Motor nejede, pouze kouří

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Motor nejede, pouze kouří

Příspěvekod GunMan » 29.11.2010 11:09

Zdravím, dneska si tak jdu ometat auto,a když jsem chtěl popojet tak po nastartování mi "normálně" nastartuje, otáčky jsou na volnoběhu,ale "nereaguje" ( otáčky přidají o cca 100 - 200 ot. ) na plyn. Za dobu co auto mám,tak se mi to stalo teprve podruhé ( jednou i v létě,takže zima na to vliv podle mě nemá ). Po cca 5 minutách jsem auto nakopl znovu a již bez jediného problému,auto táhne jak má a neni na něm žádná předešlá "závada" nijak znát. Tak sem se chtěl zeptat zda s tím nemáte někdo nějaké zkušenosti, případně co bych si měl pořídit. Jen poznámka : když jsem po první této "závadě" odvezl auto do servisu, tak po připojení na PC nebyla uložená jediná chyba, což mě znervoznuje ještě více, naftu beru převážně u "Benziny". Předem díky za rady.
Uživatelský avatar
GunMan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 5
Registrován: 02.11.2010
Bydliště: Prachatice  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Motor nejede, pouze kouří

Příspěvekod Berka » 29.11.2010 19:19

Nepomohla by výměna palivového filtru?
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Motor nejede, pouze kouří

Příspěvekod GunMan » 29.11.2010 21:28

Výměnu palivového filtru mě již také napadla,protože žádná kontrolka mi nezustala svítit,tak sem usuzoval že někde muže zůstat nějaký "bordel" tak já uvidim,koupim filtr ( až tedy zjistim přesně který tam mám ) a uvidim. Tak mě tak napadá,nevíte kde bych ten filtr "cca" našel?
Uživatelský avatar
GunMan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 5
Registrován: 02.11.2010
Bydliště: Prachatice  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 0 l/100km

Re: Motor nejede, pouze kouří

Příspěvekod Berka » 30.11.2010 14:19

Většinou bývá u zadní motorové stěny. Jdi po hadičkách a najdeš ho.
http://katalog.mjauto.cz/
http://www.elitecat.cz/CarSelection.aspx
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Motor nejede, pouze kouří

Příspěvekod OJCI » 01.12.2010 14:50

ľavá strana motorová priečka,musíš odpojiť hadicu medzi interculerom to je ten veľký chladič na motore, odmontovať držiak hadice klimatizácie,aby si sa k nemu dostal(kliímu nerozpájať),potom na spodu filtra je asi snímač vody . Ten musíš na svorkách káblov rozpojiť ináč sa ti filter nebude dať povoliť(otáčať).Najlepšie je po odpojení ho odmontovať je integrovaný do odkalovača vody . možno bude stačiť iba ten filter odkaliť. Aspoň budeš vedieť či je to v ňom. Doporučujem však ak to bude tým , ho pred zimou vymeniť. Môže byť v ňom voda(je papierový a naťáhá vodu a pri mrazoch zamrzne). Druhá možnosť váha vzduchu. tTn filter skús najprv . Ja tiež vždy zacínam od najjednoduchšieho a najlacnejšieho. Maj sa (PS: je tam málo miesta tak si nedoškrab ruky ,tesnenia na novom filtri natri trošku olejom aby sati pri doťahovaní nesekli a doťahuj z citom ,lebo sa na budúce znova natrápiš.)
OJCI Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 09.11.2010
Bydliště: ZC  Slovakia (sk)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé