Venga - spokojnost ?

Trápí Vás něco na voze?

Venga - spokojnost ?

Příspěvekod gizmino » 22.11.2010 15:06

chcem sa spýtat ako ste spokojný s týmto autom ? Ja mam Sorento a spokojnost je maximalna a tak rozmýšlam nad tým, že by som Vengu kupil mojej drahej polovičke. dik za upri ;) mnosť.
gizmino
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod milan79 » 22.11.2010 15:21

Tazko odpovedat, ked nevieme o aky konkretny model mas zaujem. Spotrebou nejak moc nevynika jak benzin, tak aj diesel( ja s dieslom jazdim na 5,7). Co sa tyka podvozku a jazdnych vlastnosti , tak pozri tu viewtopic.php?f=182&t=1467 a hlavne si prestuduj vlakno zavady. V podstate Venga nema nijake vazne zavady, ale nejake tie drobnosti od nulovania PP atd sa najdu. Podvozok je tvrdsi pri prejazdoch zakrut vyssou rychlostou a na nekvalitnej ceste s trochu odskakujucim zadkom. Hlavnou devizou je inerier, ktory je fakt dobre navrhnuty a miesta je v aute fakt dostatok jak vpredu, tak aj vzadu. No a mne osobne sa Venga paci vzhladovo aj zvonka.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod tomasisko » 22.11.2010 18:59

presne tak tazko odpovedat, uvidi sa tak za 5 rokov

kazdopadne ak to chces ako auto pre manzelku treba si uvedomit ze je to trieda mini MPV ako c3 picasso alebo skoda roomster - dobre auto pre mladu rodinu nakladanie autosedacky pripadne kocika je bezproblemove, pripadne na vozenie starych rodicov - kvoli lahkemu nastupovaniu do auta atd.
ak s tym bude jazdit sama tak to pre nu bude zbytocne velke a mozu jej napriklad vadit B stlpiky vo vyhlade z auta
no ak jazdi v pohode so sorentom tak nebude mat problem ;-)
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod MAKU19 » 24.11.2010 15:14

;) Výbava VENGY je vzhľadom na predajnú cenu na veľmi slušnej úrovni. Čo sa týka pohodlia a automatickej klimatizácie oceňujem ju okrem leta aj v tomto období (vynikajúce odhmlievanie predného skla).
Niekedy mám problém s B stĺpikom zacláňa najmä v zákrutách. Pri parkovaní v garážových domoch je potrený väčší rejd čo robí trochu problém (už som ju takto oškrel o stĺp).
Spotrebou sa bohužiaľ nedokážem priblížiť k papierovým hodnota.
Som spokojný, aj keď som mal zo začiatku problém s uvoľnenou hadicou chladiča, po servisnom zásahu (výmene chladiča a spojovacieho kolena) jazdí bez problémov.
Uvidím ako sa bude chovať v zime na snehu a lade?
:)
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod runis » 03.03.2011 20:52

Hezká, dost místa, fajn záruka. Jinak nespokojenost. Odfláknutý vývoj a kvalita mizerná. Pořád nějaká reklamace. Snad to do těch sedmi let na té mojí v servise vychytají. Zatím jsme nezačali dobře. Ale tajně doufám, že mě ještě, až jí znova celou v servise při reklamacích předělají, přesvědčí. Byl bych tomu rád, protože se mi pořád moc libí. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod Tomík » 03.03.2011 21:39

zdar,
tak za chvilku tomu bude rok co jsem se odhodlal pro :kia: Já si fakt nemůžu stěžovat, místa habaděj, taky to jezdí když potřebuji, pes už se taky naučil otevírat okno (né kličkou-elektricky :D :D :D :D ). Samozřejmě a už jsem to psal, dneska už jsou auta zase někde jinde, za jinou cenu, ale mně Vengouš vyhovuje.
čus :thu:
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod runis » 03.03.2011 22:41

Ani nevis jak bych rad napsal to same. Hezka a prostorna je. Ale tlumeni a motor nic moc. Jenze nejhorsi je ten lak a ja se zacinam bat, jak to s tou rzi bude dale. Ceed po 2 letech mel v testu Auto Bild vnitrni korozi. Soul ted v nosnicich po 2 letech na hranach taky. A moje Venga uz ma ted doliky rzi v laku. Nema jeste ani rok. Kufr mi uz taky lakovali. :-(
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod snowko » 04.03.2011 00:24

Ked aj po takmer 8mes porovnavam auta, ktore som mal vyhliadnute na kupu /Auris, Ceed, SX4/ tak myslim, ze Venga je stale tou naj volbou. Ergonomia a interier mi velmi vyhovuju, vytvaraju pohodlie pri kazdej jazde autom. Motor 1,6 CVVT je asi to najlepsie na tomto auticku, co sa mi paci. Spotreba nie je nicim mimoriadna ani v pozitivnom ani negativnom, ale aspon u mna sa nevymyka z technickych info, co podava KIA. Podvozok je ozaj tvrdy, odskakuje a ked prejdem cez nejaku vacsiu priecnu nerovnsot, tak sa mi aj premiesa obsah kufra :-), zvykam si na to pomaly. Taktiez to chrastenie sa mi nezda...sice mam uz takmer 24 000 km, ale auto je este stale "mlade"...ale su dni, kedy sa to neprejavuje a pri hudbe to ani nevnimam. Co ma hneva je neschopnost KIA vymenit mi palubny pocitac. Keby som teraz mal kupovat auto, tak neviem, ci by som nekupil ix20-tku, prave kvoli podvozku. Venga je skor na nemecke cesty ako na nase jamy :-(
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod peter562/12 » 04.03.2011 08:22

tiez sa nestazujem.ked mam pravdu napisat tak nieco sa najde
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod runis » 04.03.2011 10:41

Ano největším problémem je komfort jízdy Vengy. U mě i bohužel kvalita. Lak atd...jinak hezké a prostorné auto.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Venga - spokojnost ?

Příspěvekod kipyc » 11.03.2011 22:42

No ja musím povedať že my sme auto vyberali asi pol roka a myslím že práve toto bola najlepšia volba(cena/výbava/konkurencia).
A i keď robím v konkurenčnej automobilke a viem ako je to z výrobou áut nemám toho vela na vytknutie Venge...tak asi tolko.
U mňa spokojnosť :kia: i napriek tým jej vrodeným chybám je to predsa len novinka takže všetky tie muchy musíme vychytať my obyčajný zákazníci :x pre tých čo budú kupovať druhú generáciu...
KIA Venga 1,4 CVVT
kipyc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 01.11.2010
Bydliště: D.O.  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé