Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Felix77 » 24.02.2023 23:20

Ahoj, mám Kiu Stonic 03/2019. Mám najeto 50 tis. a poprvé jsem měnil brzdové destičky, ale i s kotouči.
Měl jsem auto na povinné roční prohlídce a chtěl jsem zkontrolovat i brzdy. Volali mi, že mám v háji destičky, ale i kotouče. Všechny.
Takže jsem za servis vypláznul 31 tis. Kč.

Doma jsem nad tím přemýšlel, proč jsem musel měnit i kotouče navíc komplet. Na předchozím Riu (2012), které jsem měl 7 let, jsem najel 125 tis. a až po té jsem měnil kotouče na předku i zadku.
Přijde mi to strašně brzo. Čekal bych tak po druhé možná třetí výměně destiček a ne hned při té první a komplet.

Jezdím denně do práce, takže auto dlouhodobě nestojí a jsem fakt klidný řidič, takže brzdy moc netrápím.
Mám pocit, že autorizovaný servis mě buď natáhl a nebo jsou kotouče u Stonica nekvalitní.

Máte někdo podobnou zkušenost.
Budu rád za vaši zkušenost.

Díky
Felix.
Felix77 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 24.02.2023
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Beda » 25.02.2023 00:29

Desticky vydrzi vetsinou prave tech 50tis. pri normalnim jezdeni (brzdeni) a kotouce pak vetsinou dvojnasobek. Jestli se stalo, ze desticky se sjely az na kov, tak ti nejspis vydrely nejake drazky do kotoucu, ale tezko takto soudit, co bylo s kotouci, ze je bylo treba vymenit. To vi jen v servise. Servis vetsinou vraci puvodni dily, aby prokazal tak, ze tam instaloval nove. Vratili ti je? Jestli ne, tak bych je rozhodne chtel, protoze na vlastni kuzi jsem mel zkusesnost, kdy mi servis tvrdil, ze pristi servis bude treba vymenit desticky, takze jsem si je sam aktivne koupil a rikal jsem si, ze si je vymenim sam, protoze originaly stejne prirezavaly a piskaly. No a po vyndani desticek z auta jsem zjistil, ze jsou opotrebene lehce pod pulku, takze by jeste zvladly vic nez do dalsiho servisu.

Ke zniceni kotoucu tak brzy spis vetsinou dojde zanedbanim udrzby brzd, kdyz se treba desticky volne nehybou, seknou se ve vedeni, tak pak taky dokazou vydrit drazky na kotoucich :( Servis se bohuzel snazi vydelavat, takze ti doporuci vymenu nejlepe vseho a samozrejme ti tam da predrazeny original, ktery bohuzel neni i treba nejlepsim resenim, zorvna u brzd existuje dost slusnych nahrad, ktere bych rekl, ze jsou lepsi nez originalni dily.

Nejmenovany a nejdrazsi :D eshop na autodily nabizi predni kotouce Brembo za 2129,-/ks; predni desticky Brembo za 2056,-; zadni kotouce Brembo za 1584,-/ks a zadni desticky Brembo za 1705,- takze material vseho vsudy za 11187,- a to je to nejdrazsi varianta na internetu, vetsinou na ne koukam, kdyz si chci predstavit jakou cenu mi nauctuje originalni Kia servis. Protoze ty same veci od Bremba se daji na jinych eshopech sehnat za pulku ci jeste kousek mene, takze material bys mel vseho vsudy za 5 - 6tis. No a vymena i kdyby zabrala 2h prace (ze by neco museli odvrtavat apod.) na jednu stranu pri sazbe kolem 1tis. tak bys za praci mel dat tak kolem 4-6tis.

Uz jsem to psal v jinem tematu, ze mi to prijde jako pekna zlodejina, ze bych si rad za tyto ceny otevrel taky zivnost :lol: Za mne stejne nema cenu si nechavat davat originalni dily na brzdy, protoze vetsinou ani nevyreklamujete nejaky problem s brzdami (praskly kotouc, prirezavani desticek, atd.), protoze servis rekne, ze je to spotrebni zbozi, a ze je vyjmutu z dlouhodobe zaruky a nebo, ze je to normalni jev (treba to prirezavani).

Co sem takhle poslat foto faktury, at vidime, jake zlate kotouce jsi tam dostal :huh:

Vtip: kdyz mne neudate financaku, tak vam za 15tis. budu menit brzdy na Stonicu, staci prijet do Dubi :D
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Felix77 » 25.02.2023 01:20

Díky za rychlou odpověď. Posílám fotky, co mi servis dnes poslal, po té co jsme jim psal, že bych chtěl ty kotouče vyfotit. Bohužel nevím jejich tloušťku. V pondělí se tam asi stavím.
Nechci nikomu dělat problémy, bohužel auto jsem si převzal a zaplatil. Až doma mi to začalo víc vrtat hlavou a nechápu, jak je možné, že hned po 50 tis. měním kotouče.
Mám už něco odježděno a tohle vidím poprvé. I předešlé Rio bylo až po 120 tis.

Samozřejmě nevím, jestli vyfocené kotouče jsou skutečně ty moje, čímž nechci nikoho osočovat. Prostě moje chyba, měl jsem si tam zajet, když mi volali, že jsou špatný.
Jen chci pochopit, co je špatně. Jsem spíš opatrný řidič, než dravec brzda plyn. jednoduše mě to překvapilo.

Na té faktuře toho bylo víc. Bylo to i s ročním servisem, olej, výměnou stěračů atd. Očekával jsem něco kolem 10-12 tisíc a pak přišlo tohle.
Felix
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Felix77 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 24.02.2023
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Beda » 25.02.2023 09:58

Koukam, ze zadek trpel hodne na prirezavani desticek a taktez se asi moc nehybaly volne, protoze pak to dela do povrchu ty obvodove drazky (to mne vede k zanedbani udrzby/cisteni brzd). Bohuzel jak vetsina desticek lezi, tak neni videt zbytkova tloustka. Na zadku je videt jedna, kde je jeste pulka bzrdneho materialu. Na predku je zase jedna, ktera mi z fotky prijde sjeta na minimum. Kotouce maji sice viditelnou hranu, ale neprijde mi nejaka extremni, odhaduji, ze muzou byt lehce pod pulkou limitu sjeti, ale chtelo by to zmerit. Bohuzel dnesni servis ti nepujde stocit/srovnat kotouc na soustruhu, aby na nej mohl pouzit nove desky, jakmile bude mit hranu ci drazky v povrchu, tak ti proste daji novy.

Za mne muzu jen doporucit, ze pokavad vam servis bude chtit delat brzdy, tak jim reknete, ze chcete lepsi :) , ze si je donesete, muzete se vymlouvat na to, ze originaly piskaji atd. V pripade platne zaruky na vuz muzete prijit jen o zaruku na brzdy, za neoriginalni dily a jak jsem psal, vetsinou se stejne nepovede na zaruku brzdy menit, bylo tu jen par pripadu u prvnich cee'du, kde se povedlo neco vyreklamovat na brzdach, protoze ty hodne trpely na prirezavani a piskani.

No rikal jsem si, ze ti asi delali na aute i neco jineho, ze to nemohlo byt jen za brzdy :roll: i kdyz kolegyne v praci mi tvrdila, ze ji u VW za Multivan nauctovali za vymenu brzd taky neco kolem 30tis., chtel jsem videt fakturu, zda nekeca ci si to neplete, ale bohuzel nedonesla.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Felix77 » 25.02.2023 10:19

Ano zadní brzdy občas lehce pískali i bez brždění. Říkal jsem si, že tam je bordel. Tak jsem jim řekl, ať je vyčistí a případně vymění destičky. A pak volali, že budou měnit všechno.
Podle mě stačilo kotouče očistit a srazit hranku. Podle mě jsou tak někde v polovině životnosti, ale pro ně je lepší prodat nové i s prací a napálit to zákazníkovi do ceny servisu.

To je to, co mě na celé věci nejvíc zaráželo. Když jsem jim volal, tak mi tvrdili, že je úplně běžné měnit destičky i kotouče najednou a že to tak dělají úplně u všech, že to prostě odchází.
Podle mě kecaj.
V pondělí tam chci jít, ať mi kotouče ukáží a změří. Uvidím, jak moc jsou ubraný.

Díky moc za konzultaci.
Felix
Felix77 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 24.02.2023
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Boris17 » 25.02.2023 10:51

Tie kotúče si zo servisu zober sú predsa tvoje a pokiaľ sú ešte v limite čo bude po 50 tisic km s veľkou pravdepodobnosťou daj si ich zarovnať na sústruhu a budeš ich mať pripravené na ďaľšiu výmenu platničiek, keď ti servis tvrdí, že to vždy menia komplet, dáš im tieto staré a zarovnané a ušetríš za nové kotúče...
:kia: Sportage IV QLE (2021) 1,6 T-GDi 130kW, 4WD A7 DCT
Uživatelský avatar
Boris17 Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 13.01.2022
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Sportage IV (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Beda » 25.02.2023 10:54

Pravdu maji v tom, ze je bezne menit kotouce a desticky zaroven, protoze na nove kotouce se nikdy nedoporucuje jit se starymi destickami. Takze jakmile jdou na auto nove kotouce, tak ti klidne vyhodi desticky, ktere maji i treba jeste pulku zivotnosti pred sebou :yes: Ale pokavad kotouce maji jeste rozumnou tloustku, tak se muzou dat nove desticky na stare kotouce :yes: Problem je, ze pokavad se auto dostane do sevisu jen jednou za rok nebo nedej boze jednou za dva roky a pokavad jeste pri tom nikdo nerozebere brzdy a nevycisti a nenamaze kluze casti vedeni desticek a samotne desticky, tak je to rychla skaza obojiho :roll: Je pravda, ze jsem v jednom servise videl, ze je fakt cistili, ale uz ne mazali, ale jak je to v ostatnich servisech nevim. Pokavad si budou chtit vydelat, tak ti jen odkontroluji, ze nejsou opotrebene, protoze na sebe prebiraji riziko, kdyby auto nejak prestalo po servisce brzdit a i s brzdici jen pulkou auta se da jezdit (vlastni zkusenost, kdyz jsem kupoval moje ojetiny, kde se zadni desky ani nehnuly a ja je mlatil ven kladivem -> viewtopic.php?f=168&t=4986 ) :|
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Felix77 » 25.02.2023 11:32

Auto dávám vždy do toho samého servisu. 1x ročně prohlídka dle servisní knížky a 2x ročně gumy. V obou případech mají kola sundaná. Tak není problém, aby jako odborníci očistili kotouče, destičky a promazali brzdiče. Od toho si ten autorizovaný servis platím. Není problém za tu službu zaplatit. Jenže to na mě působí tak, že na to kašlou a až to přijde vymění poškozené díly, na které při pravidelných preventivních prohlídkách kašlali a zákazník to dostane jako překvápko do faktury. Takže to není dobrý servis, ale jen servis.

Až půjdou k lékaři a ten jim každý rok bude dělat preventivní prohlídky a po x letech jim řekne, máte závažnou chorobu, zanedbal jste péči, tak by asi také koukali jak vyoraná myš.
Pro mě ponaučení, že kola budu řešit v pneuservisu vedle co mám kousek od práce a domluvím se s nimi na čištění brzd, aby se tomu předcházelo. Problém je, že na autě je takových věcí celá řada a já nemohu předvídat, co všechno se preventivně má kontrolovat, čistit, mazat atd. Když očekávám, že to servis dělá.

Kia má 7 let záruku, ale je to vlastně jen převlečená dojná kravička za preventivní prohlídky a náhradní díly. Takže když už si tu sedmiletou záruku platím, možná by mohla být užitečná, ale to chci asi příliš.

Díky, zase jsem se něco přiučil. To je život.

Felix.
Felix77 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 24.02.2023
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Mexican » 14.03.2023 17:02

tvl 31000kc za kotuce a dosky. Doma praca na dve hodiny, staci lidl gola, medeny sprej, keramicka pasta a dva lahvace. Naklady do 7000kc a to si myslim, ze to budu kvalitnejsie komponenty (naprTextar, ATE)
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Jaryn » 14.11.2023 16:56

Mám Stonic 2020 automat(prý automat více opotřebovává brzdy). Píská pravé přední kolo,tak jsem byl v aut.servisu a řekli mi, že je potřeba vyměnit přední destičky i kotouče. Že jsou kotouče "zahřáté" a proto pískají. Najeto cca 38 tis.km., což se mi zdá hodně brzo. Auto jsem kupoval letos,dva roky staré po mladé slečně, takže nevím, jak se s ním jezdilo ale začalo pískat cca před měsícem.
Výměnu mi nacenili na cca 15 tis.Kc. Což se mi teda zdá hodně.
Kdybych si brzdy nechal udělat v neznackovem servisu,nebude to mít vliv na záruku? Kterou budu asi potřebovat, protože za 14 dnů jdu na lakování pátých dveří - rezaví
I když technik říkal že brzdy se na záruku udělat nedají, že je to spotřebák,tak by to mělo být jedno. Spíš jde o to,zda se musí používat originální náhradní díly.
Jinak pro info druhé auto máme Duster 2019 najeto kolem 40 tis.a brzdy OK.

Díky.
Díky
Jaryn Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 14.11.2023
Bydliště: Svitavy  Czech Republic (cz)

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Beda » 14.11.2023 20:16

Přečti si celé toto téma a získat odpovědi na tvé dotazy, už to tu o brzdach a záruce bylo probíráno nekolikrat :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod pacesol » 24.11.2023 20:18

Buď klidný. Obecně brzdy od kia za moc nestojí. ProCeed max 20 tis a teď Stonic 32 tis. Já mám velmi dobré zkušenosti na obou autech s kotouči Rotinger a desky EBC brake. ProCeed už 70 tis a desky v půlce a kotouč skoro nový. A brzdí to jako prase. Kotouče beru děrované a řezané. Pokud si pamatuji, tak je to T5. Když ti vyhledáváni nenajde Stonic tak je to stejné jako Rio.

Odesláno z mého REA-NX9 pomocí Tapatalk
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod ramater » 22.12.2023 22:16

Stonic 1,4 MPI 2019: už pri 45 000 km pred dvomi rokmi mi v Kia servise chceli meniť doštičky aj kotúča za cca 700 evri. teraz v novembri 2023 som bol na prvej stk po štyroch rokoch, tak mi bolo povedané - doštičky vymeniť, zadné akože okamžite, ale okamžite ! :D ... a keďže sa 7 ročná záruka (rozumej dojná krava :D) na brzdy stejne nevzťahuje, tak som výmenu všetkých doštičiek realizoval u miestneho borca za cca 120 evri :D ... a kotúče predné aj zadné že ešte prežijú jedny doštičky, tak mi automechanik povedal :D ... pre porovnanie naša citroenka C3 2005 má už 368 000 km a kotúče menené 2x, čiže teraz tam mám tretie kotúče, do 400 000 v pohode ešte potiahnú ... čiže jedny kotúče na C3 vydržia cca 130 000 km !!!
ramater Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 20.10.2020
Bydliště: Oľšavica 26  Slovakia (sk)

Re: Výměna destiček a kotoučů už po 50 tis. km

Příspěvekod Mexican » 23.12.2023 16:09

120 euro za vymenu dosticiek je asi dvojnasobok co by som zaplatil ja. Ja si vsak brzdy omrknem ked prezuvam a pri dalsomuz rovno vymenim (je to aj s premazanim piestikov cca 10min extra na koleso
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé