Motor 1.4 T-GDI klepot

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod raix » 29.05.2021 04:30

Update po 2. servisnej prehliadke (v inom servise, ako tie predtym), ak by to niekoho zaujimalo. Opat som nahlasil aj tento klepot. Najprv prisiel k autu mechanik a ten sa tvaril, ze on nic nepocuje. Potom prisiel aj prijimaci technik a ten potvrdil, ze je to pocut, ze sa nato pozru a tiez porovnaju s inym rovnakym motorom. Povedal som im, co som vedel, hlavne z 1. prehliadky a nech sa teda urcite pozru aj na ten aktuator a riadenie turba. Kratky zaver: opat sa nic neporiesilo...
Pri preberani mi povedali, ze to pozerali, diagnostika nic neukazala (pri odovzdani som im spomenul, ze ta nic neukaze, kedze to bude mechanicky problem), iny rovnaky motor na porovnanie tam nemali, ze dali dole aj remen, ze to byva casto z tejto casti motora, ale ze to nepomohlo, bolo to stale pocut. Na moju otazku, ako je to teda s tym aktuatorom, co som spomenul pri odovzdani auta, tak sa tvaril, akoby som to povedal prvy krat, cize tam zrejme ani nepozreli. Uzavrel to s tym, ze ved mam to stale v zaruke, tak ak by sa to zhorsilo, tak mam prist.
Neviem posudit, ci o probleme vedia, ale tvaria sa, ze nie alebo to Kia zatial naozaj neriesi, napriek tomu, ze na Hyundai fore citam, ze tam to pri rovnakych motoroch riesia v ramci garancie nejakou opravnou sadou turba uz par mesiacov. Ak by mal niekto nejake nove info, ako to (vy)riesil, prip. vedel o servise, kde to konecne aj riesia a nielen si zauctuju za diagnostiku, dajte vediet. Dik.
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod Osozu » 29.05.2021 10:19

Ako som písal vyššie neriešim to pokiaľ auto ide ako má, je to zbytočne, ak to odíde vymenia ti to a hotovo

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod lamigo » 01.02.2023 01:03

Ahojte, mám presne ten istý problém ako raix, akurát som to zaregistroval trochu neskôr, až niekedy okolo 35 tis. km, dnes mám už 50 tis. a stále to robí.
V dvoch servisoch sa tvárili, že žiadny neobyčajný zvuk nezaznamenali, kým som im to nepredviedol osobne. Na to mi následne tvrdili, že je to normálny prejav.
Spomínali, že to súvisí s vysokotlakou pumpou, že si ju dokonca nejaký zákazník na vlastné náklady vymenil a po nejakom čase mu to začalo robiť znova.
Vraj by im to ako záručnú výmenu neuznali, ak by mi aj niečo menili. Naviac ako tu píše raix, ide asi skôr o aktuátor.
Nie som s týmto verdiktom spokojný, ale zatiaľ som im nebol schopný dokázať, že to nie je normálny prejav, a že by to mali riešiť ako "závadu".
Má s tým niekto ďalší skúsenosti, riešili ste to. Podarilo sa to niekomu vyriešiť? Ďakujem.
lamigo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 11.10.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod Beda » 01.02.2023 07:42

Kouknete na tato dve videa:
https://www.youtube.com/shorts/dWrIM3znv1s
https://www.youtube.com/watch?v=BERDJrLT4mw

Toto jsem zkoumal ja, kdyz jsem slysel na mem 1.6 T-GDI takovej hlasitej klepavej zvuk a ve finale to tam popisuji jako normalni zvukovy projev palivove pumpy pres kterou jeste svalne davaji i zvukovo tepelnou izolaci :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8282  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod lamigo » 02.02.2023 00:23

Ďakujem veľmi pekne.
Pozrel som si aj diskusiu na hyundai fóre, na ktorú tu bolo v tomto vlákne odkazované, kde sa hovorí o nejakej súčiastke aktuátora a idem sa skúsiť ešte zamerať na to.
No nakoniec bude najdôležitejšie presvedčiť servis, aby uznali, že sa nejedná o normálny prejav, a aby sa to aspoň pokúsili opraviť.
lamigo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 11.10.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod raix » 04.02.2023 21:26

Ahojte, kedze je tu niekto dalsi, kto to riesi, pridam tu este aj moju skusenost z 3. garancnej prehliadky minuly rok (opat som skusil iny servis, teda uz 4.), kde sa opat nic neporiesilo. Prijimaci technik sice nemal pri prijimani problem potvrdit, ze klepot tam je a ze to pozru. Pri prevzati mi vsak len povedali, ze to nic nie je a ze ked bude zavada, co viem “ukazat”, tak nech pridem. Dokonca mi o tom nedali ani ziadnu servisnu spravu, takze nemam ani zaznam, ze som to nahlasil a ich oficialne vyjadrenie.
Co sa tyka samotneho klepotu, momentalne mam okolo 37 tis.km a nic sa nezmenilo, skor mam subjektivne pocit, ze je to este trochu hlucnejsie ako predtym. Tiez s tymito verdiktmi nie som spokojny a rad by som to nejak riesil, ale po tych skusenostiach neviem ako. Suhlasim s lamigom, ze by zrejme pomohlo dokazat servisu, ze to nie je normalny prejav. Ved ako moze byt, ked prve tisicky km ziadny klepot nebol? Dokazat by sa to dalo na aute s rovnakym motorom, ktory by mal najazdenych iba par km, ale take uz davno nie su, kedze sa tie motory nahradili 1.5 T-GDI.
Ak by niekto mal nejake riesenie, dajte vediet. Vdaka.
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod Osozu » 04.02.2023 21:32

Pokiaľ motor ide, tak by som to neriešil s touto kvázi chybou môžeš kľudne najazdit aj 200k a nič sa nemusí stať, takže asi to tak berú aj v servise

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod lamigo » 13.02.2023 21:22

Ďakujem za info.
Ja sa s tým skúsim znova objednať do servisu, v ktorom som už bol a skúsim ich priamo usmerniť na problém s aktuátorom, alebo tiahlom od turba, o čom so sa dočítal aj na hyundai fóre.
No a uvidím, dám vedieť.
lamigo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 11.10.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod lamigo » 25.04.2023 19:29

Zdravím, tak len pre poriadok doplním výsledok poslednej prehliadky, ak by sa tu o to niekto niekedy zaujímal.
Daný zvuk je údajne vlastnosťou vysokotlakej pumpy a musí sa takto prejavovať.
Že som predtým tento zvuk nepočul je tým, že som sa na neho nezameriaval, dokým som ho nezaregistroval, a až odvtedy, keďže ho už rušivo vnímam, ho prirodzene počujem, lebo sa na to zameriavam.
Každopádne mi technik ukázal chod motora iného auta s rovnakým motorom a mal rovnaký zvukový prejav, čím ma v danej chvíli dostatočne preargumentoval, že je to u týchto áut normálny prejav.
Na iných autách, ktoré som v poslednom čase šoféroval alebo sa v nich viezol, som podobný prejav nezaznamenal, takže asi to bude špecialita týchto typov motorov (v mojom prípade 1,4 T-GDI).
Budem rád za vaše postrehy, ak niekto riešil rovnaký problém.
lamigo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 11.10.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Motor 1.4 T-GDI klepot

Příspěvekod kiny » 19.05.2023 09:04

Beda píše:Kouknete na tato dve videa:
https://www.youtube.com/shorts/dWrIM3znv1s
https://www.youtube.com/watch?v=BERDJrLT4mw

Toto jsem zkoumal ja, kdyz jsem slysel na mem 1.6 T-GDI takovej hlasitej klepavej zvuk a ve finale to tam popisuji jako normalni zvukovy projev palivove pumpy pres kterou jeste svalne davaji i zvukovo tepelnou izolaci :roll:


Ahojte, auto mi zacalo vydavat rovnaky klepavy zvuk ako je na druhom videu cca o 2:40.
Co mi pride zaujimave je, ze "prichadza a odchadza". Naposledy som s nim isiel 2 hod po dialnici uplne po tichu. Na 5m obchadzke po okreskach zacalo nieco od motora klepat tak, ze som chcel auto odstavit. Potom dalsiu hodinu zasa ticho.

Stretol sa niekto s tym, ze sa taketo klepanie nahodne objavuje? V servise mi auto pozreli, na diagnostike nic nenasli a poslali ma naspat (asi celkom pochopitelne) s tym, ze kym to nezacne znova klepat, nevedia nic robit.
kiny Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 23.12.2020
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé