rána a konec ??? nebo ne ?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

rána a konec ??? nebo ne ?

Příspěvekod geocomp » 28.11.2009 18:12

dnes jsem naložil rodinku a vyrazil k babičce cca 70km od našeho domova. Po 7 km rána a rámus jako když mlátíte řemenem o špalek no hrůza, nechal jsem to dojet k benzince co byla na blízku a volal o pomoc. Kontaktoval jsem prodejce a servis vozů Kia kam jezdím a musím podotknout že po pracovní/otevírací době. Pan Pavlů mi vyšel vstříc a dal mi číslo přímo na mechanika a ten zareagoval suprovým způsobem ať se ozvu trochu déle, že má teď něco rozdělané ale pak mi zcela určitě pomůže. Já jsem dopravil sebe i rodinku domů náhradní dopravou a mechanik a jeho kolega mě naložil doma, odjeli jsme k nemocné Carensce, zjistili závadu, odtáhli do servisu a zase odvezli mne zpět před dům.

Tímto chci poděkovat panu Pavlů a především mechanikovi který byl tak ochotný mi opravdu pomoci.

Příznaky: při nastartování syčivý rázovitý zvuk o nízké frekvenci a světlý kouř v motorovém prostoru.

Můj předpoklad: Závada na těsnění výfukového potrubí ale zarážela mě ta nízká frekvence rázů.

Odhalená závada: Vypadlá žhavící svíčka která cca před rokem nešla při výměně povolit.

PS.: vše je ještě "v plenkách" ale doufám že se nespletl, zatím pokaždé přesně určil příčinu závady tak mám téměř stoprocentní šanci na relativně levnou opravu.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: rána a konec ??? nebo ne ?

Příspěvekod geocomp » 29.11.2009 21:58

tak výsledek je skutečně takový jaká byla původní diagnosa mechanika, Uvolněná a vypadlá stará žhavící svíčka co cca před rokem nešla vyměnit. Byla zapečená tak se prostě nechala na místě. Auto bylo opravené dnes ráno v 8.30 což je úplný zázrak když servis i prodejna funguje jen do 12.00 v sobotu takže mechanik udělal vše ve svém volnu. Zítra akorát zajedu na prodejnu udělat vyúčtování a zaplatit a to je konec celého příběhu.

:kia: Auto Pavlů
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: rána a konec ??? nebo ne ?

Příspěvekod kolomm2 » 30.11.2009 00:34

JJ, taky sem u auto Pavlů... Vřele doporučuji:)
Nevolím OranžovoRudou a nechápu jak někdo může...
Uživatelský avatar
kolomm2 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 2
Registrován: 14.05.2009
Bydliště: Mnichovo Hradiště  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
10500 km @ 6.7 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé