Kia v porovnani s jinymi znackami

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Kia v porovnani s jinymi znackami

Příspěvekod torrent » 12.02.2023 11:00

Ahoj vsem. Nekolik let jsem verny znacce Kia a v podstate az na par drobnosti jsem nemel problem vyraznejsi problem. Nyni mam moznost vymenit vuz a premyslim jestli zase opet kia nebo jit do neceho jimeho. V cenove relaci relaci do 700k se nabizi koncern (s v osekane vybave) nebo opet Kia, pripadne Hyundai nebo jsem koukal i na Renault. Zajimaji me modely jako ceed sw, megane grandtour, golf, octavia, pripadne tucson nebo karoq. Jelikoz jsem na Kie nic velkeho v posledni dobe neresil tak me zajima jak je to dostupnosti tech mene beznych nahradnich dilu (napr. karosarskych)? Lisi se nejak vyrazne oproti EU autum? Na internetovych forech se lze docist o tom, ze lidi maji mesice odstavene outo kvuli nedostupnosti dilu apod. Nerad bych slapnul vedle, proto zjistuji co se da, treba ma nekdo porovnani. Ale kdyz vidim jakou cestou se vydal koncern, tak stejne asi zustanu opet u Kii. Diky
Kia Ceed SW (CD) GT Line MY2023, 1,5 T-GDi 118 kW
Uživatelský avatar
torrent Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 27
Registrován: 09.01.2017

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia v porovnani s jinymi znackami

Příspěvekod plasta » 12.02.2023 16:00

Ještě je v nabídce do skladovek. Pokud člověk chce konfiguraci, která tam není, tak čekací doby jsou opravdu dlouhé.
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 646  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: Kia v porovnani s jinymi znackami

Příspěvekod jozzo » 06.04.2024 09:04

Ja len sa chcem podeliť o skúsenosť so značkou VW, ako ju všetci velebia a jej sesterský celý koncen.
Dostal som do užívania toto vozidlo, konkrétne VW Caddy maxi, 2,0 tdi, 76 kw, model 2024 v 2 miestnej úprave cargo. Do dnešného dňa po 2 mesiacoch 3000 km. Všetci vraveli waw to bude super vozenie, kvalitka a pod. No vozenie celkom ujde, ale všetko sa to začalo montážov strešneho nosiča, originál VW zakúpeneho spolu s autom, inak drahým ako ďas. Na streche sú montážne otvory v 4 radách, dlhé auto, daj si to kde chceš podla svojích potrieb. Prvá rada Ok, pasuje. Druhá rada tak isto. Ale tretia rada, tam kde mi to vyhovuje najviac sú otvory s závitom v streche o pomaly 1 cm viac pri sebe, že chybne urobené otvory vo výrobe. A teraz? že keby som kúpil thule, tak tam sa s tým nejak počítá a dajú sa prispôsobiť, VW sú pevné a raz tak drahé :x no a teraz:
- doliatý už liter oleja 0w20- že vraj to prestane ked sa zabehne, to teda dúfam..inak z výroby bolo nie na max, ale v 1/3 na ryske, ušetria..
- ostrekovače rozprašovače, pritiahneš páčku a čakáš 1-2-3 sec. a začne striekať, toto som mal na žiguláku pamätám..
- pri plnom rejde počuješ ako sa nahlas žmýka guma na homokineťákoch, ale fakt hlasno, asi bude fajná pevná kvalitka, dlho vydrží..
- elektrika, kapitola sama o sebe: okná si na pokyn z tlačidla robia čo chcú, idú smerom akým chcú no nechápem..
základné svetlá svietia tak, že zlatý ceed CD s klasika H7
hlášky rozneho druhu na ovládacom displayi, ale všelijaké možné s výstrahou pozor porucha, detská poistka,
asistent cúvania a už neviem aké tam boli, ale po reštarte a uspania elektriky cca po 10 min. všetko už nabehne
OK.
no a piatok ma dožral teda úplne, trochu sa oteplilo, pustili sme si klímu a po čase vypadlo ovládanie funcií, ktoré
sú dostupné až po naštartovaní, čiže starstop vyp. nešlo a ani ovládanie kúrenia. Zašlo slnko a mi sme v zime mrzli
v aute s pustenou klímou, až tak teplo zasa vonku nebolo. Kolega všetko možné skúšal za jazdy a nič, rádijko
nám hralo ale tot vsjo. Nakoniec sme vypli celý display a po 10 min. nabehli digitálky a už sme vedeli že bude
dobre, aj bolo..
no a ešte čakám čo bude dalej, nechám sa prekvapiť...
Čiže som rozčarovaný z kvalitky VW celého ako je, čakali sme nanho 21 mesiacov ešte k tomu, čiže kupce ľudze bo nebudze :lol:
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé