Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod bobo69 » 26.05.2024 17:33

patro16 .Ked sa jedná o chybnú seriu,tak ked sa odj..e jedna pôjdu aj dalšie.Otázka času.A čo sa týka dostupnosti,2 kusy na sklade by ich finančne nepoložili.Ked namontujem objednám dalšiu.Auto mám rok a pri čítaní problémov už teraz lutujem že som kúpil KIU. ááále možno ma prekvapí.Zatial spokojnosť.
MP1 ked Ti dám WIN vieš mi povedať či sa to týka aj môjho auta.
KIA XCeed 1,5gdi 2023
bobo69 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
 
Příspěvky: 138  Témata: 1
Registrován: 01.09.2023
Bydliště: Púste Úľany  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod raix » 27.05.2024 12:18

MP1 píše:btw, bolo. Je na to TSB a zoznam VIN. A je tam aj môj Xceed. Tiež mi trochu trhá a idem to už riešiť.

zdravim, co je TSB? je pre nas nejak mozne si v danom zozname VIN overit aj to svoje? aj ked predpokladam, ze to bude iba interna vec...
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod MP1 » 27.05.2024 12:27

Áno interná vec.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2272  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod Beda » 27.05.2024 14:10

TSB = Technical Service Bulletin
Kdysi dostupné i zde https://www.kia-hotline.com/euro5/login.tiles od dob co mi přestala fungovat registrace a pak to i zpoplatnili :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8357  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod Flow » 31.05.2024 22:39

Sice ne Kia ale stejný motor. |Nejdřív na diagnostice vůbec nic, po měsíci rozsvícená MIL. Výměna jedné cívky na prvním válci.
Flow Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 27.03.2023
Bydliště: Kladno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2022)
0 km @ 0 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod raix » 01.06.2024 01:32

Nevie nahodou niekto, ake su Kia custom OBD2 PID kody (spolu s formulou na dekodovanie prijatych dat) na detekciu poctu misfires jednotlivych valcov? Pre pouzitie, ak kontrolka motora nesvieti a standardne chyby nie su zobrazene.
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 01.06.2024 07:55

Nespolehat ze je nezapal vzdy ecu detekovany. Podmínkou kontroly je vice nez 20% paliva v nadrzi (presnym udajem si nejsem uplne jisty) a otacky motoru pod 4500ot/min. Zasah ridici jednotky je zavisly na poctu otacek, ktere klikovka vykona mezi jednotlivymi vypadky. System je ve vetsine pripadu schopen rozpoznat vypadek behem jedné otacky klikového hridele. Pokud vypadek nastane v cyklu 200-1000 otacek, pak je vysoke riziko poskozeni katu. Dojde k vypnuti vstrikovace postiženaho valce, je vypnuta lambda regulace a zavada je signalizovana blikanim kontrolky MIL po dobu, kdy vypadky ohrozuji kat. Jakmile zavada prestane ohrozovat katalyzator ECU se pokusi o obnovu cinnosti valce a kontrolka bude pouze svitit. Pokud k zavade dojde pri cyklu 1000-4000 ot, je pravdepodobne zvysení emisi s mensim dopadam na kat. Zavada je ulozena do pameti bez rozsviceni kontrolky MIL. Pokud se zavada opakuje v následujícím cyklu, pak dojde k rozsviceni kontrolky MIL. Nad 4000ot uz system vzhledek k setrvacnym silam klikovky ztraci moznost detekovat zmenu uhlove rychlosti a misfire nemusi vubec zaznamenat.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1175  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod teckino » 01.06.2024 10:14

bobo69 píše:takže KIA vie že odchádzajú cievky. A aj tak na to z vysoka kašle,čakať na to 3 tyždne je masaker.To musia mať xy na sklade.A nakoniec makači vymenia len tú vadnú.Ked odide po par tyždnoch dalšia zase bude čakať 3 týždne?

Už som to tu niekde písal, aj mne vymenili vždy len 1 cievku v záruke. Ja po tejto skúsenosti s vadnou cievkou a čakaním na ňu som si kúpil sám 1 ks origo novú do rezervy a vozím ju v aute, aby som v zahraničí nemusel riešiť problém s ňou, ak ma to niekde postihne. A od vtedy zatiaľ nebola potrebná :-)
KIA Xceed 1,4 T-GDi, AT, Platinum-Safety+Tech Pack, lunar silver, r.2020 :SK:
Uživatelský avatar
teckino Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  
Registrován: 20.03.2020
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod raix » 01.06.2024 14:17

therion píše:Nespolehat ze je nezapal vzdy ecu detekovany. Podmínkou kontroly je vice nez 20% paliva v nadrzi (presnym udajem si nejsem uplne jisty) a otacky motoru pod 4500ot/min. Zasah ridici jednotky je zavisly na poctu otacek, ktere klikovka vykona mezi jednotlivymi vypadky. System je ve vetsine pripadu schopen rozpoznat vypadek behem jedné otacky klikového hridele. Pokud vypadek nastane v cyklu 200-1000 otacek, pak je vysoke riziko poskozeni katu. Dojde k vypnuti vstrikovace postiženaho valce, je vypnuta lambda regulace a zavada je signalizovana blikanim kontrolky MIL po dobu, kdy vypadky ohrozuji kat. Jakmile zavada prestane ohrozovat katalyzator ECU se pokusi o obnovu cinnosti valce a kontrolka bude pouze svitit. Pokud k zavade dojde pri cyklu 1000-4000 ot, je pravdepodobne zvysení emisi s mensim dopadam na kat. Zavada je ulozena do pameti bez rozsviceni kontrolky MIL. Pokud se zavada opakuje v následujícím cyklu, pak dojde k rozsviceni kontrolky MIL. Nad 4000ot uz system vzhledek k setrvacnym silam klikovky ztraci moznost detekovat zmenu uhlove rychlosti a misfire nemusi vubec zaznamenat.

vdaka za taketo informacne obohacujuce posty! V mojom pripade to trhanie pocitujem pri kickdowne okolo 3000ot (2500-3500), ale kontrolka MIL nikdy ani neblikla. Nemam sice ziadnu profi diagnostiku, iba obd2 adapter+app, ale ziadne chybove kody mi to tiez nenachadza.

rad by som sa este opytal, vidis (prip.niekto iny) nejaky problem v tom, pouzit v jednom case cievky od roznych vyrobcov (samozrejme urcene na dany motor) v pripade potreby/nudze?
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod raix » 01.06.2024 14:29

teckino píše:
bobo69 píše:takže KIA vie že odchádzajú cievky. A aj tak na to z vysoka kašle,čakať na to 3 tyždne je masaker.To musia mať xy na sklade.A nakoniec makači vymenia len tú vadnú.Ked odide po par tyždnoch dalšia zase bude čakať 3 týždne?

Už som to tu niekde písal, aj mne vymenili vždy len 1 cievku v záruke. Ja po tejto skúsenosti s vadnou cievkou a čakaním na ňu som si kúpil sám 1 ks origo novú do rezervy a vozím ju v aute, aby som v zahraničí nemusel riešiť problém s ňou, ak ma to niekde postihne. A od vtedy zatiaľ nebola potrebná :-)

Kolko cievok ti uz takto vymenili? A vzdy si na nich musel cakat? Tiez zacinam rozmyslat nad rezervnou. Mas nejaku diagnostiku, ktora ti ukaze, na ktorom valci je misfire aj bez zasvietenia MIL kontrolky a zaznamenania chyby, aby si vedel ktoru vymenit, ak by to nastalo? Ja prave preto hladam tie Kia OBD2 PID kody a formulu na dekodovanie dat, ale zatial neuspesne.
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 01.06.2024 15:34

Kia se drzi stansartu OBDII a tudiz i misfire je vysilan jako P0300-312 bud jako multiple nebo konkretni valec. Vyctes to prakticky cimkoli : )
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1175  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod Iwanp » 01.06.2024 15:38

Asi blbá otázka, ale proste neviem to... To, že je katalyzátor poškodzovaný kvôli vadnej cievke a ja to napr. pri jazde ani necítim, upozorni ma na to kontrolka MIL vždy, alebo nemusí? Nemám diagnostiku aby som si pozeral históriu chýb...
Iwanp Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 140  Témata: 13
Registrován: 19.05.2018
Bydliště: Žilina 

Kia cee'd SW (2023)
10 km @ 0 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod raix » 01.06.2024 17:07

therion píše:Kia se drzi stansartu OBDII a tudiz i misfire je vysilan jako P0300-312 bud jako multiple nebo konkretni valec. Vyctes to prakticky cimkoli : )

To je pravda. Avsak v mojom a mnohych dalsich pripadoch, o ktorych som cital na roznych forach, tie misfires proste niesu zaznamenane ako P03**. Neviem, ci je to tak, ale mozno na to musi zobrazit tu MIL kontrolku alebo nejake dalsie podmienky. V takych pripadoch to potom ludia dokazali diagnostikovat pomocou prave tych custom PIDs, avsak tie mozu byt udajne pre kazdu znacku auta ine.
Hladam preto nieco taketo (chyba tu este vzorec/formula na dekodovanie dat) pre Kiu, co sa da potom zadat do niektorych appiek:
MID:$a2 TID:$0c
Misfire counts for last/current driving cycles(calculated) - Misfire Cylinder 1 Data
Max: 65,535Count Min: 0Count
Test result value: 2Count
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 02.06.2024 07:24

Iwanp píše:Asi blbá otázka, ale proste neviem to... To, že je katalyzátor poškodzovaný kvôli vadnej cievke a ja to napr. pri jazde ani necítim, upozorni ma na to kontrolka MIL vždy, alebo nemusí? Nemám diagnostiku aby som si pozeral históriu chýb...


Pokud sviti MIL kvuli katalyzatoru, tak je definitivne po smrti. Jeho kondici snadno zjistis i tou nejlevnejsi diagnostikou v mobilu za 150,-
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1175  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 02.06.2024 07:27

raix píše:To je pravda. Avsak v mojom a mnohych dalsich pripadoch, o ktorych som cital na roznych forach, tie misfires proste niesu zaznamenane ako P03**.


A jak vis ze k misfire vubec doslo? Pocukavani motoru muze zpusobovat zanesena klapka , vadny vstrikovac nebo regulace turba atd.....
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1175  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé