Carens - jaký motor?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Carens - jaký motor?

Příspěvekod Návštěvník » 22.05.2009 14:24

Milí příznivci a majitelé těchto sympaťáků. Asi definitivně jsem se prodral džunglí stovek aut a má volba se vší pravděpodobností padne právě na Kia Carens. Jedinou nejasnou věcí je jaký mám zvolit motor. Nejosvědčenější je pravděpodobně 2.0 CRDi, ale jelikož mám na stole v hromádce i několik benzinových adeptů (2.0, 1.8 a 1.6i) tak bych byl velmi vděčen za informaci, zda-li si některý z nich zaslouží, aby ve výběru zůstal.
Všechno jsou to ročníky 2003-2006.

Za případné doporučení předem mockrát děkuji a těším se na shledanou už jako majitel jednoho z nich.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod AH_Litomysl » 22.05.2009 14:40

Pakliže najedeš hodně km, tak bych volil ten Common Rail. Ale stejně jako u všech motorů s turbem a složitější konstrukcí je třeba si vůz opravdu dobře prověřit, protože opravy tohoto motoru nejsou vůbec levná záležitost. Pokud budeš kupovat vůz v CZE, tak bych si "vypůjčil" z nějakého servisu mechanika s diagnostikou a přivlekl ho k tomu vozu. 3x všechno prohlédnout a co nejvíce to projet.

A spíše bych volil vůz po firemní klientele, kde se tolik nešetří na palivu, servisu, náhradních dílech a dodržují se servisní intervaly. Ideální je vůz po operativním leasingu, kde je pravidelný neošizený servis vyžadován ve smlouvě.
Uživatelský avatar
AH_Litomysl Neuvedeno
Kia prodejce
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  
Registrován: 02.05.2008
Bydliště: Litomyšl  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 22.05.2009 15:06

díky. Počítám, že toho najezdím spíše míň a častěji po městě, takových 20t za rok. Osobně mi jsou sympatičtější benzíňáci, ale nevím jestli třeba taková 1.6i (77kw) není na tohle auto málo.
Koupil bych to raději v CZ, a to přesně i kvůli tebou zmiňovaným důvodům (možnostem). Sice zatím moc netuším jak, ale po tom ex-operativním leasingu se podívám. Kdyby byl náhodou nějaký typ, bylo by to skvělé...
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod AH_Litomysl » 22.05.2009 15:14

Operativní leasing poskytuje například firma Lease Plan CZ ( http://www.leaseplan.cz/ ) ale ta Kiu nefinancuje. Ale společností co poskytují operativní leasing je víc. Chce to holt hledat. Z takovéhoto zdroje bych se nebál se podívat i u Helmuta ( v Německu).
Uživatelský avatar
AH_Litomysl Neuvedeno
Kia prodejce
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  
Registrován: 02.05.2008
Bydliště: Litomyšl  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 22.05.2009 15:25

tak jsem asi trubka, páč jsem tam žádného nenašel :blink:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 22.05.2009 15:29

ok, díky, budu pátrat. Ještě si dovolím poslední věc...co si myslíš o tom motoru 1.6i?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod AH_Litomysl » 22.05.2009 16:32

batistuta píše:ok, díky, budu pátrat. Ještě si dovolím poslední věc...co si myslíš o tom motoru 1.6i?


Netuším. Nejel jsem s tím :-)
Uživatelský avatar
AH_Litomysl Neuvedeno
Kia prodejce
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  
Registrován: 02.05.2008
Bydliště: Litomyšl  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Stefi » 22.05.2009 23:28

@batistuta Tady je jeden odkaz.... http://www.credium.cz/produkty/operativni-leasing.html, (jinak je to bývalý leasing ČP). Co se týká těch motorů, tak když benzín tak to chce pro Carense aspoň ten dvoulitr, ta 1,6 to je fakt na tak velké auto, které váží cca 1500 kg, (prázdné)
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3800  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod paulik30 » 29.05.2009 23:25

Ahoj,mame novy Carens 1,6 ale je to 97kw ale i tak jak se pise v predchozim prispevku je to trochu linejsi nez to rozjedes a to sem jeste nejel uplne plny.Nam to staci zase tak casto nikam daleko nejezdime a ty kousky co objezdime nam vzhovuje a nemluve o tom,ze nepotrebuju trhat asfalt ale jenom se proste nekam dostat v klidku a pohode.Preju ti aby si s tim co si vyberes najezdil co nejvic km a byl spokojenej jako jsme my. :kia:
paulik30 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 18.03.2009
Bydliště: Teplicko  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 01.06.2009 11:29

Díky za rady a typy. Byl jsem se podívat v Praze na jedno CRDi, r.v. 2006. Všechno, až na vylámané zámky :no: ve dveřích, to bylo všechno v pořádku. Zásadní "závadou" ovšem byla skutečnost, že se manželce nelíbila barva (stříbrná) a hlavně interiér... Takže nejdřív budu muset vyměnit manželku
Návštěvník
 


km @ l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé