Rozpěrná tyč

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Rozpěrná tyč

Příspěvekod oldrich.tichacek » 07.03.2010 16:22

Dobrý den, myslíte si někdo, že by rozpěrná tyč dle níže uvedeného odkazu šla i na Cee´d SW?

http://www.korea-suv.cz/index.php?sec=detail&id=1322
oldrich.tichacek Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 24.11.2009
Bydliště: Domažlice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod Beda » 07.03.2010 21:37

Dle mne do cee'du neni ani treba, nejak osobne nepozoruji, ze by se kroutila karoserie pri rychlejsich prujezdech zatackami tak jako v mem predchozim Favoritu ci Felicii. Je pravda, ze zavodni Pro_cee'dy ji na Kia Lotos Cup meli viz. [album]405[/album]
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8298  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod pitrstar » 07.03.2010 21:44

Nedoporučoval bych, při možné kolizi jednoho z blatníků je pak hnutý a deformovaný celý předek. Pořádně zvážit, jestli to za to riziko stojí. :!:
pitrstar Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 2
Registrován: 04.02.2010
2. místo (1)

Kia PRO_cee'd (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod Berka » 13.03.2010 07:33

Myslím že není potřeba, ceed se nijak nekroutí. Ale pokud ji tam chceš tak bych se případné kolize nebál. Pokud by jsi dostal do auta takovou ránu že by se hnul jeden podběh oproti druhému, tak ti bude úplně jedno zda tam nějaká rozpěra byla nebo ne. Větší škodu už určitě nenadělá. Možná naopak. Rozpěry jsou běžně schválené jako doplněk u většiny automobilek, někteří je tam dokonce dávají rovnou při výrobě jako povinnou součást karosérie, takže nějaký význam asi mají.
Ta cena mi nepřijde přehnaná, já osobně ale preferuji ty pevnější varianty, kde je rozpěra svařená do jednoho kusu bez šroubových spojů. Myslím že šroubové spojení držáku a tyče značně sníží její účinnost.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod Tony » 13.03.2010 18:22

@berka

jj impreza má myslím rozpěru v základu (nebo měla?)
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod pitrstar » 13.03.2010 18:32

Berka píše:Myslím že není potřeba, ceed se nijak nekroutí. Ale pokud ji tam chceš tak bych se případné kolize nebál. Pokud by jsi dostal do auta takovou ránu že by se hnul jeden podběh oproti druhému, tak ti bude úplně jedno zda tam nějaká rozpěra byla nebo ne. Větší škodu už určitě nenadělá. Možná naopak. Rozpěry jsou běžně schválené jako doplněk u většiny automobilek, někteří je tam dokonce dávají rovnou při výrobě jako povinnou součást karosérie, takže nějaký význam asi mají.
Ta cena mi nepřijde přehnaná, já osobně ale preferuji ty pevnější varianty, kde je rozpěra svařená do jednoho kusu bez šroubových spojů. Myslím že šroubové spojení držáku a tyče značně sníží její účinnost.



Jestli můžu oponovat, tak škodu udělá více. Je to logické, bez většího polemizování kolem toho. Dobrý automechanik vám montáž rozpěrné tyče rozmluví. Vše je jen na vašem zvážení.
pitrstar Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 2
Registrován: 04.02.2010
2. místo (1)

Kia PRO_cee'd (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod Berka » 13.03.2010 20:34

No, nevim a je mi to celkem jedno, ale je jasné že zvýší pevnost karoserie. Co když právě ta rozpěra přenese sílu nárazu na další podběh a společně ten náraz vydrží oba? Nebo co když ta rozpěra dokáže zamezit takové deformaci která by pro řidiče byla zničující? Ale jak jsem řekl, v případě takového nárazu mi bude jedno zda je škoda na autě 250tis nebo 290tis. Výsledek bude stejný.
Krátký seznam aut kde rozpěra je: Porsche Panamera, Aston Martin Rapide, BMW M3, BMW 135i - některá auta používají dělenou výztuhu od podběhu k dělící stěně motoru
Ale jak jsem taky psal, nepřijde mi u ceeda až tak potřebná.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod pitrstar » 14.03.2010 09:53

Berka píše:No, nevim a je mi to celkem jedno, ale je jasné že zvýší pevnost karoserie. Co když právě ta rozpěra přenese sílu nárazu na další podběh a společně ten náraz vydrží oba? Nebo co když ta rozpěra dokáže zamezit takové deformaci která by pro řidiče byla zničující? Ale jak jsem řekl, v případě takového nárazu mi bude jedno zda je škoda na autě 250tis nebo 290tis. Výsledek bude stejný.
Krátký seznam aut kde rozpěra je: Porsche Panamera, Aston Martin Rapide, BMW M3, BMW 135i - některá auta používají dělenou výztuhu od podběhu k dělící stěně motoru
Ale jak jsem taky psal, nepřijde mi u ceeda až tak potřebná.



Neoponoval jsem ohledně pevnosti karoserie, od toho se tam dává, aby zpevnila a zabránila krutu karoserie. Ale píšete správně přenese sílu, od někam - někam. Nemá žádnou deformační zónu, aby sílu pohltila. Jak výše zmiňujete auta, tak jsou to auta z vyšší kategorie, kde při nehodě majitelé nebudou koukat na nějaký tisíce navíc. Předpokládám, že když někdo bude havarovat z našich řad, tak bude chtít mít co nejmenší škodu na autě.
Připojuji se, že u ceeda je kasle dostatečně zpevněná a tudíž rozpěra není potřebná, teda pokud někdo nejezdí někde po rozsáhlém terénu, nebo někde extrémně nezávodí. :D
pitrstar Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 2
Registrován: 04.02.2010
2. místo (1)

Kia PRO_cee'd (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod Tony » 14.03.2010 11:03

no ono muěíš ale uznat že když máš takovou havárku kdy se ti síla dostane až k té tyči tak to máš stejně jedno... auto je na odpis tak jako tak. pro představu: má auto má teď podle pojišťovny hodnotu 220 000kč... tak kolik myslíš že by jsi z pojistky dostal :D
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod JonnY » 14.03.2010 18:42

nene. staci aj relativne mala dobre mierena rana, a pohnes kasnou na jednej strane. okrem toho nieje nutne aby si bural ty. tiez ta moze na predne koleso trafit niekto iny
JonnY Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 261  
Registrován: 22.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod kasin » 16.03.2010 17:18

Nezapomeňte že se tím taky změní deformační zóna, což může mít fatální následky.
kasin Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  
Registrován: 23.03.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
48000 km @ 6.9 l/100km

Re: Rozpěrná tyč

Příspěvekod titanus » 16.03.2010 17:25

dle mna:
- na celny naraz to dopadok nema
- bocny naraz do oblasti motoru - bez sa prevali jedna strana s sa prevalia obe
- bocny naraz do dveri - bez ucinosti

vyznam chapem pri zavodnych autach kde karoseria pre nich nema financny vyznam a chrania si to nacenejsie co tam maju - motor...(bezpecnost sofera je vyriesena inym sposob)

tod moj pohlad na tyc... :)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé