zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod ohen10 » 19.11.2013 13:33

mam neprijemnu skusenost. 2.7. mi menili kotuce a brzdy s tym, ze mam zvlnene kotuce. stalo to mam pocit okolo 600 evri. ani nie po troch mesiacoch som zacal pocitovat zvlnenie zase. teraz mam auto v servise a volali mi s tym, ze ano, su zvlnene, je tam urcita ovalita, ale on mi to nedokaze vyreklamovat. mate s tym niekto taketo skusenosti? nech mi nikto nevravi, ze kotuce nemaju zaruku ani len pol roka... nevydrzali ani 10 000 km. fakt vysmech. a ze zvlnene su vsetky. A to som naozaj nedobrzdoval prudko na zaciatku, nejazdim ako pretekar brzda plyn.
Mam to skusit reklamovat inde v Kii? schvalne som to nechaval robit v original servise... uz tam asi nedam nic vymenit...
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod Tony » 19.11.2013 15:58

I kdyby jsi jezdil brzda plyn tak 9 000 km musí vydržet i kdyby byly z papíru. Takže:

1) Buď vadná série (a mají jí v servisu slušně skladem a snaží se jí zbavit...)
2) Dávají ti tam šmejd a účtují originál (i když originál je šmejd... sám vím co mluvím! Vzadu už mám taky vyměněné a předek stáhnutý a na jaře mě čeká výměna...)

Kotouče jsou spotřebka, ale měla by na ně být 6 měsíců záruka (ale fakt teď nevím).

Objednej si z netu např. Brembo kotouče a desky. Budeš mít cenu poloviční a budeš mít kvalitu. Servis s originály kopni do zádele! Pevné nervy ;)
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod ohen10 » 19.11.2013 16:51

no dam ich teraz stiahnut a potom ked budem davat druhe tak kupim nieco ine a dam to urobit inde. Uz som skoncil so servisom kia nadobro. Uz tam ani nepachnem. len pre auto...
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod Tony » 20.11.2013 10:00

Hlavně si to nenechávej stahovat v kii! Cena bude jako za nové kotouče z netu... mě na jaře na garančce vytočili jako ****! Přišel jsem pro auto (měla to být klasická kontrola po 6 letech) a oni, že mi stahovali kotouče a měnili desky! Cena cca 4000 Kč! WTF?! Kdyby mi zavolali tak je se stáhnutím za tyhle prachy pošlu někam...
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod ohen10 » 20.11.2013 11:10

no su to pekny odrbavaci. u mna kia skoncila. uz tam ani nepachnem do servisu. buduci rok mi konci 5 rocna zaruka, nebudem tam uz ani olej menit...
inak podla mna ty si mal podpisovat na zaciatku, do akej sumy ti mozu co to robit. kebyze im povies, ze to nebolo dohodnute, tak si im to nemal platit. ze ty si ich o to neziadal a mali ti aspon zavolat predtym...
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod Pavka » 20.11.2013 13:28

Jak to tak sleduju od začátku, tak cee`d má neustále problémy s kotouči :? . Já mám najeto 70000Km na Magentisu a kotouče jsou stále OK :) .
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod snike » 20.11.2013 14:08

@Pavka: ... větší problém byly destičky :yes: Já kotouče u minulého Cee´da měnil ve 100 tis., nechal jsem tam dát dodávané servisem, ale destičky jsem dal své a to ATE :thu: Včera jsem měnil přední destičky na Venze a dali mi tam TRW což je vcelku kvalitní značka :)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 100.888 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6110  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
100888 km @ 8.00 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod Pavka » 20.11.2013 20:49

Mě měnily přední destičky v 60000km. Na zadku mám stále z výroby(prý jsou ještě dobré a že to přežijou do další servisky).
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod rudolf.tomka » 26.01.2014 12:05

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod Mark77 » 02.03.2014 20:34

Tak mě se zlnily kotouče. Před dvěma lety jsem dával komplet nové destičky a kotouče.
V zadu jsem dal destičky Ferodo boužel měli malou mezeru ve vodítku mezi plechem a výstupkem na destičce a jak to zarezlo tak se přestali pohybovat v drážce a zůstali na kotouči. Po delší cestě se rozpalily a přestali mít dotek po celé ploše destičky. A výměna katoučů a propilovaní na větší mezeru ve vodítku.
Kia Ceed SW 1,5 T-GDI - automat, 2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi - manuál , 2008, najeto 199 tis - prodáno
Mark77 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 300  Témata: 39
Registrován: 20.07.2009
Bydliště: Nová Paka  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2023)
8221 km @ 6.5 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod spd001 » 31.05.2014 19:59

na OII som daval kotuce od ATE(aj od vyroby sa montovali ATE) dosky taktiez od ATE a daval som si velky pozor prvych 2.000km aby som ich neprebrzdil/nespalil no po 5000km som bol rovnako nespokojny lebo pri brzdeni z vacsej rychlosti (nad 90km/h) zacali jemne trast.v mynulosti som mal aj Bosch(vtedy som ich este nepoznal)a to bol uplny smejd kedze kotuce neprezili dosticky no na Golfe som mal BREMBO cca 60tkm "nalietane" a z toho 40tkm plyn/brzda a tie kotuce nemali ani naznak trasenia ani zo 160km/h na 0km/h proste max. spokojnost.ked som ich menil za nove kupil som BREMBO MAX s drazkami a o stupen tvrdsie dosky no aj tak sa dosky drali ovela rychlejsie ako na klasickych kotucoch.cize drazky uz nikdy viac ale BREMBO mozem len odporucit.(no mam kamosa co kupil Brembo na BMW 330d a po mesiaci ich reklamoval ze trasu a aj ich vyreklamoval :thu: a kupil ATE ktore mu netrasu dodnes--tak ako to tu bolo pisane obcas je aj vadna seria ktora sa bohuzial v :CZ: a :SK: dostane az k zakaznikovi :thd: )
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod ramon302010 » 05.10.2015 16:52

Trochu ozivim.Ja mam prave s kotucmi Brembo zle skusenosti.Menil som ich v jeseni pred rokom a po mesiaci mi zacali triast volantom pri brzdeni.Najprv som myslel,ze to sposobili prilepene dosticky,ze na kotucoch nieco ostalo a citit to pri brzdeni,no dal som ich presustruzit a v prostriedku kotuca zacal noz iskrit.Keby som to nevidel na vlastne oci,neverim.Zaciatok a koniec kotuca v poriadku,krasne z neho islo dole.Keby na tych kotucoch nebolo po obvode vyrazene Brembo,tak neverim co tam mam.Servisak mi potom povedal,ze vraj aj take znacky ako Brembo maju viacej kategorii kvality a ja som kupil tu zlu.Ako vsak vediet co kupujete,ked tie kategorie niesu nikde vyznacene?.A spoliehat sa na cenu nieje ziadna zaruka.Inak aby sa niekto nepolalil,kupoval som to v DSAuto,ktory spolupracuje so skladom TecDoc.
Teraz ma caka dalsia vymena a naozaj neviem co kupit.
Inak zabudol som napisat,ze jazdim pomerne malo,auto bezne stoji aj dva-tri dni na dvore pod pristreskom a vzhladom na to ze uz davno nemam 20,nejazdim ani ako pretekar.
KIA CEED 1,6 CVVT, 93kW, modrá metalíza
ramon302010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 26.01.2014
Bydliště: východ  Slovakia (sk)

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod crui5er » 05.10.2015 18:07

@ramon: A měnil si pouze kotouče nebo jsi osadil i nové destičky. Při výměně kotoučů by se totiž měly vždy měnit i destičky, jinak se může stát právě to, co se stalo tobě.
Naposledy upravil crui5er dne 05.10.2015 22:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod ramon302010 » 05.10.2015 20:08

No pravdu povediac som doštičky menil pár mesiacov pred tým.Najazdil som na nich možno 2000km a menil som aj kotúče.Dával som dosky TRW.Pôvodné kotúče neboli nijak staré.Dosky boli pred smrťou,tak som ich vymenil ale kotúče vyzerali ako nové.Bývalý majiteľ ich musel tesne pred predajom auta meniť.Pri výmene doštičiek som celé brzdy rozobral,vyčistil,kde bolo treba premazal,vlastne taký repas.Po 120000km,čo malo auto nabehané to už bolo treba.Po výmene doštičiek sa zakrátko začali problémy s trasením volantu.Pripisoval som to prilepovaniu doštičiek,tak ako sa to deje pri origo brzdách.Tak som vymenil aj kotúče.Kúpil som Bremba,no zjavne sa niekde stala chyba. Ako píšem, pretekár nie som.Na fabii som menil pôvodne brzdy po 100000km a na nových urobil ešte 65000 a to som bol mladší a jazdil viac na plyn a brzdu.Tak som auto predal,ale tie brzdy jazdia ešte dnes.
Asi budem musieť vymeniť všetko naraz
KIA CEED 1,6 CVVT, 93kW, modrá metalíza
ramon302010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 26.01.2014
Bydliště: východ  Slovakia (sk)

Re: zvlnene kotuce po 3 mesiacoch/9000 km

Příspěvekod ramon302010 » 25.05.2016 09:35

Znova prispejem so skúsenosťou ako pokračuje môj "boj" s brzdami.Ako som písal,kotúče po presústužení po mesiaci znova trasú.Tesne po presústružení to bola jedna báseň....trvajúca mesiac :( . Začal som hľadať v čom inom by mohol byť problém, nechcelo sa mi veriť,že problém je len v kotučoch.Na nete som narazil na odkaz: vybrácia bŕzd. Požičal som si odchýlkomer a išlo sa merať. Odchýlku na kotúčoch som nemeral,nemalo to význam.Zameral som sa na náboje.Ľavý predný krásne rovný,ručička sa pri točení triasla okolo nuly,pravý lietal od +0,05 do -0,15mm.Odchýlka na náboji môže byť maximálne 0,03mm.Myslím že absolútna.Na náboji bolo zjavne vidno mechanicke poškodenie,ktorému som predtým nejako nevenoval pozornosť.V :kia: PO som kúpil nový náboj a po odmontovaní otoča z auta mi mechanik ukázal ešte aj vadné ložisko.Malo vôľu,ktorú ale v zmontovanom stave na aute nebolo vôbec cítiť a ani vôbec nehučalo,ako je to pri vadných ložiskách zvykom. Okrem iného bolo aj zle založené,poistný krúžok pri ložisku nebol po celom obvode v drážke.Asi jedna tretina trčala von.Napadajú ma dve možnosti: buď bývalý majiteľ menil ložisko svojpomocne (neočistil otoč z vnútra,ložisko nesadlo správne na svoje miesto a ani poistný krúžok a náboj do ložiska natĺkal kladivom....) ,alebo v zákrute dostal nedotáčavý šmik a vytočeným kolesom do niečoho narazil.To mohlo ohnúť náboj a vyraziť poistný krúžok z drážky :thd:
.......za vajcia do prievanu.....
Po výmene náboja s ložiskom pomením ešte aj brzdy a bude dúfam pokoj.
KIA CEED 1,6 CVVT, 93kW, modrá metalíza
ramon302010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 26.01.2014
Bydliště: východ  Slovakia (sk)

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé