vymena brzdoveho oblozenia

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod ladlen » 09.02.2011 22:19

@Stefi: veď som si povedal, že brzdy mi opravovali posledný raz. To sú nehorázne preplatené ceny, ale keďže osobne poznám majiteľov tejto predajne i servisu, tak viem, prečo je to tak. Nutne by potrebovali kvalitnú konkurenciu.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Petrik » 19.02.2011 12:05

Kmet píše:*Petrik*:
"čarodějník" asi nejsi, jen se chováš ke svému autu s maximální úctou a předvídavostí :thu: . V :kia: mi na dotaz ohledně opotřebení brzd řekli toto: "byla tu paní, které jsme měnili brzdy po 30tkm a chodí sem pán, co nepotřebuje výměnu ani při 120tkm" :yes:



Tak uz som po vymene. Vymenili predne kotuce, predne platnicky, zadne platnicky. Cena cca 420 €
cee'd SW II 1,6 CRDi 100 kW Obrázek
Ceed SW III 1,5 T-GDi Gold, MY21, 7 DCT, LEDpack, NAVIpack Obrázek
Uživatelský avatar
Petrik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 99  
Registrován: 09.08.2008
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2021)
17039 km @ 0 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Kmet » 19.02.2011 14:20

*petrik*:
Auuuva :angry: - já měl v podstatě totéž (garage_service.php?mode=view_service&VID=522&SVID=277 ) a stálo to max. 200eur. Ale materiál byl můj, servis dodal pouze práci - origo díly jsou fakt dost drahé :evil:
Napiš, kolik si účtovali za jednotlivé položky: ať se ostatní, které to taky čeká, můžou rozmyslet - jestli pohledat na netu nebo "zaplatit" :yes:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod emann » 19.02.2011 14:57

já je taky měnil na předku při 60 tis km,na zadku při 80 tis,ale teď mám problém mám najeto 102 tis a při brzdění mě vibruje celé auto jako kdyby bylo něco šišatého dokonce to i kopalo do pedálu,když dojíždím pomalu třeba na křižovatce a dobrzďuji tak to jde cítit jako kdybych měl šišatá kola no nevím co s tím je,minule na garančce mě říkali že museli obrousit kraje kotoučů protože jsem, si stěžoval na klepání při brzdění no a prý chytal třmen o hranu kotouče,a jinak jsem našel opět rez na vnitřku zadních levých dveří co už jsem jednou reklamoval.tak jsem z toho nějakej špatnej.
emann Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 168  Témata: 4
Registrován: 13.12.2007
Bydliště: Šumpersko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2007)
111400 km @ 5.4 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod emann » 02.06.2011 09:22

Tak jsem koupil nové kotouče na předek i s destičkama , vyměnil jsem a je klid.
emann Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 168  Témata: 4
Registrován: 13.12.2007
Bydliště: Šumpersko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2007)
111400 km @ 5.4 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Mexican » 02.06.2011 09:39

115 000km a vsetko povodne. Stvu ma ale dosticky, ktore vzdy po dazdi prihrdzaveju a tak to budem na konci leta (120 000 menit vsetko). Vsetko mam uz doma prichystane, objednavane z ju-S-ej

predne kotuce - R1 Concepts (zinkmetal, vrtane)
zadne kotuce - Power Auto (zinkmetal, vrtane)
dosticky (P+Z) PowerStop keramicke

vyslo to vsetko 5200kc (u prednych som uz musel doplacat aj DPH kvoli novym pravidlam od 1.4)
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Berka » 02.06.2011 09:58

emann píše:já je taky měnil na předku při 60 tis km,na zadku při 80 tis,ale teď mám problém mám najeto 102 tis a při brzdění mě vibruje celé auto jako kdyby bylo něco šišatého dokonce to i kopalo do pedálu,když dojíždím pomalu třeba na křižovatce a dobrzďuji tak to jde cítit jako kdybych měl šišatá kola no nevím co s tím je,minule na garančce mě říkali že museli obrousit kraje kotoučů protože jsem, si stěžoval na klepání při brzdění no a prý chytal třmen o hranu kotouče,a jinak jsem našel opět rez na vnitřku zadních levých dveří co už jsem jednou reklamoval.tak jsem z toho nějakej špatnej.


Většinou se takhle projevuje zkroucený kotouč. Málokdy se stane že stačí sundat, dokonale očistit dosedací plochy na kotouči a náboji a znovu namontovat. Teoreticky se dá kotouč stočit na soustruhu. Na každém kotouči by měla být vyznačena hodnota jeho minimální tloušťky která se nesmí překročit, ale často se stává že i po stočení soustruhem kotouč hází protože byl špatně vycentrován při opracování a nebo je celkově dost zkroucený. Takže je asi lepší vždy výměna.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod radek1910 » 02.06.2011 21:06

V prípade výmeny mojich bŕzd.kotúčov a brzdných doštičiek ktoré by ste mi odporučili ???akého výrobcu a aký typ bŕzd.kotúčov a doštičiek ... :?: mám auto 1,4-ku - 77.20kw r.v. 2009
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Berka » 03.06.2011 08:12

Včera jsem na to zrovna koukal a byl jsem překvapen cenou kotoučů i destiček. Kotouče od Bremba se dají pořídit do 3800 Kč/sada a destičky Textar, ATE, Nipparts se dají koupit bez problému do 2000 Kč. Myslím že u těchto výrobců neuděláš chybu ani při výběru kotoučů. Osobně bych bral kotouče Brembo Max, ale na ceeda je asi nedělají protože jsem je nenašel.
Jen pozor na nějaké hodně laciné kotouče, můžou se ti taky po pár týdnech a několika prudších zastavení zkroutit a jsou to vyhozené peníze.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Kmet » 03.06.2011 19:08

Mě vyšly kotouče "Nipparts" + desky "TRW" celkem na 3000,-kč - přední. Korouče: 2200,-kč a desky: 800,-kč. Zatím spokojenost, přestože "chodím na brzdy" celkem pozdě :twisted: Myslím, že tuhle "sestavu" kopíš na netu max. za 3500 - 4000,-kč (já měl známosti a bylo to loni na podzim ;) )

Anebo koukni sem: http://sk.aukro.cz/vrtane-kotouce-desti ... 68739.html
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod stevo.d » 29.06.2011 10:52

Ahoj, ja som sa rozhodol pre Kotuce ATM a Dosky ABS. Dorazilo to v pondelok a tak prikladam fotky ako to vypada. Namontovat to skusim buduci tyzden v stredu tak sa pokusim dat aj dalsie foto ako to vypada na aute a aj maly popis ako to brzdi, ak by bol zaujem
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
stevo.d Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 22.04.2010
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
215000 km @ 6.2 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod ladlen » 05.08.2011 21:45

Počiatkom februára som tu napísal príspevok, ako mi v KIA servise kompletne menili brzdové doštičky a koľko ma to stálo. Odvtedy bolo na mojom ceede najazdené cca 7 000 km, požičal som auto synovi do Bratislavy, no a samozrejme, keď sa má niečo pokaziť, tak sa pokazí. Začala škrípať na zadnom kolese brzda, v KIa servise v BA povedali, zodraté predné i zadné kotúče a zodraté doštičky na zadnej náprave. Tie kotúče by som ešte pochopil, ale aby sa brzdové doštičky odišli komplet po 7 tisíc km, tak to sa mi fakt nezdá. Technik z BA mi nechcel veriť, že boli nedávno menené, ale ja som ich vymenené v servise naozaj videl, veď to robili bývalí kolegovia. Na aute som nič necítil, len raz po ceste z Krakova po rýchlostnej ceste som počul také slabé zvonenie na zadnej náprave, ktoré po pár pribrzdeniach prestalo. Skontroloval som aj teplotu kolies, alebo zápach od nich, všetko bolo v poriadku. Tak sa pýtam odborníkov, ako sa to mohlo stať? Veď v BA ma ten špás vyšiel na 567 euro, doma by som to mal u kamaráta za polovicu.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Mexican » 09.08.2011 11:10

ladlen 7 000km ti musia namiesto brzdovych dosticiek vydrzat aj zlozene noviny. Nie je prakticky mozne na normalnom cestnom aute zjazdit za tak kratky cas dosticky. To by museli byt fakt pripecene ku kotucom a to by jednak bolo citit pri jazdnych vykonoch a jednak ako pises nosom a na dotyk
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod vladislav » 09.08.2011 12:26

Já měl Rovera 400...Ten trpěl na brzdy..Destičky nevydržely nikdy o moc víc jak 10 000 km...Ovšem hodně záleží i na kvalitě materialu.. ;)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod ladlen » 09.08.2011 23:27

Len tak pre zaujímavosť, u kamaráta by ma zadné kotúče a doštičky boli vyšli na 120 euro, dnes to zisťoval u svojho dodávateľa súčiastok, v KIA servise na 294 euro a k tomu ešte predné kotúče za 175, zbytok ceny je cena práce, okolo 100 euro.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé