Komfort a jazdne vlastnosti

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod Slowrider » 11.05.2010 09:09

No jo, naše slavná D1, nejdelší a nejdražší off-road dráha na světě :lol:
Radim (Kia Venga)
Uživatelský avatar
Slowrider Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  Témata: 1
Registrován: 18.04.2010
Bydliště: Česká Třebová  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod titanus » 11.05.2010 09:13

Offtopic :
podla potreby aj navacsie parkovisko v EU :lol: nad nou ked leti Boing 747 v 12000m vyske pocituje turbolencie od nerovnosti na nej :lol:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod MAKU19 » 13.05.2010 14:35

;) Chcel by som sa spýtať aké máte skúsenosti s posilňovačom riadenia. Ja mám pocit že oproti predošlému autu ktoré som mal (CLIO) mám pri vytáčaní menší odpor a musím si dávať pozor aby som volant moc nestrhol ;)
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod Slowrider » 13.05.2010 14:43

Já mám pocit, že do 50 km/h je jako máslo, pak trošku přitvrdí, ale zanedbatelně. Když po těch našich vlnovatých silnicích s tím autem jedu, tak to honim po celý silnici. Co se jízdy s tímhle autem týče, tak jsem dost zklamanej. Kdybych to věděl dřív, zvažoval bych koupit jiný auto.
Radim (Kia Venga)
Uživatelský avatar
Slowrider Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  Témata: 1
Registrován: 18.04.2010
Bydliště: Česká Třebová  Czech Republic (cz)

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod vladislav » 13.05.2010 14:50

Ono to chce udělat trochu delší zkušební jízdu před koupí auta..Tam se i ta funkce posilovače ukáže..Já jsem měl předváděcí jizdu dlouhou přes 40 km..Ale jak se říká po bitvě je každý král..
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod bono.p » 13.05.2010 14:56

ak jazdis rad sportovo, mozno by Ti predsa len viac sedelo nejake kombi..
Okrem P406 jazdim aj so starousom Daewoo Espero.. to ma posilovac :D tam je nekomunikativny cely podvozok, ale da sa na to zvyknut.
bono.p Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 31.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod runis » 13.05.2010 20:41

Zdravím. Mám Vengu a tak snad mohu take napsat svůj názor. Dle mého mínění je právě střed, než zatočíte trochu tvrdý. Jinak takové to nic neříkající řízení, ale že by to bylo přehnaně měkké se mi nezdá. Mám ještě i Hondu a ta se mi zdá dokonce měkčí, tedy že nemusím vynakládat tolik síly na otočení volantem. A sedí v zatáčkách SUPER!!! Když budu srovnávat i s Fábii I , se kterou dost jezdím, tak ta se mi zdá ještě měkčí. Myslím tím ovládací síly na volantě. Druhá věc je ta, že mám 16" gumy. Takže mi to příjde na podvozku tvrdší. Tedy když vezmete v úvahu zaměření auta, že to má méně otáček mezi krajními rejdy než uvedená auta-strmější řízení, k tomu kola 15" - které mají profil 65 a jsou měkčí, dále jak je to vysoké...no nevím, ale selsky mi vychází, že to asi nebude sedět jako Octavie II s víceprvkovou nápravou. Tohle auto má typ nápravy co používá Octavie I , a také Favorit a jiná levnější auta. :-) Takže pokud jde o rodinné vozidlo, myslím, je to můj názor, že se to dá. Už nezávodím, ale jezdím svižně. Pravdou je, že jsem s tím ještě nejel naložený. Ale prozatím se mi to zdá OK. Možná bych na naše cesty uvítal i trochu zásach francouzů do charakteristiky tlumení. :-) Tímto se nikoho nechci dotknout, jen říkám, jak to vidím já. Tak to je vše co jsem měl na srdíčku a všem přeji hezký večer a spostů bezproblémových km!!! :-)) Mějte se pánové. Jo se Cedeem to nesrovnávejte...10 cm nížší těžiště a také ta víceprvková náprava. Ale to určitě víte lépe než já. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod milan79 » 13.05.2010 21:05

@ runis ja uz by som tu videl rad fotky dvojicky :yes:
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod runis » 14.05.2010 14:34

Milane já se Ti omlouvám! Už mám kvůli tomu i výčitky. :-( Ale tady pořád ještě prší a když né, tak jsem v práci. Myslím na to, ale je třeba trochu lepšího počasí a umít auto a vysát ho a....ale dodám. Jen trpělivost se mnou.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod rudolf.tomka » 25.05.2010 18:55

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1704  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod srobik2000 » 05.06.2010 00:35

Ja som mal najprv testovacie auto VENGA 1.6 Diesel a ked som si sadol uz do mojho 1.4 tak som bol prekvapeny /sklamany/ tvrdostou perovania.To som si kupil 15" pneumatiky . Co sa jedna "sedenia" auta na ceste tak sedi dobre. Co sa jedna nerovnosti cesty v zakrutach, tak aj to som si vyskusal a to mi zasvietil aj asistent smyku. Co som hned aj ucitil v riadeni. Zadna cast mi poskocila. Nakolko cez dany usek denno denne prechadzam tak si davam pozor. Obcas si aj skusam, co si mozem dovolit s Vengou. Zaujimave je ze sa nejedna o neake velke "hlboke" nerovnosti. Nakolko mam este Favorita tak dany usek snym prejdem bez problemov a nerovnosti tak necitim.
Na inom useku je cesta z betonovych panelov tak je citit medzeru medzi nimi.Idem ozaj pomaly aj na Favorite to je lepsie.Usek prechadzam 5-15km/h

A este jeden postreh...
Neviem ci ma to klame ale stale mam taky pocit ze ked prestanem pridavat plyn, zacnem brzdit a vyradim rychlost tak v urcitom momente ako keby auto este zrychlovalo, ale len na chvilku. Bude to asi tym ze prestavam brzdit motorom? Jedna sa len o moj pocit .
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
srobik2000 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 7
Registrován: 18.01.2010
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
14000 km @ 6.8 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod runis » 24.08.2010 13:19

Jak jsem již psal v sekci spotřeba, byl jsem teď přes víkend v Praze. Takže co se týče komfortu mohu přidat pár poznatků. Ovladatelnost mi přišla v pohodě, ale jen když jel člověk svižněji. Párkrát jsem se už dostal do situace, kdy jsem byl trochu překvapen zatáčkou a hlavně nájezdovou rychlostí do ní a tak z 50procent mi v těch zatáčkách moc dobře nebylo. Ovšem jak píši, byl jsem rychlý a tomu by měl zkušený šofér předcházet. :-) Takže na závodění Vengu nee. Komfort na dálnici nic moc, ale dálnice jsou u nás hnusné. Dokonce nový úsek do Ostravy je snad zhotovený z panelů. Prostě to skáče jako na panelech, jen jsou lépe zarovnané. Mám 16" kola a v Praze je dír více než dost, takže komfort fakt trpěl. Kdyby měla Venga lépe zvolené tlumiče a lepší naladění pružin, nezlobil bych se. Je to auto pro rodinu a ne na závodění, takže bych dal přednost měkčímu naladění. Otázka je, co by to potom dělalo v zatáčkách. No a na kočičích hlavách to byla příšerná ubohost! Jako by to auto mělo najeto o dost více, než 6000,-Km. To drnčel celý předek včetně prostoru v motoru. Řekl bych, že snad i přední blatníky. Ale kočičí hlavy jsou extrém a zde mají problém i jiné značky. Takže když nepotkáte na cestě velkou díru a příčné nerovnosti, dá se. Ale je tvrdá. Možná proto, že jí navrhovali v německu a asi si neuvědomili, že na dálném východě, je vše trochu jinak. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod loty » 13.09.2010 22:50

Tak dnes som aj ja tak nekontrolovane poskocil so zadkom....
musim povedat ze som sa zlakol!!!

Je to uplne ine ako u predchadzajucom aute Skoda Octavia I. Combi,
kde je tiez vlecne rameno.... tam sa to "nejako" vyrovnalo....

Inac uz mam 16" kolesa a auto celkovo sedi velmi dobre, napriek vysokemu posedu
aj v zakrutach... len tie priecne nerovnosti, napr. spoje na moste...
a tiez zbrzdovacie retarderi... tak to je sila....
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod tomasisko » 23.09.2010 15:11

ma tak napadlo ci to nadskocenie na nerovnostiach v zakrute nemoze byt sposobene systemom ESC, skusal uz niekto vypnut tento system a prejst rovnaku "prekazku" bez neho?

co sa tyka podvozku musim povedat ze niektore nerovnosti v zakrutach na ktorych moj stary renault thalia nadskakoval prejde Venga bez problemov, taktiez aj spoj na mierne zatocenom vjazde na diarnicu ktorym jazdim dennodenne prejde v pohode bez myknutia zadkom do boku co na thalii som vzdy citil ako odstelilo zadok

ale napriklad prejazd cez kvazi obrubnik (prevysenie cca max. 5cm na dlzke 30cm) na ktorom thalia nemala problem cestujuci na zadnych sedadlach vo venge riadne ucitili a nadskocili
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod BednarMar1 » 06.10.2010 17:46

Táta má u Vendy s benzínem 1.4 opravdu tvrdý podvozek. Při přejezdu nerovností to je utrpení :(
Vypadá to, že u dvojčete se již postarali o opravu: Hyundai ix 20 - třetí nošovický model, vzniklý lehkým převlečením již vyráběné kii, se poučil z nemnoha chyb, jichž se dopustila o rok starší Venga. V testech hojně kritizovaný prkenný podvozek si polepšil měkčími tlumiči…..Tak by mě zajímalo, zda by se výměna tlumičů dala u Vendy realizovat....?
Co myslíte?
Uživatelský avatar
BednarMar1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 3
Registrován: 10.06.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé