Sportage V - zkušenosti

Re: Sportage V

Příspěvekod _smejo » 19.06.2022 21:36

Ano, tiez to tak vidim, ze ceny auto tak skoro dole nepojdu, ak vlastne vobec
_smejo Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 19.06.2022
Bydliště: qq  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sportage V

Příspěvekod MP1 » 19.06.2022 21:53

A teraz si predstav, aký frustrovaný musí byť predajca. Potrebuje riešiť zákazníkov, potrebuje predávať, dávať informácie a chce seriózne pracovať.
A ako má pracovať, keď nemá k dispozícii informácie.
Keby si tu nešíril bludy, ale dal seriózne info : motor, prevodovka, výbava, príplatky, atď.
Všetky automaty, Platinum a GT-line sú nedostatkový tovar. Jediné čo mi ako-tak chodí je Gold manuál.
To že to mal díler predobjednané už bohužiaľ nič neznamená. Mal som dve rovnaké autá Platinum AT predobjednané v 12/21. Jedno vyrobili v 02/22 a jedno nevyrobili dodnes.
Ak máš seriózne info z fabriky, sem s tým. Ani zamestnanci fabriky sa nevedia dostať k svojim autám, čo som počul.
Proste situácia je blbá a veľmi sa nezlepšuje.
Ja mám na showroome 15 miest. Mám tam teraz jeden CEED a tri zákaznícke vozidlá na odovzdanie. Skladom mám jeden Stonic, Sportage a 2x Rio, čo doviezli pred týždňom.
A neinzerujem ich, aby som mal aspoň niečo pre showroom.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2197  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V

Příspěvekod _smejo » 19.06.2022 23:17

Ja velmi mojho predajcu nechapem, zakladom ako ukludnit zakaznika je byt o jeden krok pred nim a hovorit mu otvorene o situacii. Byt viac aktivny ako pasivny. Cize namiesto toho aby som ho ja raz za mesiac kontaktoval a on iba odpise nic nove, by mohol zdvihnut telefon a zavolat on mne v style, pan xx, je mi to luto ale stale nemam ziadne info, urgoval som to u importera ale bohuzial sa to nepodarilo pretlacit...
Moje auto bolo objednane 10/2021, platinum, benzin, 110kw, automat, sound + park packet. Rovnake auto aj s paketmi, az na to, ze diesel bolo vyrobene mojmu predajcovi minuly mesiac objednane o par mesiacov po mojom. Tiez mu bola dorucena aspon jedna GT verzia, tiez neskor objednana.
Ak su teda neni nahodne priradovane auta do vyroby, tak nechapem logike ake su pridelovane sloty. Taktiez ako som pisal pred tym, nasiel som presne moje auto ako skladovku v CZ - ano iny stat.
Dalsia vec je aky zmysel ma ze system mu ukazuje datum nejakej planovej vyroby, ktory sa kazdy tyzden posunie o tyzden. To ma aky zmysel? Hlavne ked v danom mesiaci neni na 100% auto naplanovane do vyroby.
_smejo Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 19.06.2022
Bydliště: qq  Slovakia (sk)

Re: zkušenosti s novou Sportage

Příspěvekod Tomáš83 » 26.06.2022 18:07

Zdravím všechny. V pátek jsem měl nějaké vyřizování vedle autosalonu, kde mám objednanou moji Sportage. Když už jsem tam byl, tak jsem si řekl, že se stavím u prodejce, jestli je něco nového. Vše je prý v pořádku. Čipy, převodovky, kabely, motory a vše potřebné fabrika má. Jenom prý poptávka převyšuje nabídku. Tzn nestíhají vyrábět. Argumentoval jsem i Vašimi poznatky z fóra, že všichni čekají. Dle slov mého prodejce, vaši prodejci vyvolávají paniku a jsou srandisti. Bylo mi řečeno, že max do 6 měsíců od objednání budu sedět v autě. Celkem jsem se tam pobavil, co vy na to? Buď má nějaké supr informace, anebo je to blb.
Tomáš83 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 13
Registrován: 04.08.2016

Re: zkušenosti s novou Sportage

Příspěvekod sanja » 28.06.2022 11:53

Nam prave prisla zprava ze uz mame pripravenu k odberu Sportage 1.6 T-GDI 4x2 HEV 6AT TOP. Obednali jsme na konci unora.
sanja Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 28.06.2022
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: zkušenosti s novou Sportage

Příspěvekod t84fiala » 28.06.2022 14:03

A jaký jste měli předběžný termín dodoání ? Já mám objednané od začátku března přesně to samé s termínem před vánocemi :huh:
Ceed SW MY20, 1,4 T-GDI 103 kW, Exclusive
Sportage MY2022 1,6 T-GDi 4x2 HEV 6AT 230 k / 169 kW + Paket EvoPark
Uživatelský avatar
t84fiala Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 40  Témata: 8
Registrován: 08.11.2018
Bydliště: Hustopeče  Czech Republic (cz)

Re: zkušenosti s novou Sportage

Příspěvekod sanja » 28.06.2022 14:38

Predbezni termin jsme v smlouve nemeli, ale odhad byl srpen/zari, tak nas docela prekvapilo kdyz nam dneska zavolali. Pred mesicem to pripadalo ze do vanoc budeme cekat. Dealer nam rekl ze uz dostavaji auta, ale nelogickym sledem podle toho kdy byli obednani.
sanja Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 28.06.2022
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: zkušenosti s novou Sportage

Příspěvekod Mexican » 28.06.2022 22:44

on je najma stop stav pre objednavky - MY22 skocili, caka sa na novy MY23, tam vsak este nemaju predajcovia konfigurator a ani ceny (lacnejsie to asi nebude). udajne este treba mesiac vydrzat
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V

Příspěvekod deewhy22 » 30.06.2022 15:42

Myslím, že momentální situace na trhu je velmi podobná a bezprecedentní kvůli nedostatků čipů, inflaci, válce. Moje zkušenost. Kia Sportage 1.6 T-GDI 132 KW MHEV TOP, DCT (druhá nejvyšší výbava) objednána 13.3.2022 s dodáním 4-6 měsíců, při koupi mi v kupní smlouvě nebylo napsáno přesné datum dodání, jen prostě ústně 4-6 měsíců. Zhruba na začátku května oslovil dealera a ten mi řekl, že vidí moje auto v systému naplánované do výroby 26.6.2022 s tím, že to znamená, že auto by mělo být k převzetí někdy v červenci. Zhruba před týdnem jsem prodal svoje současné auto a potřeboval jsem teda vědět, jak to vypadá s dodáním Sportage, volal jsem tedy dealerovi a ten mi řekl, že momentálně nemá žádné informace, že auto už v plánu ve výrobě není a že z fabriky mu nebyli schopní říct ani kdy by mělo do výroby jít. Jelikož si nemůžu dovolit být bez auta nějakou delší dobu, tak jsem začal obvolávat ostatní dealery a dostal jsem tyto odpovědi:
1. Automat, panoramatická střecha, výbava TOP a výš největší problém, nejisté dodání, doba dodání se může měnit a prodlužovat, víceméně nění jisté, jesti vůbec bude KIA schopná dodat do konce roku - mluvím primárně o českém trhu
2. nové auto do výroby se teď nedá vůbec objednat, KIA přechazí na modelový rok 2023 což v současném stavu, oproti minulosti znamená, že auto bude stejné jako 2022 ale o dost dražší
3. Termíny dodání se mění dealerum v systému několikárt denně v rozmezí dodání několika měsiců, co už není na skladě, nemá VIN tak není vůbec jisté, jestli bude dodané tento rok
4. Největší perlička, prý KIA řekla, že u objednaných aut, které se nestihnou vyrobit do října, se objednávky zruší a přejde se na model 2023 - samozřejmě s novými cenami a asi i novou čekací lhůtou, která může být ale už minimálně 12měsíců

Jsem obyčelný zákazník tohle info jsem dostal na základě telefonátů, který jsem měl s x dealery, které jsem měl, když jsem sháněl skladové auto. Naštěstí jsem jedno sehnal, ale i tak o 90tis dražší než moje původní objednáné - byl to 1.6 CRDI DCT MHEV, musel jsem se rozhodnout během pár hodin jestli auto chci nebo ne, hlavně mi dealer řekl že je to poslední s automatem co mají, což myslím, že byla pravda, protože to byl jediný dealer, který byl schopný mi nabídnout auto s automatem. Jo a poslední info, že KIA určitě od 1.7. zase zdraží a vypadá to, že to letos nebude poslední zdražování a prý i hrozí, že KIA zruší i fleetové slevy.

Takže situace není vůbec dobrá, otázka je jestli je to jen anomálie a vše se časem zlepší nebo to bude dlouhotrvající trend.

Jinak myslím si, že situace je podobná i u jiných značek, kolegové z práce objednávali Škodu, tam už je běžně čekací doba rok i déle. Známá objednávala do práce na IČO Volkswagen Touran 5 ks, půdovdní dodací lhůta 9 měsíců, momentálně na auta už čakají přes rok a tento týden jim volali, že auta nebudou ani do konce roku 2022 a dokonce jim volal dealer, že bude muset zvýšit cenu oproti ceně na objednávce, což samozřejmě známá neakceptovala. Takže in general, situace je opravdu špatná.
deewhy22 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 30.06.2022
Bydliště: Pardubický kraj  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V

Příspěvekod plasta » 01.07.2022 12:09

Ceník na červenec beze změny.
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 645  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: Sportage V

Příspěvekod Tomáš83 » 01.07.2022 20:39

Není pravda, že je ceník beze změn. Konkrétně TOP 7DCT 110Kw + 5000Kč. Bylo 834980 a teď 839980. Snížili bonus. Byl 20000 a je 15000. Ale to je koneckonců úplně jedno, páč MY2022 už objednat stejně nejde. Cena MY 2023 bude určitě ještě dražší.
Tomáš83 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 13
Registrován: 04.08.2016

Re: Sportage V

Příspěvekod plasta » 02.07.2022 07:05

Tak dopoledne to tak ještě nebylo a už bylo psáno od 1.7.
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 645  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: zkušenosti s novou Sportage

Příspěvekod Tomáš83 » 06.07.2022 15:45

Zdarec Kijáci. Už se dočkal někdo další, kdo má objednáno?
Tomáš83 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 13
Registrován: 04.08.2016

Re: zkušenosti s novou Sportage

Příspěvekod Utrel » 07.07.2022 09:15

Zdravím.

Ja som objednával 28.4.2022. Minulý týždeň som volal s dealerom a bol sám prekvapený ale povedal mi, že auto je naplánované do výroby na 7 mesiac. tzn. koncom tohoto mesiaca by som auto mohol mať. Objedávané v ZA. Sportage Platinum HEV Experience Green bez doplkovej výbavy. Inak. Tí čo auto máte neviete mi povedať, či v novom Sportage zostáva Auto Hold zapnutý aj po vypnutí motora? Podobne ako to má VW?
Utrel Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 07.07.2022
Bydliště: Dubnica  Slovakia (sk)

Re: zkušenosti s novou Sportage

Příspěvekod Tomáš83 » 07.07.2022 09:51

To máš fajn. Já objednal 23.4 TOP 7dct 1.6tgdi 4x2 a minulý týden jsem mluvil s prodejcem, že se podívá do systému a dá mi vědět. Neozval se, takže soudím, že nic nového.
Tomáš83 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 13
Registrován: 04.08.2016

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé