Pískání serva při plném rejdu

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod vend0r » 14.02.2014 16:01

Zdravím :) mám KIA Sportage II. generace a nemile mě překvapil pískavý zvuk vycházející od serva, který se projevuje při plném natočení volantu (dělá to na obě strany) anebo si pískne po studeném startu i při menším natočení volantu, ale hned to přestane. Auto má najeto 84 tisíc km, před pár dny jsme měnili rozvody a všechny řemeny. Dali jsme tam řemeny Gates, které se do těchto vozů používají. Ten řemen k servu se při plném rejdu úplně zastaví, což způsobuje to nepříjemné pískání. Řemen jsme zkoušeli ještě dotáhnout, ale píská i nadále.

Co jsem pročítal fóra, někde psali, že to je olejem v servu a vyřeší to jeho výměna nebo přidání aditiv do oleje, jinde psali, že to korejské a japonské vozy dělají běžně. Mechanik říkal, že to může být přepouštěcími ventily v řízení.

Nesetkal jste se někdo s tímto problémem u tohoto auta nebo u jiných? Uvítám každou radu :) díky moc.
vend0r Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 14.02.2014
Bydliště: Jihlava  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod JanRypal » 27.08.2014 10:49

Vyčistit trubky, zpětné ventily,regulační ventil a vyměnit olej. Je to příšerná práce, ale jde to. Žádné mazivostní přísady a podobné sajrajty bych tam nedával, pokud je tam něco ucpané usazeninou z oleje, tak ty super ultra nano mikro patentované molekuly z toho aditiva to ucpou už definitivně.
Kia Sportage II (2005) 4x4, 2.0 CVVT 16V DOHC, Active Ex
Uživatelský avatar
JanRypal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 12.06.2011
Bydliště: Valašské Meziříčí  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Sportage II (2005)
99999 km @ 10 l/100km

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod kori » 27.08.2014 11:56

A skontrolovaly ste, či je tam dosť oleja???
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod kori » 27.08.2014 11:57

JanRypal píše:Vyčistit trubky, zpětné ventily,regulační ventil a vyměnit olej. Je to příšerná práce, ale jde to. Žádné mazivostní přísady a podobné sajrajty bych tam nedával, pokud je tam něco ucpané usazeninou z oleje, tak ty super ultra nano mikro patentované molekuly z toho aditiva to ucpou už definitivně.


s týmto možem len súhlasiť ;) :thu:
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod cristal » 25.07.2019 14:38

Mám tiež Sportage II a tiež mi to začalo robiť. Hlavne v zime to bolo horšie a teraz pri studenom motore a vytoceni volantu chvíľu. Ma niekto nové poznatky od posledného prispevku čo by to mohlo byt? Počul som, žeby to mohlo byť aj ložisko v serve. Nevyznám sa do v tom.
Uživatelský avatar
cristal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 10
Registrován: 10.11.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage II (2008)
103000 km @ 9.5 l/100km

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod Quadrant » 26.07.2019 00:59

Pískání serva při volantu na doraz se projevuje pouze při hydraulické pohonu.
Pokud to budete dělat každý den tak pošlete pumpu do věčných lovišť celkem rychle v nejlepším vám začne téct hydraulická kapalina 8-)
Při plném rejdu totiž uzavřete okruh kapaliny k řídícímu ventilu a pumpa jde okamžitě do přetlaku :!:

Pokud musíte dávat plný rejd, tak v momentě dorazu ho okamžitě povolte zhruba o šíři dlaně.
Jinak, takto krátkodobé dorazy moc neublíží pokud se vejdete do 2 vteřin.
A olej v servu se nemění, poze se kontroluje hladina a doplňuje se ;)
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod cristal » 26.07.2019 04:55

Dík za odpoveď, takže sa mám s tym zmieriť? Je zaujímavé, že predtým mi to nerobilo a väčšinou mi to robí v zime a za studeneho motora.
Uživatelský avatar
cristal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 10
Registrován: 10.11.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage II (2008)
103000 km @ 9.5 l/100km

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod jozzo » 26.07.2019 08:59

Kolega ma toto auto, sme to riesili, treba pozrieť, ci nesmyka remen po remenici. Jeden tlaci volant a druhý pozera. U nas bol v haji remen, napnutie pomohlo chvilu. Ono to vydava iny zvuk servopumpa na doraze, take knucanie, ale ked piska, moze aj remen. Vymena remena pomohla na pol roka, potom piskanie znovu. Vymena remena za inu značku, tusim Gates, zatial je pokoj...
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 611  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod cristal » 09.02.2020 22:41

Ahoj borci,
môj občasný problém sa mi stal nočnou morou. Pískanie mi už robí a pri zahriatom motore. Mám tieto verzie: 1) vymeniť klinový remeň za spomýnany "GATES" (na jar 2019 mi menili remen za Continental) 2) vymeniť kapalinu v posilovači a 3) vymeniť hydraulické čerpadlo. Mám otázky: Keď chcem vymeniť kapalinu aký je postup? Treba nejako odvzdušniť systém? Treba vymeniť celú kapalinu? Ak by som menil čerpadlo opatí sa kúpiť repasované. A čo tu bolo spomínané "Vyčistit trubky, zpětné ventily,regulační ventil" ma niekto na to servisný manuál? (nákres, fotky)
Dík za každé info
Uživatelský avatar
cristal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 10
Registrován: 10.11.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage II (2008)
103000 km @ 9.5 l/100km

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod cristal » 25.02.2020 20:14

jozzo píše:Kolega ma toto auto, sme to riesili, treba pozrieť, ci nesmyka remen po remenici. Jeden tlaci volant a druhý pozera. U nas bol v haji remen, napnutie pomohlo chvilu. Ono to vydava iny zvuk servopumpa na doraze, take knucanie, ale ked piska, moze aj remen. Vymena remena pomohla na pol roka, potom piskanie znovu. Vymena remena za inu značku, tusim Gates, zatial je pokoj...


Takže cez vikend som vymenil olej v serve, zda sa že piska menej ale možno je to tym, že teplota vzduchu isla hore. Remen som pozeral a je značky Gates, má niekdo inu značku? Pozeral som či nie je zodretý. Čo hovoríte?
https://drive.google.com/open?id=1RASAJ ... BJ-2d2iSPS
Uživatelský avatar
cristal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 10
Registrován: 10.11.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage II (2008)
103000 km @ 9.5 l/100km

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod Esperkac » 21.06.2020 21:28

Mne sa zdraty nezda ani stary ani popraskani nieje ale hentak otocit remen snad to bolo potom ako si ho povolil lebo inak je slabo nasponovany.
Spravne nasponovany sa az tak otocit neda.

Ako uz pisali predomnou na plny doraz sa nesmie pouzivat max 5 sekund. Ale nesuhlasim stim ze sa olej nemeni. Olej sa nemeni lebo nato kazdy kasle ale kontaminuje sa oterom a meni sa raz za 5 rokov. Hydraulicky olej by mal byt cistulinky. Aj ked vsedci mame cierny jak smola :lol:
Esperkac Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 3
Registrován: 07.06.2020
Bydliště: Mana  Slovakia (sk)

Mazda Xedos (1998)
450000 km @ 8.3 l/100km

Re: Pískání serva při plném rejdu

Příspěvekod cristal » 23.06.2020 05:08

Díki za postreh. Ano bol vtedy povolený. Nakoniec som vymenil remeň za inú značku (Continental) a zatiaľ je pokoj. Uvidíme na jeseň a v zime, keď klesne teplota. Možno prispela aj výmena oleja.
Uživatelský avatar
cristal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 10
Registrován: 10.11.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage II (2008)
103000 km @ 9.5 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé