Vibracie Kia Sorento 2010

Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod Slaff » 15.08.2023 15:30

Zdravim,
mam problem s vibraciami. Mam Kiu Sorento 2010 automat. Kupene od ruky. Takze k pripadu.
Zistil som, ze nefunguje pohon 4x4. Zasiel som do Kia Motor car Kosice. V zadnom diferenciali vymenili kos diferencialu, tesnenia, olej. Po tejto vymene zacalo auto vibrovat. Vibruje pri radeni automatu stale okolo 1500-2000 ot. Pri normalnej plynulej jazde, ziadne prudke pridavanie plynu. Ak ale prudsie pridavam a automat radi, vibracie nie su. Tak som zase zasiel do Kie Mozor car nech sa na to pozru. Najprv vraveli, ze je vola v pridavnej prevodovke (nova u nich v cene cca 2700€).
Nepozdavalo sa mi to, tak som zasiel do ineho servisu. Tam zistili, ze 4x4 je permanentne zopnute. Opat som siel do Kia motor car a povedal im co zistili v predoslom servise. Tak opat pozreli auto a zistili, ze spojka, ktora je pred diferencialom je trvalo zopnuta (nova u nich cca 3700€). Kupil som cez ebay novu spojku priamo z Juznej Korei. Dal som to vymenit. A cuduj sa svete, vibracie su stale.
Tak teraz rozmyslam:
1.dat urobit repas kardanu
2.alebo je chyba stale v differenciali a stale je zopnute 4x4 a tym padom kardan vibruje?

Do Kia motor car sa uz velmi nechcem vracat aj ked by to mali urobit v ramci reklamacie. Ale ak to diagnostikuju len tak z paty, tak neviem.

Odpojit kardan?
Alebo staci len vytiahnut konektor, ktory je na spojke diferencialu a zistit tak, ci je 4x4 stale zopnute?
Len ako zistit, ze je 4x4 stale zopnute? Teraz je sucho, ale na nejakom strku by som to teoreticky mohol zistit.

Alebo nejak na zdvihaku?

Vdaka

P.

Alebo kupit novy diferencial? Vedel by som ho zohnat za cca 1300€ z Juznej Korei origo.....

Vie niekto poradit?
Slaff Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 15.08.2023
Bydliště: Košice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod Beda » 15.08.2023 18:44

Koukam, ze sem budu muset prepostovat muj prispevek o vymene 4WD spojky a vsech problemech, co jsem si s tim uzil a jak jsem to resil. Bohuzel jsem to aktivne poslal jen na globalni Kia forum https://www.kia-forums.com/threads/4wd- ... st-1952934 , kde se to hodne resilo a ja si rikal, ze tady tolik lidi s podobnym problemem nebude a to uz jsi asi 3. nebo 4., kterymu odepisuji na toto tema.

U mne vibrace nebyly, mne proste nefungovala 4WD a bylo to diky poskozene spojce pred zadnim diferencialem. Jestli jsi mel trvale sepnuty 4WD, tak bohuzel dostaval zahul jak zadni diferencial, tak ta spojka, pak i kardan a i predni rozvodovka, protoze ty komponenty nejsou staveny na to byt v rezimu permanentni 4WD a to hlavne ne na asfaltu :oops: Pokavad mas stale sepnute 4WD, tak bys to mel poznat pri rozjezdu do 90st. zatacky (treba na krizovatce), kdy bys mel pociti, ze se ti popraly mezi sebou napravy a do auta prejde takovy mensi raz. Problem je, ze auto si i pri rozjezdu pomaha, ze zapne 4WD a prudke zatoceni nepoberou diferencialy a dalsi casti s nimi spojene, takze on ten test ti moc nerekne, to bys musel asi spis strihnout prudkou zatacku za jizdy, zda pocitis raz od naprav. Taktez ti nepomuze ani testovani na mokru ci v bahne, protoze auto hned sepne 4WD detekuje-li prokluz predku a nebo kdyz se auto rozjizdi ze stani.

Muzes zkusit odpojit konektor od cerpadla na te 4WD spojce, nekteri Amici si na kabel k nemu dokonce delaji vypinac, aby si udelali z auta jen 2WD a setrili si spojku, ktera ma bohuzel urcite slabiny, ktere jsem poznal ja osobne a i par dalsich, akorat ti pak do RJ naskoci myslim chybovy kod, ktery se da smazat leda lepsi diagnostikou, ktera umi spolupracovat i s modulem 4WD (takze bluetooth OBD adapter a telefon na toto nestaci).

Dalsi pokus bych udelal, ze bych vyndal kardan, ktery se toci na aute stale, takze muze byt zdrojem vybraci, pokavad je treba KO stredove lozisko :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod Slaff » 15.08.2023 22:00

Zdravim,
vdaka za odpoved a za link.
Ano stredove lozisko ma dost velku volu. Mozu tie vibracie byt sposobene tym? Kupil som nove lozisko, ale prave to este rozmyslam, ci ho vymenit a ak kardan bude aj nadalej vibrovat, tak aby mi ho zase nevymlatilo.
Mozem teda skusit aj vybrat kardan a prebehnut sa na aute? Auto pojde normalne? A ak by bolo stale zopnute 4x4 tak sice by to zrejme nevibrovalo, kedze vibracie by sa neprenasali do kardana, ale mal by som to poznat napr. na kamienkoch pri prudkej akceleracii?

Hlavne potrebujem urcit, ci mam 4x4 trvalo zopnute alebo nie.

Alebo kupit novy diferencial (z ebayu by bol za cca 1300€ aj s DPH a CLOM) a mal by som pokoj. Lebo ako pisem, odkedy sa vrtali v diferenciali, odvtedy auto vibruje.
Slaff Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 15.08.2023
Bydliště: Košice  Czech Republic (cz)

Re: Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod Beda » 15.08.2023 22:56

Ano kardan se da sundat a projet to, je to jen mechanicka cast, ktera prenasi kroutak na zadek, kdyz tam nebude, tak si zadni spojka muze spinat jak chce a nic se dit nebude. Maximalne to vyhodi nejakou nesmyslnou chybu do RJ, ale to se pak da nechat vse smazat a nevrati se to. V tu chvili to budes mit jako 2WD a pomalu nepoznas, ze ti nespina 4WD i ja to nepoznal, ze mi neslo 4Wd, kdyz jsem auto koupil, nejlepsi je, ze to poznal borez na STK, kdyz to na dovozovy technicky odbrzdoval na valcich, tak mi pak rikal, ze je divny, ze mu moc auto nepomohlo vyjet z valcu, ze ho to nevystrcilo jak jiny 4WD ... no ja tomu nevenoval pozornost a poznal jsem to az na snehu, ze to hrabalo jen predkem. Zkouset to spsi muzes na trave nekde na nejaky louce, to lepe klouze, jenze jak jsem psal, auto spina v mziku, takze to spis nepoznas. Melo by to jit poznat na zvedaku, kdyz zvednete cely auto a zaradis rychlost a nechas tocit kola, pak zmacknes zamek 4WD a uvidis, zda se ti zacnou tocit i zadni. Akorat je otazkou, jak moc bude ve spojce vule, zda nebude castecne v nejakem prokluzu, protoze kdyz jsem ji zkousel na stole, tak prenasela kroutak i bez sepnuti, akorat nevim jak moc sily (odporu) bylo treba, aby doslo k prokluzu.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod Slaff » 16.08.2023 09:28

OK. A este jedna otazka?
Je mozne, ze pri tom ako mi menili v diferenciali ten kos diferencialu, ze tam nieco pos***li? A preto je 4x4 trvalo zopnute? Aj ked si myslim, ze diferencial by s tym nemal mat nic spolocne. Alebo sa mylim?
Slaff Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 15.08.2023
Bydliště: Košice  Czech Republic (cz)

Re: Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod Beda » 16.08.2023 15:02

Zadni diferencial neni ta prvni součást, kam je priveden kroutici moment z kardanu, mezi mim a kardanem je 4WD spojka, ta by musela byt trvale sepla, aby auto fungovalo jako permanentní 4WD.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod Slaff » 16.08.2023 21:03

Ano, to viem. Mal som vraj trvalo zopnute 4x4. Vymenil som tu spojku pri diferenciali (origo z Korei).
Cize tym padom by som uz nemal mat trvalo zopnute 4x4. Rozmyslam nad demontazou kardana, ci budu vibracie citit. A ak uz bude kardan dole rozmyslam nad jeho repasom. Je to rozumna investicia?
Samozrejme to lozisko na uchytenie kardana ma dost velku volu, takze pojde nove aj to.
Slaff Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 15.08.2023
Bydliště: Košice  Czech Republic (cz)

Re: Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod Beda » 16.08.2023 23:26

Takto daleko az moje zkusenosti neslouzi, takze neporadim, jestli vis, ze lozisko uz je ted KO, tak to urcite zkus projet bez kardanu, at muzes vyloucit kardan. Pak ho tam vrat s novym loziskem, at si muzes potvrdit, ze to bylo treba jen tim loziskem no a pokavad mas penize nazbyt, tak pak bych premyslel o tom, zda treba nenechat udelat repas, ale obcas je lepsi se drzet pravidla, ze se nema opravovat to, co neni rozbite :|
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod Slaff » 17.08.2023 11:00

Ano, asi to tak urobim, uz ked bude dole kardan, prejdem sa no a potom sa uvidi. Ak vibracie nebudu, vymenim lozisko. No a potom sa opat prejdem a uvidim, ci sa vybracie vratia.
Slaff Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 15.08.2023
Bydliště: Košice  Czech Republic (cz)

Re: Vibracie Kia Sorento 2010

Příspěvekod TROLU » 22.08.2023 17:42

Zdravím Tě.
Čtu tady ty Tvoje problémy.
Prosím Tě, můžeš poskytnout č. Dilu a odkaz na ebay? Cena a td, jestli budeš tak ochotnej.... Mám taky poškozen. 4WD spojku před difer. Auto je totéž Sorento 2010 2.2CRDi. Případně třeba i SZ můžeme komunikovat.

Díky moc! :drink:
TROLU Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: ZR  Czech Republic (cz)

Kia Sorento II (2010)
145000 km @ 7.5 l/100km


Zpět na Sorento

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé