Stránka 1 z 6

Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 08:42
od Neferti
Tak dnes ráno jsem se snažil oškrabat námrazu ze skla a poškrábal ho. Mám teď 2 obrovský škrábance na předním skle asi 20cm dlouhý kousek od bočního sloupku okna a jdou pěkně vidět zevnitř i z venku. Taky jsme našel stopu po kamínku kterej jsem schytal na dálnici. To sklo se mi zdá strašně náchylný, do toho ještě ten motor kterej vibruje při 3000ot/min. No nevim nevím jestli jsme s tou Kií udělal dobře :(

 ! "Jakub" píše:
Téma odděleno.

Re: Testy a recenze

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 13:48
od marhalu
dobrý je použít nějakej rozmražovač na sklo a pak to jde samo a nehrozí poškrábání. Ja jsem se už tahle poučil na přechozím autě kde jsem měl hodně poškrábaný přední sklo.
Myslím si, že vydrží hodně. Mám taky FL. Ty rány co už dostalo a skoro nic tam není, to by škodovácký sklo nevydrželo. Tam jsem hned měl pěknou dirku. Kamínek cca ve 150 mi nic neudělal, ale pěkně jsem nadskočil při tý ráně.

Re: Testy a recenze

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 15:43
od mihla
Neferti píše:Tak dnes ráno jsem se snažil oškrabat námrazu ze skla a poškrábal ho. Mám teď 2 obrovský škrábance na předním skle asi 20cm dlouhý kousek od bočního sloupku okna a jdou pěkně vidět zevnitř i z venku. Taky jsme našel stopu po kamínku kterej jsem schytal na dálnici. To sklo se mi zdá strašně náchylný, do toho ještě ten motor kterej vibruje při 3000ot/min. No nevim nevím jestli jsme s tou Kií udělal dobře :(


Jednou jsem viděl jednoho, který čistil ze skla logo olympiády v Atlantě smirkovým papírem a druhého, který nalil do chladiče barvu, aby mu nezrezavěl.
Kolem motorů chodím od cca 40 roků. Motor KIA 1,4 jsem bral účelově vzhledem k jeho podčtvercové konstrukci a jsem přesvědčen, že je nejlepším zákaznickým motorem bez přeplňování své třídy.
Pokud máš opravdu problémy s chvěním motoru, navštiv co nejdříve servis.

Re: Testy a recenze

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 17:15
od lebka75
jo a taky jde o to čím to sklo škrabeš, protože jsem viděl v krámech škrabky, který na sklo rozhodně nepatří jsou tvrdé a ostré. Já mám najeto již skoro 49000 km a dostal jsem už takových ran kamínkama a sklo je pořád ok

Re: Testy a recenze

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 17:53
od Neferti
Jednou jsem viděl jednoho, který čistil ze skla logo olympiády v Atlantě smirkovým papírem a druhého, který nalil do chladiče barvu, aby mu nezrezavěl.
Kolem motorů chodím od cca 40 roků. Motor KIA 1,4 jsem bral účelově vzhledem k jeho podčtvercové konstrukci a jsem přesvědčen, že je nejlepším zákaznickým motorem bez přeplňování své třídy.
Pokud máš opravdu problémy s chvěním motoru, navštiv co nejdříve servis.[/quote]

V servisu jsem s tím byl před vánoci a nic nenašli. I když někoho vezu v zadu na sedadle tak cítí ty vibrace.... ale to je teď trochu vedlejší. To sklo mě dostalo, tu štrabku jsem 2 roky používal na Fordu a nic. Mám leštící pastu na plexiskla ale s tím si asi na to okno nepomůžu :(

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 17:57
od Beda
Taky zalezi jaky sklo dostanes z vyroby, ja mel napr. pekny zmetek, ktery mel hodne mekkou tu vrchni vrstvu a tak jsem to sklo mel poskrabany skoro od vseho. Prvni zimu jsem to mel taky venku a skrabal jsem vesele plastovou skrabkou a pak jsem se nestacil divit, jeden skrabanec vedle druheho :x Co rana od kamene to dulek. Takze jsem cekal, az koupim poradny kamen a pujdu si to nechat na pojistku vymenit, protoze uz vidim jak reklamuju poskrabany sklo :oops: S novym sklem je to o nicem jinem, sice uz je tam taky jedna direcka od kaminku (byl to poradnej sutr :angry:), ale jinak zadny skrabance od steracu, skrabky apod. Holt jsem mel tenkrat smulu a bylo spatne vytvrzene :roll:

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 18:03
od Neferti
Obrázek

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 18:05
od lebka75
jo a proto jsem si nechal pojistit čelní sklo :D . Slyšel jsem, že by se po určité době mělo stejně měnit, protože i od stěračů se postupně poškozuje :yes:

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 18:05
od Neferti
myslím že jsem na tom stejně s tím sklem. jako to je rýha že se v tom neht zasekne

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 18:11
od Neferti
lebka75 píše:jo a proto jsem si nechal pojistit čelní sklo :D . Slyšel jsem, že by se po určité době mělo stejně měnit, protože i od stěračů se postupně poškozuje :yes:


Pojištěno mám .. naštěstí, Ale schválně jsme koukal do příručky Kia a tam není o specifikaci škrabky na okno nic. jen že má být když se někam v zimě jede

A ještě k těm stěračům, jako to mi taky neleze do hlavy proč při spuštění odstřikovačů předního skla se stěrače rozjedou na sucho a pak až jsou v půlce okna stříká voda.... tady to taky někdo nedomyslel :thd:

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 18:33
od hermenet
Neferti píše:... A ještě k těm stěračům, jako to mi taky neleze do hlavy proč při spuštění odstřikovačů předního skla se stěrače rozjedou na sucho a pak až jsou v půlce okna stříká voda.... tady to taky někdo nedomyslel :thd:

Mně teda stěrače stíraj až po prvním ostřiku. Nemělo by se to nechat poštelovat :?:

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 19:58
od titanus
tiez mi ide najprv kvapalina az potom stieracie :!:

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 24.01.2010 21:00
od Neferti
V Olomouci v Kii mi řekli že s tím nejde nic dělat ..... :x

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 25.01.2010 08:23
od titanus
@Neferti
co nejde v jednom moze ist v inom ;)

inak mozno by nebolo zle dat sem foto tych skrabiek co skrabu okno aby sme sa im vyhli kedze vacsinou sa jedna o lacne dreky z Tesca a podobne...

Re: Poškrábané sklo

PříspěvekNapsal: 25.01.2010 15:01
od mbiron
Pokud pouzivate sterky s mosaznym platkem tak by k ujme nemelo dojit. Je dobre nez drhnout okno si chvilku pockat a nechat okno rozmrnout a pak jen pouzit gumovou sterku. Ja myslim, ze nikdo nepospicha tak aby tech 5 minut nepockal a usetril si tim tak nekolik tisic za vymenu poskrabaneho okna. ;)