Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 13.05.2024 13:56

Uz manualu 2012 II ceedu byla jasna instrukce ohledne aditivace benzinu. A pokud nechapes principy primovstriku a jeho negativa , tak ani navod zjevne nic nezmuze. To uz ale neni chyba vyrobce vozu......

Jen pro zajimavost. Jaka myslis ze je zivotnost moderniho benzinoveho motoru sanitky ve vetsim meste?
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1170  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod raix » 18.05.2024 12:18

Ahojte, pridam aj moju skusenost. Bol som nedavno na 5. garancnej prehliadke so Ceedom SW 1.4 T-GDI, kde sa oficialne menili sviecky a olej. Po prehliadke pri jazdach po meste sa auto spravalo normalne. Po 2 tyzdnoch od prehliadky som s nalozenym autom prvykrat isiel mimo mesto po dialnici a pri takmer kazdej situacii, ked zosliapnem plynovy pedal na podlahu a potrebujem od neho najvyssi vykon, napr. pri predbiehani, tak motor par krat trhne, zvycajne okolo/nad 3000ot. az pokial sa nedostane do este vyssich ot., kde to uz potom nerobi. Ked pridavam pomaly plynule, trhanie neregistrujem. Taketo trhanie som do teraz tych 5 rokov nezazil, az teraz po 5. prehliadke.

Rad by som sa vas tu opytal:
1. myslite, ze to moze byt sposobene novymi svieckami?
2. uznaju mi reklamaciu aj v pripade, ze diagnostika nic neukaze? kedze predpokladam, ze nic neukaze, ziadnu chybu ani kontrolku mi nehadze.
3. mali ste niekto takuto skusenost?

Som objednany na diagnostiku v servise, kde som bol na tej prehliadke. Rad by som sa vyhol tomu, aby spravili iba diagnostiku, potom povedali, ze nic neukazala, tak je vsetko v poriadku a este aby mi za nu skusali zauctovat. Problem by mohol byt ten, ze v meste sa mi to zrejme nebude dat pri jazde "ukazat", kedze ako som pisal, prejavuje sa to az vo vyssich rychlostiach a otackach mimo mesto/dialnica. Mali by ste nejake odporucania predtym, ako tam pojdem? Vopred vdaka za info a tipy.
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod Osozu » 18.05.2024 12:30

Presne toto sa stalo aj mne po výmene sviecok, auto začalo trhať pri kick downe, hneď som volal do servisu, a techník hneď povedal ze to môže byť cievka, a mal pravdu, vymenili rýchlo, na záruku, na druhý deň som mal auto.
Takže daj im to na skúšobnú jazdu, mne kontrolka nesvietila ale, keď to prebehli oni už sa to podarilo, diagnostika ukázala missfire.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 430  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod raix » 18.05.2024 12:53

Dakujem, toto je pre mna velmi uzitocna info! Mohol by si mi dat vediet (kludne sukr. spr.) v akom si bol servise, ak by som si nahodou nepomohol vo svojom? Dik.
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 18.05.2024 15:40

Osozu píše: mne kontrolka nesvietila ale, keď to prebehli oni už sa to podarilo, diagnostika ukázala missfire.



Detekce missfire je odvisla na otackach. Obecne ECU vyhodnocuje vynechane zapalovani pod 1000ot jako vice nebezpecne pro katalyzator a tak rozsviti checkengine i jeden vypadek. Pri 2000-3000tis uz je pro rozsviceni kontrolky treba nekolik po sobe jdoucich vypadku. Je tedy dobe auto otestovat v celem rozsahu otacek a hlavne pri poradne prohratem motoru. Studena civka nemusi zpocatku vykazovat vypadky.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1170  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod Osozu » 20.05.2024 15:46

raix píše:Dakujem, toto je pre mna velmi uzitocna info! Mohol by si mi dat vediet (kludne sukr. spr.) v akom si bol servise, ak by som si nahodou nepomohol vo svojom? Dik.
Servis Araver Trenčín

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 430  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod Iwanp » 22.05.2024 21:26

Ceed SW 1.5tgdi 2023: To trhanie pri konštantnej rýchlosti v okolí 2000ot + a pri skúšaní v nižších (1800ot) ešte horšie mi začalo nedávno. Mám najazdené 22000km a auto má 15 mesiacov. Od nového auta tankujem iba 100vku zo slovnaftu a posledných 7-8 mesiacov 100vku z Orlenu. Klasickú 95ku ani kvapku. Dnes som urobil Reset adaptacnych hodnot pre plynovy pedal. Bol som to aj hneď vyskúšať a zmenu správania plynového pedálu a auta (k lepšiemu) bolo cítiť. To trhanie sa neprejavilo, ale ešte to nechcem zakríknuť keďže som prešiel iba 20km cca. Inak prejavy boli presne, ako u ostatných, Tak som zvedavý a dúfam, že to bude OK. Motor sa snažím vždy držať v otáčkach a keď je to možné, aspoň raz za týždeň prevetrať do vyšších otáčok. Tak z toho mi vyplýva, že ani podľa mňa ukážková starostlivosť nie je všetko. Tak snáď je to vyriešené...
Iwanp Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 140  Témata: 13
Registrován: 19.05.2018
Bydliště: Žilina 

Kia cee'd SW (2023)
10 km @ 0 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 23.05.2024 06:36

To co ti pomohlo neni jak rikas "Reset adaptacnych hodnot pre plynovy pedal" ale rekalibrace skrtici klapky, ktera se spusti automaticky pri aktivaci zapalovani a nespusteni motoru. Nech ji vycistit a bude to zase jezdit normalne.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1170  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod patro16 » 23.05.2024 08:14

therion urcite sa nespusta automaticky...
KIA Ceed MY22 1.5T-Gdi Gold plus
patro16 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 4
Registrován: 01.05.2022
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)
27. sraz Kia-Club.org (1)

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod Iwanp » 23.05.2024 08:28

therion: Dik za opravu až teraz som si uvedomil, že som to nenapísal presne. To čo som chcel hlavne zvýrazniť je, že od nového auta tankujem iba 100vku bez BIO sr***ek a motor "prevetrávam" ako treba, ale to zanášanie sa asi deje aj tak a pomerne rýchlo. Dosť by ma zaujímalo, či vyčistenie škrtiacej klapky urobí servis v rámci záruky, alebo si to budem platiť?
Iwanp Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 140  Témata: 13
Registrován: 19.05.2018
Bydliště: Žilina 

Kia cee'd SW (2023)
10 km @ 0 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 23.05.2024 09:38

patro16 píše:therion urcite sa nespusta automaticky...

Ale ano , a jde to i slyset. Otevri haubnu a dej klicky do I polohy aby svitila palubka a poslouchej. Do 1/2 minuty zacne kalibrace , ktera je jasne slysitelna od telesa klapy.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1170  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 23.05.2024 09:44

Iwanp píše:therion: Dik za opravu až teraz som si uvedomil, že som to nenapísal presne. To čo som chcel hlavne zvýrazniť je, že od nového auta tankujem iba 100vku bez BIO sr***ek a motor "prevetrávam" ako treba, ale to zanášanie sa asi deje aj tak a pomerne rýchlo. Dosť by ma zaujímalo, či vyčistenie škrtiacej klapky urobí servis v rámci záruky, alebo si to budem platiť?


Bohuzel 100 tomuhle nezabrani uplne. Jde o nasledek masivni recklyace vyfukovych plynu a odsavani klikove skrine s lehkobeznymi oleji, ktere se nedari v separatoru uplne odstranit. Cisteni klapy je ukon , ktery ceka kazdeho. Drive nebo pozdeji. Neni to nic sloziteho a da se to zvladnout i doma.

Co si mam predstavit pod "prevetrávam" ako treba?
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1170  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod Iwanp » 23.05.2024 10:38

pod slovom "prevetrávam" myslím to, že motor sa snažím držať vo vyšších otáčkach (nedusím ho pod 2000ot.) a keď je na to vhodná cesta, "prevetrám" ho pri rozbehu k 5000ot. Tým som ale samozrejme nemyslel, že vďaka tom sa nezanesie klapka.
Iwanp Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 140  Témata: 13
Registrován: 19.05.2018
Bydliště: Žilina 

Kia cee'd SW (2023)
10 km @ 0 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod therion » 23.05.2024 11:04

Nepodtaceni je chvalihodne , vytaceni k cervenemu uplne zbytecne jen tim zvysujes spotrebu oleje. Vice pro cistotu motoru nez jeho honenim do otacek je ho zatizit kolem 3-3,5tis a v tahlem stoupani aby se vypalil zbytkovy karbon.

Neco takoveho:
z.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1170  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Trhanie motora pri stálej rýchlosti

Příspěvekod elkan » 24.05.2024 15:54

Nebyl by nějaký návod jak do klapky kouknout třeba endoskopem, nebo jak jí vyčistit? Foto?
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé