Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Příspěvekod johnybuchar » 24.03.2024 23:51

Zdravim mistnim KIA komunitu,

pristi tyden se stanu majitelem Kia Sportage NQ5 1.6 TGDi, 110kW, benzin a rad bych znal zkusenosti, tipy majitelu pate generace Sportage, na co si dat pozor napr. pri zajeti, nastaveni auta ad. Chapu, ze to je urcite subjektivni a na hodne veci si prijdu sam, ale rad se necham inspiroval.

At to jezdi :kia: :CZ: :SK: :drink:
johnybuchar Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 24.03.2024
Bydliště: Hana  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Příspěvekod jozzo » 25.03.2024 06:27

Tu máš o tom počteníčko, nebudeme to vypisovať nanovo..viewtopic.php?f=152&t=9061
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage NQ5 - novy vuz

Příspěvekod johnybuchar » 25.03.2024 09:33

Toto vlakno jsem jiz prelouskal. Ale dekuji. Budu kdyztak vkladat sve postrehy a dotazy.
johnybuchar Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 24.03.2024
Bydliště: Hana  Czech Republic (cz)

Re: Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Příspěvekod johnybuchar » 10.04.2024 09:25

Ahoj,

muzu dotaz na majitele Sportage, zda pozorovali u noveho vozu nebo i pozdeji, ze pri zatazeni el. rucni brzdy se ozve docela hlasite vrznuti pri jejim zatazeni?

Dale me zajima, zda je lepsi pro chod auta nebo dokonce nutne pred rozjetim nejdrive tlacitkem "P" odbrdit nebo se muzu rovnou rozjet, kdy rucka sama povoli? Mel jsem to tak u puvodniho auta, ze jsem se mohl primo rozjidet a tim se odblokovala, ale nerad bych zbytecne zatezoval jeji mechanismus.

Dekuji za rady, tipy!
johnybuchar Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 24.03.2024
Bydliště: Hana  Czech Republic (cz)

Re: Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Příspěvekod jozzo » 10.04.2024 12:13

15 tis. km a nič nevrzne pri zatiahnutí a automaticky sa odbrzdí pri rozjazde, rovnako ako autohold..
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Příspěvekod vasatkoj » 11.04.2024 12:40

johnybuchar píše:Ahoj,

muzu dotaz na majitele Sportage, zda pozorovali u noveho vozu nebo i pozdeji, ze pri zatazeni el. rucni brzdy se ozve docela hlasite vrznuti pri jejim zatazeni?

Dale me zajima, zda je lepsi pro chod auta nebo dokonce nutne pred rozjetim nejdrive tlacitkem "P" odbrdit nebo se muzu rovnou rozjet, kdy rucka sama povoli? Mel jsem to tak u puvodniho auta, ze jsem se mohl primo rozjidet a tim se odblokovala, ale nerad bych zbytecne zatezoval jeji mechanismus.

Dekuji za rady, tipy!

Ahoj, ano, to vrznutí je u mě občas trochu slyšet.
Sám mám nastaven Autohold, takže přepnu na D, šlápnu na plyn a jedu. Když zastavím, auto je zabržděné, stačí trošku přidat plyn a brzda sama povolí. Hrozně mi to vyhvouje, že nemusím na nic myslet, ruční brzdu nepoužívám.

Nevím jestli máš automat s mildhybridem. Pokud ano, člověk se musí naučit trošku jinou techniku jízdy. Někdo to nemá rád, ale hodně využívám ECO režim a plachtění a tam jsou určitá specifika. Na druhou stranu mě baví zkoumat, jak auto reaguje a mimo dálnice pak s tím není problém jezdit za 5l/100. U manuálu to bude asi stejný jako u každého jiného auta.

Na dálnici zase často využívám udržení ve středu pruhu a klasický tempomat. Tam zase používám NORMAL režim bez plachtění.

Zjistil jsem, že vestavěná navigace je většinou srovnatelná s Google/Waze, takže Android Auto obvykle nepoužívám a telefon nechávám v kapse. V aplikaci si vždy zadám cíl a pošlu ho do auta, funguje to skvěle. Když někdo volá, tak se to spojí přes bluetooth, funguje bez problémů.

Zkoušel jsem hlasové ovládání, fungujou mi příkazy "Domů" pro navigaci domů a příkaz "Volat" a pak jméno osoby se seznamu. Nefunguje mi hlasem zadat adresu cíle.

Tachometr mi za všech okolností (rychlost, pneumatiky) ukazuje o 5 km/h víc, takže se to dobře počítá.

Odečítání značek (rychlostní limity) v ČR funguje blbě, v Německu a Rakousku bezvadně.

Jinak před jízdou nic nevypínám (asistenty, startstop), nic mě neobtěžuje, ale to je taky individuální.
Johny

Kia Sportage 1.6 MHEV DCT Exclusive 4x2
Kia Ceed SW 1.6 CVVT Comfort Plus MY 2010, 12/2010
Uživatelský avatar
vasatkoj Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 167  Témata: 6
Registrován: 16.03.2010
Bydliště: Praha-východ  Czech Republic (cz)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Příspěvekod jozzo » 11.04.2024 18:25

Hlasové ovl. neviem, mne píše že je nedostupné, no ešte pozriem či sa to nedá niekde nastaviť. Na telefonovanie by sa zišlo..
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Příspěvekod MP1 » 11.04.2024 20:32

Jozzo nedá sa nastaviť.
Ja používam tiež hlasové ovládanie na telefonovanie - funguje, lebo mám jazyk nastavený na Český.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2206  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Příspěvekod johnybuchar » 11.04.2024 23:19

Dekuji moc za rozepsani zkusenosti!

To vrznuti rucky pozoruji obcas a autohold mi take vyhovuje, stejne tak drzeni v pruzich. Jinak mam klasicky manual v benzinu, lakal me xHEV, ale meli jsme dobrou nabidku na predvadecku. Spotrebu neresim, ale hledim, ze se da dostat na tak pekna cisla. Dobre vedet, ze vestavena navigace je pouzitelna a nemusim zrcadlit mobil. BTW jde pouzit zrcadleni mobilu, kdyz mam Android? Bylo mi receno, ze ano ale auto po mne chce kabel.
johnybuchar Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 24.03.2024
Bydliště: Hana  Czech Republic (cz)

Re: Sportage 5lNQ5 - novy vuz

Příspěvekod vasatkoj » 12.04.2024 13:31

johnybuchar píše:Dekuji moc za rozepsani zkusenosti!

To vrznuti rucky pozoruji obcas a autohold mi take vyhovuje, stejne tak drzeni v pruzich. Jinak mam klasicky manual v benzinu, lakal me xHEV, ale meli jsme dobrou nabidku na predvadecku. Spotrebu neresim, ale hledim, ze se da dostat na tak pekna cisla. Dobre vedet, ze vestavena navigace je pouzitelna a nemusim zrcadlit mobil. BTW jde pouzit zrcadleni mobilu, kdyz mam Android? Bylo mi receno, ze ano ale auto po mne chce kabel.


Ano, Android Auto to umí, pouze přes kabel. Kabel musí být zapojený na prostřední (USB-A) konektor. Přes USB-C nejde. Zajímavostí je, že přes USB-C to nabíjí rychle a přes USB-A pomalu.
Johny

Kia Sportage 1.6 MHEV DCT Exclusive 4x2
Kia Ceed SW 1.6 CVVT Comfort Plus MY 2010, 12/2010
Uživatelský avatar
vasatkoj Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 167  Témata: 6
Registrován: 16.03.2010
Bydliště: Praha-východ  Czech Republic (cz)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé