Trošku kritiky,...

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Trošku kritiky,...

Příspěvekod pepanos » 19.06.2012 21:02

Novú KIU RIO 1.4 CRDi mám len niekoľko dní, no mrzí ma na nej niekoľko drobností,...podotýkam, že ide o model v najvyššej výbave (bez kože), avšak vytkol by som hneď niekoľko drobností : nelakované a šlendriánsky striekané vnútorné lemy v kufri (piate dvere) vozidla, tiež z vnútornej strany prednej kapoty - striekajú to takmer len na hranu zvonku (to ide o to ušetriť možno 3 dcl farby a laku??), kľučky dvier vozidla mohli byť radšej v kovovom prevedení, prípadne v kvalitnejšom plaste - už sa mi podarilo škrabnúť si kľučku na strane vodiča, ani neviem ako (prstene nenosím), prístrojovka mohla mať aj ukazovateľ prevádzkovej teploty motora, 3 podstatné údaje o rýchlosti, otáčkach a množstve paliva (nerátam palubný počítač) sú podľa mňa až príliš sparťanské,...malé dojazdové koleso namiesto plnohodnotnej pneumatiky je tiež mínusom,...no nevadí, zatiaľ ťahá krásne a ostatné detaily sa mi zdajú fajn, dúfam, že bude dobre a dlho slúžiť. ;)
pepanos Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 4
Registrován: 19.06.2012
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod zulyk » 20.06.2012 07:13

pridaj fotku o tom nastriekani, ked je to mozne ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod Pavka » 20.06.2012 12:12

No možná se budete smát :D , ale já na magentisu mám nastříkané jenom základem zadní kufr a bez laku. A přední kapota je nastříkaná stejně taky tak. No a co se týče plastů, Tak bych řek že jsou docela háklivé na škrábance. A to si dávám neustále pozor abych si to nepoškodil.
No zřejmě korejci šetří kde se dá :(
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod zulyk » 20.06.2012 13:01

moje RIO je na tom rovnako, sudruhovia najviac flakaju (setria) na lakovani a ako pise kolega, tak vidim, ze pri zvysovani cien za auto sa to nijako nezlepsilo :?
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod Berka » 20.06.2012 14:51

Co se týká lakování spodní části kapoty motoru, tak to nevidím tak hrozně. To je to samé, jako když si hlavně novináří stěžují že auto nemá plynovou vzpěru kapoty. Já se ptám, proč? Vše co je pod kapotou beru jako technickou místnost, kam vstupuji jen velmi zřídka. Je to věc která má jen technický účel, žádný jiný důvod k otevření nemám. Kdyby nebyla otevírací vůbec, tak je mi to jedno (taková auta také jsou, tuším že snad Audi A2, Smart).
Horší lakování v oblasti kufru, dveří atd., to už je něco jiného. Tam by měl být lak stejně dokonalý jako všude jinde. Bohužel jsem si toho všiml i u Optimy. Po otevření kufru je vidět dost nehezkých věcí a to by se stát nemělo.
Plasty jsou v autě jaké jsou. To člověk vidí ještě před koupí vozu a má to zohlednit při výběru značky jako body k dobru či naopak jako nedostatek.
Buďme rádi že se Kia neodhodlala k tak ubohému kroku jako škodovka u citigo, kde není ani čalouněný kufr. Když jsem tam viděl ty holé plechy tak jsem myslel že jsem ve špatném snu a stále nechápu jak tohle mohlo projít finálním schválením. Kobereček za výrobních 50 Kč by je asi zlikvidoval. To už považuji za neskutečnou ostudu.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod djtomy1 » 20.06.2012 17:17

S tim lakem mate pravdu je to hruza staci u kliky projet nehtem(kdyz otevira zena)a hned jsou vydet skrabance.
A ty plasty ?tapecirung dveri je hrozny ,uz ho mam poskrabany.Na parkovisti moc otevrit dvere nejdou a tak pri vystupovani chytnete bodou o dvere kolem repraku a vypada to hrozne.

Jo a hlavne ze jsme si priplaceli za lak 13 000kc,manazeri s Kie by se meli trochu zamyslet.
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod Pavka » 21.06.2012 12:22

Nevím :( , ale mám celkově pocit že :kia: má nějaký měkký lak. Stačí se na něj blbě podívat a je poškrábanej :shock: .
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod zulyk » 21.06.2012 14:43

ani by som nepovedal ze je makky, skor by som povedal, ze je v takej tenkej vrstve, ze je skoro priesvitny :D
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod Kiara » 24.03.2013 19:52

To máte ešte fajn , mám Kia Rio 2009 a včera keď konečne troška vykuklo slniečko tak som celý štastný vytiahol wapku a išiel ho poumývať, začal som od predku a asi po 5 minútach wapkovania ako som prechádzal predný nárazník tlak vody neakým mne nezisteným spôsobom odlupol lak asi 2x2 cm :no: bol som z toho celkom neštastný...
Kiara Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 3
Registrován: 24.03.2013
Bydliště: trenčín  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2009)
128000 km @ 5.5 l/100km

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod Kiara » 24.03.2013 19:54

Prikladám foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kiara Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 3
Registrován: 24.03.2013
Bydliště: trenčín  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2009)
128000 km @ 5.5 l/100km

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod Atomas » 24.03.2013 19:59

Tak odloupnutý lak reklamuj, od čeho máš záruku?
Uživatelský avatar
Atomas Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 2
Registrován: 01.02.2013
Bydliště: Praha 9  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2013)
2700 km @ 8.4 l/100km

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod KIASTORM » 24.03.2013 20:30

Len nikomu tam nehovor,ze si to tlakovo umyval. Mal si tam zrejme odreninu od kamena a tlak vody sa dostal pod lak. Cize technicky si si to sposobil sam.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod runis » 24.03.2013 21:27

Má bílou barvu pastel a tá to dělá. Tady na fóru je znám problém s loupáním červené pastelové barvy. A bílá to dělá taky, ale méně. Já to mám na spodku nárazníku, pod zadním okénkem na levé straně, okénko za zadním spolujezdcem a na levé straně hrany střechy, jak se to schovává pod tu černou podélnou lištu střechy. A to s tím lakem.......počkejte až to začne rezivět. Myslím auta, ne nárazník. :-) Kvalita 7!!! Podotýkám mé auto bude mít 3 roky. Takže opravdu Kia je "KVALITA". :cry:
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod -Petr- » 25.03.2013 13:55

Kiara píše:To máte ešte fajn , mám Kia Rio 2009 a včera keď konečne troška vykuklo slniečko tak som celý štastný vytiahol wapku a išiel ho poumývať, začal som od predku a asi po 5 minútach wapkovania ako som prechádzal predný nárazník tlak vody neakým mne nezisteným spôsobom odlupol lak asi 2x2 cm :no: bol som z toho celkom neštastný...


Zkus to vyreklamovat ale hlavně jim nic neříkej o mytí auta! Mně kladli na srdce když bylo nové abych to nemyl a už vůbec ne wapkou, protože lak je samo vytvrzující se na slunci. Maximálně mi doporučili houbičkou, ale až cca měsíc, dva po koupi. Ale i tak ten lak stojí za nic, protože tento rok budu podruhé reklamovat rez pátých dveří. Kia je :thd:

Ježiši marja zase budu za blbce, píšeš že máš rok 2009, takže to je pasé.......sory to samozřejmě by mělo být vytvrzený. No tak to je neskutečný.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Trošku kritiky,...

Příspěvekod ohen10 » 25.03.2013 15:26

kde ti hrdzaveju 5-te dvere? mne to chyta hrdzu z vnutornej strany na oboch bokoch ako su spodne rohy skla... Uz som to raz reklamoval a zase. Auto ma za sebou 4-tu zimu- ani nie 3 a pol rocne auto... Ale inak som s nim spokojny nad mieru :drink:
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Další

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé