Zadek auta sedí nízko

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod FilipL » 21.05.2024 10:48

Zdravím,
Objevil se u mě úplně stejný problém. Mám Kia Ceed SW 2023, 1.5 benzín 108kW, auto mám něco přes rok a zadek sedí fakt nízko, je to vidět i u nenalozeneho auta, kdy zadek viditelně mnohem níže než předek a jakmile auto naložím, což u kombiku není neobvyklé tak zadní kola zmizí v podbehach na základě vašich příspěvků to budu řešit se servisem v záruční opravě, tak jsem ne to zvědavý jinak mám taky tažné, které mě tam ještě před předáním auta montoval jejich autorizovaný servis, tak jestli na to budou mít kecy, tak jim to omlatim o hlavu, za to tažné si řekli dost nekřesťanské peníze.
FilipL Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 21.05.2024
Bydliště: Praha 10 - Strašnice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod MP1 » 21.05.2024 19:36

Nehovorím, že je to správne riešenie. Ale mám jedného zákazníka, čo jazdí za prácou do NL. Ja som mu tak taktne spomenul, či mu nebude klesať veľmi zadok. Bol s tým absolútne zmierený, aj predchádzajúce auto mu klesalo (Opel). A že už má objednané vzduchové mechy do spružín. Dal si to po prevzatí vozidla hneď namontovať a je spokojný.
Príde teraz po roku na servis, tak to snáď obzriem.
Možno by to stalo v Kii za zváženie dávať do SW self-levelizer, ako ma Sorento. Ale také nápady, čo zvyšujú cenu zvyčajne nie sú reálne v budúcnosti.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2272  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Karensky » 23.05.2024 08:21

Podle me to není řešení. Primárně u auta v zaruce. Navíc Kia má funkční řešení. Jen si to člověk musí skoro vyřvat. Od té doby co mám pružiny a tlumiče vyměněny ,za ty určené na vozidla snad pro rusky trh, nemám problem. A to je na nich dobrých 100tkm už najeto
Kia Xceed GT line 1,5 benzin rv2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi 100kW rv2017
Karensky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  
Registrován: 11.06.2019
Bydliště: Frankfurt nad Mohanem  Germany (de)

Kia XCeed (2023)
11000 km @ 6.3 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Madbugie » 23.05.2024 17:52

a pritom by stačilo tak málo...

použiť normálne struny (nie také, čo sú doslova o 5 € lacnejšie, ale o 100% slabšie), a to isté platí o brzdových kotúčoch a platničkách...

také *** som ešte na žiadnom aute nemal... neuveriteľné blato...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 162  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Karensky » 27.05.2024 16:39

Pokud jde o brzdy tak nevím jak jiné modely, ale ceed 2017 1,6 crdi jsem vpředu měnil desticky pri 90tkm poprvé a potom i s kotouči při nějakých 160tkm? A vzadu to byly poprvé desky i kotouče asi při 180tkm? Ale to už byly desky opravdu skoro po smrti. Nicméně auto jezdilo primárně opravdu dálkové trasy s velkým podílem dálnice
Kia Xceed GT line 1,5 benzin rv2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi 100kW rv2017
Karensky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  
Registrován: 11.06.2019
Bydliště: Frankfurt nad Mohanem  Germany (de)

Kia XCeed (2023)
11000 km @ 6.3 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Madbugie » 28.05.2024 08:08

no to bola ešte "stará" éra...

odhadom od 2020 (pokovidová šetriaca doba, kedy všetko skokovo "zdraželo") sú kotúče po 50 - 75 tis km na výmenu, za normálnych okolností by stačilo vymeniť len doštičky...

ale to tie kotúče nedajú ani omylom... a Kia myslím za komplet kotúče + doštičky pýta 700 €... to sú asi špeciál pretekárske... a pritom "blato"

nuž ale takú teraz žijeme dobu... už len čakám, kedy zavedú tie emisie na brzdový prach, to zas bude...

(už sa to tu viackrát riešilo, že je to spotrebný materiál, ktorý nespadá pod záruku, že meniť vo vlastnej réžii, lebo tá cena je fakt že slušná...)
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 162  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod bobo69 » 28.05.2024 08:13

kedysi davno boli doštičky s azbestom,potom sa to nahradilo "niečim" iným. Nejaké kovové vlákna. napr meď. Teraz sa zakázalo aj to. Na LKW mi vydržia už len polovicu kilometrového nájazdu. Derie sa to ako šľak
KIA XCeed 1,5gdi 2023
bobo69 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
 
Příspěvky: 138  Témata: 1
Registrován: 01.09.2023
Bydliště: Púste Úľany  Slovakia (sk)

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Karensky » 28.05.2024 12:20

Madbugie píše:no to bola ešte "stará" éra...

odhadom od 2020 (pokovidová šetriaca doba, kedy všetko skokovo "zdraželo") sú kotúče po 50 - 75 tis km na výmenu, za normálnych okolností by stačilo vymeniť len doštičky...

ale to tie kotúče nedajú ani omylom... a Kia myslím za komplet kotúče + doštičky pýta 700 €... to sú asi špeciál pretekárske... a pritom "blato"

nuž ale takú teraz žijeme dobu... už len čakám, kedy zavedú tie emisie na brzdový prach, to zas bude...

(už sa to tu viackrát riešilo, že je to spotrebný materiál, ktorý nespadá pod záruku, že meniť vo vlastnej réžii, lebo tá cena je fakt že slušná...)

Taky ty nové systémy jsou na nic...Adaptivní tempomat požívá snad jen zadní brzdy na přibrždění. Tím pádem paradox když jezdíte dálnice a používáte tempomat tak zadní desky jsou na výměnu během chvíle....a dříve než přední
Kia Xceed GT line 1,5 benzin rv2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi 100kW rv2017
Karensky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  
Registrován: 11.06.2019
Bydliště: Frankfurt nad Mohanem  Germany (de)

Kia XCeed (2023)
11000 km @ 6.3 l/100km

Předchozí

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: KuboXceed