta s tými + 3-5 % oproti tachometru, ktorý zámerne musí ukazovať vyššiu rýchlosť ako je skutočná rýchlosť vozidla (alebo inak povedané, pri 130ke na tachometri, je skutočná rýchlosť 126 ;-) )

PS: lopo1 aaaaa mitsubishiiiii ;-)
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: XCeed

Příspěvekod madPav3L » 03.06.2022 20:57

Funguje Vám konfigurátor na XCeed?
Pokud si tady https://www.kia.com/cz/modely/xceed/objevte/ kliknu na konfigurátor, tak se stránka načte s chybovou hláškou viz screenshot
chrome_2022-06-03_20-54-12.jpg

a po odkliknutí je tam jen několik modelů a žádný XCeed nebo Ceed.
chrome_2022-06-03_20-55-16.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
Uživatelský avatar
madPav3L Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 40  
Registrován: 01.01.2022
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)

Re: XCeed

Příspěvekod lopo1 » 03.06.2022 21:20

predpokladam ze xceed konfigurator je odstaveny skrz prechodu na facelift cize xceed modelový rok 22 si uz neobjednate a 23 este nebola predstavený
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: XCeed

Příspěvekod madPav3L » 04.06.2022 10:04

Ví se, kdy zhruba bude představena nová verze?
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
Uživatelský avatar
madPav3L Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 40  
Registrován: 01.01.2022
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)

Re: XCeed

Příspěvekod snike » 04.06.2022 10:28

Objednavky MY23 se rozbehnou nejdrive az tak v rijnu 2022 :?:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na XCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé