Kvalita laku na Venze

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod tomasisko » 29.01.2011 10:16

daj aj foto z ktoreho by bolo vidiet ako to vyzera na aute, taky celkovy zaber alebo aspon polka auta
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod milan79 » 07.02.2011 21:44

Dneska som umyl auto( bolo celkom pekne) a musim skonstatovat, ze dobiek od kamenov pribuda ako hub po dazdi ( mam bielu farbu) a to si pri jazdeni fakt davam pozor. Nejazdim blizko za inymi autami, ale aj tak sa mi zda, ze mam viac zniceny lak ako moja manzelka na peugeote za 4 roky. Pre mna je kvalita laku zatial najväcsim sklamanim na Venge. Ta farba hadam odskakuje aj pri naraze muchy alebo komara. Tuto zimu uz nejak vydrzim, ale kriticke miesta budem urcite riesit nalepenim nejakych ochrannych folii aj ked sa mi to na aute nepaci.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod milan79 » 08.02.2011 15:40

Tak po vcerajsom nocnom patrani na nete a dnesnych telefonickych konzultaciach si asi dam nalepit folie od tohto vyrobcu. http://www.paintgard.eu/sk/recenzia.html Ak by niekto vedel dat aj iny typ , tak rad uvitam vsetky navrhy.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod KamZehr » 08.02.2011 15:49

Ta folie nevypadá špatně, ale před koupí bych to radši viděl naživo. Reklama je reklama.
KIA Sportage III 1,6 GDi - 6/2011 - prodáno
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi - 09/2020
Uživatelský avatar
KamZehr Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 727  
Registrován: 19.11.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Hyundai Tucson (2020)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod milan79 » 08.02.2011 15:59

Na zajtra som dohodnuty, idem to omrknut a urobia mi aj predbeznu cenu
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod vladislav » 08.02.2011 16:00

@KamZehr
Já to folii má doma..Jednu jsem před léty přivez Jakubovi...A jednu si budu dávat asi na lem zadních dveří..(Jinak moc pěkný avatar.. ;) )
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod KamZehr » 08.02.2011 16:08

@vladislav
Díky. O té folii taky uvažuju, na boky a na zrcátka. Dá se koupit také v ČR a je nutno ji instalovat v servisu nebo to svede i laik ? Díky za odpověď. :help:
KIA Sportage III 1,6 GDi - 6/2011 - prodáno
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi - 09/2020
Uživatelský avatar
KamZehr Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 727  
Registrován: 19.11.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Hyundai Tucson (2020)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod vladislav » 08.02.2011 16:18

To zatím netuším jestli to zvládnu..,,Ale co mi psal Jakub tak to složité moc nebude..O těch zrcátkach uvažuji také..Až budu mít chvilku tak tu folii nafotím.. ;)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod tomasisko » 08.02.2011 19:01

dnes mi to nedalo a umyl som aj ja na wapke auto a potom doma vylestil handrickami

musim zaklopat o celo, zatial len dve dobky na veku motora, inde nic
na tych miestach co fotil Umbram som nasiel len asfaltove spinky ktore isli dole nechtom

po skusenostiach s obycajnou farbou na predchadzajucom aute som chcel teraz metalizu a oplatilo sa
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod milan79 » 10.02.2011 10:02

Tak ako som pisal, vcera som bol omrknut tu foliu. Chlapik mi to ukazal aj nalepene na aute. Kusok som zobral aj domov a skusal som do toho rezat priborovym nozikom ziadne psokodenie nebolo vidiet. Potom som skusal spickou ostreho noza, tak ze foliu som polozil na dreveny podlkad a zatlacil som na nu. Pretrhnut sa mi ju podarilo az po silnom zatlaceni spickou noza. Folia vypada, ze je tvarna a pomerne odolna. Co sa tyka udrzania si svojich vlstnosti,tak predajca dava 5 rokov zaruku, tak snad to nieco vydrzi. Bolo mi potvrdene, ze nie je ziadny problem s umyvanim wapkou na kefach, taktiez je to mozne normalne voskovat a lestit. Dal som si urobit aj cenovu ponuku. Chcel by som to dat na prednu masku a kapotu spolu pas siroky asi 20cm, potom na predny naraznik, ale nie na cely, len na boky a po hranu prednych svetiel a na celu tu uzku spodnu cast naraznika, potom v zadu , tam kde su tie folie od vyrobu chcem dat vacsie o rozmere cca 20x30 cm cast bude na zadnom blatniku a cast na dverach a taktiez na hranu zadnehho naraznika. Cena 110€ aj s montazou. Rozhodol som sa , ze idem do toho, tak uvidim ci to splni moje ocakavania. Co sa tyka instalacie, tak casovo tento rozsah tak cca 3 hodiny.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod snowko » 10.02.2011 10:11

Ta cena sa mi velmi pozdava. Za tych 110 EUR by som nad tym popremyslal aj ja. Musim sa detailnejsie pozriet na lak, lebo ja som nic zatial dramaticke nenasiel. No zato uz idem za pol rok druhy krat na opravu celneho skla od odleteneho kamienku ;) . Potom skus nahrat aj nejake fotky.
Naposledy upravil titanus dne 10.02.2011 10:31, celkově upraveno 1
Důvod: Zbytocna citacia!
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod milan79 » 10.02.2011 10:28

Ta metaliza asi budu kvalitnejsia. Ja mam bielu obycajnu farbu a mam tam toho pomerne dost. Cena sa aj mne zda slusna. Ak to budem mat hotove,tak foto hodim.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod branor » 10.02.2011 17:53

no ja mam metalizu ale uz som si tiez nasiel nejake tie cierne bodky od kamienkov... cena 110eur vyzera v pohode, len otazka... Garantuju 5 rokov, a co potom? da sa to strhnut a nahradit novou? alebo je to uz "navzdy" alebo mi tam ostane po zlepeni kopec lepidla? alebo to pojde dole aj s farbou? :-) :kia:
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod milan79 » 10.02.2011 18:10

Pytal som sa aj na to a vraj sa to da v pohode odlepit (treba to pri odliepani vraj jemne nahriat) a nahradit novou. Lak by to poskodit nemalo aspon tak tvrdia a malo by to prepustat aj UV ziarenie a farba by mala starnut pod tym rovnako ako na ostatnych miestach.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Kvalita laku na Venze

Příspěvekod imro-magi » 10.02.2011 19:01

Milan79

Prečo si chceš dať nalepiť len cca 30 cm? Prečo nie celú kapotu? Veď kamene lietajú aj vyššie. A za pár mesiacov ti na kapote bude vidieť ukončenie
fólie, lebo tam sa chytá prach a nedokážeš to dokonale umyť. Ja radšej zákazníkom odporúčam olepiť celú kapotu. Okrem toho, bolo by dobré
keby si, poškodené miesta dal opraviť ešte pred lepením fólie, lebo tá ich okopíruje a bude "robiť hrby a jamky" .

Branor
Fólia ide dole aj po rokoch, treba ju nahriať fénom a opatrne sťahovať. Sem-tam zostanú zvyšky lepidla, ale tie idú v pohode dole. Treba len dať pozor
pri opravovaných dieloch, kde je hrubá vrstva tmelu, aby sa to nestrhlo aj s fóliou. Ale to je problém lakýrnika. Pokiaľ spraví dobrý podklad,
nie je problém ani s tým.
Život je pes .... a my - sme jeho pätník !!!
imro-magi Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 1
Registrován: 22.02.2009
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé