Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod LTomo » 11.05.2013 11:04

Mám auto 1rok aj 3mesiace a teraz som si všimol (pri umývaní a prezretí si podvozku bližšie či po zime niečo nie je poškodené, nehrdzavie) že je spodná ochranná vrstva za prednými kolesami ako keby zbrúsena od všetkého možného čo odlieta za kolesom do podvozku. Mám pritom lapače nečistôt. Je to zbrúsené hlavne na tej úzkej hrane. Je vidieť že tam kde ešte tá ochrana je, je o dosť tenšia ako inde na podvozku. Chcel by som sa teda poradiť či to dať na reklamáciu (predsa po takom krátkom čase aby to zišlo na novom aute je nezmysel) alebo mi to určite neuznajú, povedia že je to prevádzkou a nemá to zmysel ani skúšať?5179517851775176
LTomo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 25.03.2012
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod Pavka » 11.05.2013 14:56

Řešil bych to reklamací, je jasné že to nebudou chtít uznat :no: . Budou poukazovat na opotřebení provozem :?: tak jak píšete. Důležité je se nenechat odbýt :shock: . A stále poukazovat na výrobní vadu :help: . Držím palce :)
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod MartinP » 11.05.2013 16:11

Spíš to vypadá poničený od heveru než od kamínků.Já mám najeto 100 000 Km a nic takového nemám.
MartinP Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.12.2007
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
193000 km @ 5.5 l/100km

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod LTomo » 11.05.2013 17:11

Keď som to zbadal hneď mi napadlo to čo vám, že je to po výmene pneu zo zervisu zo zdvíhania auta, lenže pri zadnej náprave to nemám
LTomo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 25.03.2012
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod radek1910 » 11.05.2013 19:48

toto opotrebenie laku mam aj ja, ale mne to vidno ovela viac mam ciernu metalizu aj ked mam na prednych zasterkach nadstavec - plech - vlastna vyroba a je nizsi ako original o cca 3.5 cm a aj tak mam auto obite mrkni fotky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod zulyk » 11.05.2013 20:41

LTomo: na reklamaciu to urcite nie je, pokial tam nemas koroziu, nebudu sa s tebou o tom vobec bavit ;) jazdi dalej a neber tu protikoroznu ochranu az tak vazne... ja to mam rovnake a nerobim si z toho tazku hlavu, nikde ziadna korozia a to je hlavnee ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod KarelK » 12.05.2013 05:25

Tak já měl taky něco podobného. Jenže na úplně novém autě. Zjistil jsem to po 14 dnech. Vypadalo to jako poškození od heveru. Jenže kola jsem měl originál ještě neměněná. Bylo to za jedním předním kolem cca 2 cm dlouhé a u zadního kola jenom jakoby odchlíplá hranka. Mělo to takový pravidelný tvare-evidentně poškození mechanické. Nemohlo to být od žádného kamínku nebo pod. Naštěsí mi to hned opravili. Tak doufám, že už se stím nesetkám.
KarelK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 2
Registrován: 22.06.2011
Bydliště: ppp  Czech Republic (cz)

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod tje » 25.06.2013 23:04

Ja som to reklamoval a odpisali ma tym, ze vraj to su odletujuce kamene na ceste a na to sa zaruka nevztahuje.
Mne ten nosnik uz cely hrdzavie a chystam sa na to teraz po zaplavach 8-)
tje Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 30.01.2013
Bydliště: Stupava  Slovakia (sk)

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod runis » 26.06.2013 08:34

Já to měl také hned u nového auta. Dovezl jsem to z prodejny domů a šel dát na to lité kola. No a po sundání zvedáku stejný problém. Takže do servisu, kde to zapaplali nějakým sajrajtem na podvozky. Prostě normál. :-(
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod Prokeš » 26.06.2013 09:24

jak píše runis je to tak, máš to od zvedáku kup body ve spreji a po každé výměně v servisu to stříkni,oni se ty hrany vždycky sedřou, a budeš mít pokoj...
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Poškodená ochrana podvozku po roku prevádzky

Příspěvekod runis » 26.06.2013 09:26

jj jak píše Prokeš je to tak a udělej to tak. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé