Sorento III problem s klimatizaciou

Trápí Vás něco na voze?

Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod jarcilacko » 25.06.2022 23:13

Zdravím.
Mám problém s klimatizáciou v mojom Sorente 2.2 147kW 4x4, r.v. 2015. Bol som na doplnenie chladiva pred mesiacom. Vôbec mi nechladí. Bol som s tým v servise, mysleli si, že mi uniklo chladivo, ale vytiahli z neho 645g. Naplnili do neho nazad 650g. Čiže únik bol 5g chladiva. Najväčšia záhada je to, že hneď po doplnení chladiva klíma chladila úplne super. Prešiel som s ním asi 5 km a zaparkoval. Po hodine som šiel znova na ňom preč, ale klíma už zase nechladila a nechladí. Kde alebo v čom je asi problém?
Ďakujem za tipy...
jarcilacko Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 25.06.2022
Bydliště: Záhorská Ves  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod Beda » 26.06.2022 10:42

Delali jste test klimatizace? Je mozne ho provest bez diagnostiky.

Vypni klimu, pak podrz Off cudlik a 4x zmackni MODE cudlik behem 2 sekund, pak se provede test klimi a vypise dvoumistny chybovy kod.



https://www.ksmanual.com/heater_amp_a_c ... -1478.html
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8250  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod jarcilacko » 26.06.2022 19:54

Ďakujem. Ano urobil som test klimatizácie a ukazuje 00, čiže Normal.
jarcilacko Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 25.06.2022
Bydliště: Záhorská Ves  Slovakia (sk)

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod Beda » 26.06.2022 20:23

Zkousel jsi i manualne zapnout klimu (nenechat to jen na automatice)? Zena jednou na mne nabehla, ze ji nechladi auto, ze se rozbila klimatizace, jenze jak si hraje furt s rezimi a rychlosti ventilatoru, tak si nevsimla, ze vypla samotnou klimatizaci, takze to foukalo jen neochlazeny vzduch z venku. Tak jsem ji musel dat skoleni, jak to ovladat :lol:

Jestli vidis na kompresor klimatizace, tak schvlne koukni, zda se toci po zapnuti AC i stred te remenice, jestli ti to vubec sepne klima kompresor.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8250  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod jarcilacko » 26.06.2022 20:42

Skusal som aj manualne nastavenie klimatizacie. Ale nepomohlo.
Na kompresor nevidim zhora, takze neviem ci sa toci aj stred.
Len je mi divne, ze ked ju vytiahli a naplnili znova, tak fungovala bez problemov ten cas, ktory som popisoval. A diagnostika je cista, bez zavad na klime.
jarcilacko Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 25.06.2022
Bydliště: Záhorská Ves  Slovakia (sk)

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod johnyfly1 » 26.06.2022 21:19

co hovorili pri plneni? tlaky na klime su ok? ak je nieco s klimou skuseny plnic podla budikov na stroji zisti kde je chyba... ale dnesni mechanici to len napoja na stroj a nejake hodnoty ich nezaujimaju....daju cigo, odpoja a dovidenia
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 484  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod jarcilacko » 26.06.2022 21:27

Pri plneni nehovorili nic. Napojili to a cakali sme kym to skonci a vytlaci protokol. Robilo to cca hodinu. Vsetky testy aj plnenie bolo OK.
jarcilacko Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 25.06.2022
Bydliště: Záhorská Ves  Slovakia (sk)

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod Beda » 26.06.2022 22:48

Pokavad neni v systemu tlak, tak to vyhodi chybu a nedovoli sepnout el.magnetickou spojku na klimakompresoru. Chce to najit pricinu, ktera neni obsazena mezi chybovymi stavy, ktere klima rozezna. Coz mne napada, ze mozna nepozna, zda se toci vubec klimakompressor, muze blbnout ta el.magneticka spojka, treba obcas sepne a nekdy zase ne.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8250  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod kayman » 26.06.2022 23:08

S tým treba kde sa venujú len klimatizáciám. Ako už vyššie bolo spomenuté, v bežnom servise majú stroj, napoja to tam, spustia a viac ani nevedia. Plus takto sa málokedy prejaví problém, musela by to byť diera ako svet. Mne chceli meniť kompresor a kadečo až som prišiel do jedného kde robia len klímy. Postupne sa našla príčina v expanzom ventile za 22€. Miesto 650€ za kompresor.. Robilo mi to presne to isté. Po naplnení chladí, ale vždy len na nejaký krátky čas. 15 minút, hodinu a koniec. Bolo to staré auto bez diagnostiky, ale toto neviem či by nové systémy odhalili. V BA viem poradiť kam ísť.
kayman Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  
Registrován: 23.06.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2020)
11117 km @ 8.4 l/100km

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod Boris17 » 27.06.2022 07:34

Presne tak, po dokončení plnenia klími sa má robiť aj test pokiaľ sú ešte hadice pripojené, naštartuješ zapneš klímu a sleduješ tlaky v okruhoch. Keď som plnieval klími pár tých vadných expanzných ventilov sa týmto jednoduchým testom podarilo odhaliť.
:kia: Sportage IV QLE (2021) 1,6 T-GDi 130kW, 4WD A7 DCT
Uživatelský avatar
Boris17 Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 13.01.2022
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Sportage IV (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod jarcilacko » 27.06.2022 08:47

kayman píše:S tým treba kde sa venujú len klimatizáciám. Ako už vyššie bolo spomenuté, v bežnom servise majú stroj, napoja to tam, spustia a viac ani nevedia. Plus takto sa málokedy prejaví problém, musela by to byť diera ako svet. Mne chceli meniť kompresor a kadečo až som prišiel do jedného kde robia len klímy. Postupne sa našla príčina v expanzom ventile za 22€. Miesto 650€ za kompresor.. Robilo mi to presne to isté. Po naplnení chladí, ale vždy len na nejaký krátky čas. 15 minút, hodinu a koniec. Bolo to staré auto bez diagnostiky, ale toto neviem či by nové systémy odhalili. V BA viem poradiť kam ísť.


Kam s tym najlepsie zajst v Bratislave?
jarcilacko Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 25.06.2022
Bydliště: Záhorská Ves  Slovakia (sk)

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod kayman » 27.06.2022 10:33

Viem dva odporúčať, jeden je za ddautom na popradskej, len mám pocit, že ten servis tam už nie je - neviem ho ani na webe nájsť. Potom druhý na galvániho, na začiatku ulice v takom areáli. Tento je taký, že nemajú diagnostiku ani ten dusík. Ale zase vedomosti a aj dobrý stroj na klímy - nie je až taký automat ako bežne bývajú.

long story:
V tom prvom mal hneď podozrenie na ten ventil, ale že "treba rozobrať pol prístrojovky" sa mu do toho nechcelo. Neviem už presne prečo, ale sme sa dohodli, že skúsi test dusíkom a po asi dvoch-troch hodinách natlakovania našiel únik na jednej trubke čo do toho ventila viedla. Keďže originál v mazde stál asi toľko ako malo to auto hodnotu, tak som si zohnal aftermarket čo trvalo dosť dlho. Takže keď mi to vymenil, už bolo chladno a ten únik sedel na problém čo som mal tak som bol spokojný. Aj som cestu domov chladil keď bolo vonku tak 15 stupňov a všetko šlo. Na jar, ale stačilo trochu dlhšie a silnejšie mať klímu pustenú a som bol zase tam kde predtým. Náhodou som objavil ten servis na galvániho keď som tam bol po drevo v tom areáli.
Tak som tam raz zašiel, skúšali jednotlivé časti/bloky a nakoniec vylúčili všetky diely okrem toho ventilu. Ten je v tom aute schovaný vo výparníku. Čo nechceli uprostred sezóny riešiť, že také odkladajú na čas mimo sezóny. Aj pri tom ako mňa riešili porobili iné autá, dokonca kamión :D. Tiež nechceli veriť, že stačí vybrať skrinku spolujazdca a všetko je dostupné. Ja som akurát mal malého syna a chceli sme cestovať niekam, tak mi to všetko odsali, zapísali si koľko g aby mi ich potom neúčtovali. Ja som si doma vybral výparník, doniesol som ho tam, pozreli, otestovali a naozaj ten ventil to bol. Po výmene všetko funguje už tretí rok (kompresor v aute má už 22 rokov a stále funguje, inde by ho vymenili..). Ventil im nešiel dole, bolo treba ho odrezať a potom dať vyrobiť kúsok tyčky kde bol aj so závitom, všetko vybavili. Keď som prišiel po výparník tak sa čudovali, že som to za štvrť hodinu si tam u nich namontoval a mohli hneď naplniť :D.
Keď bude treba tak aj s novou kiou pôjdem rovno tam, aj keby šlo len o to bežné plnenie chladiva.

Ešte viem o jednom niekde pri Botanickej záhrade, ale nebol som tam ani nikoho nepoznám.
kayman Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  
Registrován: 23.06.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2020)
11117 km @ 8.4 l/100km

Re: Sorento III problem s klimatizaciou

Příspěvekod jarcilacko » 27.06.2022 16:59

Tak bol som dnes v servise. Zistili mi, ze je vysoky tlak na nizkotlakovej hadici. Ma tam byt okolo 2 barov a namerali 8 barov. Udajne tam bude nieco pripchate. Som zvedavy kde to najdu.
jarcilacko Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 25.06.2022
Bydliště: Záhorská Ves  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé