A co barva ,jak ste na tom?

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod luboss » 13.04.2010 17:40

rudolf.tomka píše:ja som to nafotil už v decembri a čakám doteraz :? :kia: :SK: :no:


tak to by som na nich už vyletel, zo zakona maju povinnosť sa ti k reklamacii vyjadriť do 30 dní
Uživatelský avatar
luboss Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 477  Témata: 2
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Kalinkovo  Slovakia (sk)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2013)
121000 km @ 5.9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod rudolf.tomka » 13.04.2010 17:59

to nebola celkom reklamácia len som im poslal foto na zhodnotenie problému :shock: :kia: :SK:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod fiba.vp » 02.10.2010 09:07

Ta červená barva na Soulu je pěkná fušeřina . Loupe se to z toho až hanba. Dělají to i ostatní barvy? Většimou si stěžujete na dvěře a zadní lem. Já mám oloupanou kapotu.
Jak se sem dávaj obrázky? Přihodím foto pro ilustraci jak to vypadá po jednom roce. Je to uloupnutý tak centimetr v průměru uprostřed kapoty. Mám ještě Megána a Fabii a daleko starší ale s ničím podobným jsem se nesetkal. V servisu se k tomu staví samozřejmě negativně. Psal jsem na Kia CR a poslali mi tohle:

Při posouzení případu „odlupování“ laku vozidla je nezbytné především určit, zda se jedná o případ způsobený kvalitou laku (například nedostatečné přilnutí vrchní vrstvy k podkladovému materiálu, apod.) nebo zda se jedná o mechanická poškození (nejčastěji způsobená mechanickou abrazí posypovým materiálem). Na druhý z výše uvedených případů se nevztahuje záruka, neboť se jedná o jev, který výrobce není schopen ovlivnit a který také v záručních podmínkách uvádí v kapitole „Na co se záruka nevztahuje“ (str.5)
Tloušťka laku je na různých částech vozidla odlišná a výrobce její hodnotu neuvádí. Při posuzování správné tloušťky laku se obvykle posuzuje tzv. výrobní standard srovnávacím měřením s vozidlem, případně vozidly stejného typu.
Závěrem mohu ještě uvést, že výrobce vozidla neřeší žádný výrobní nedostatek, který by se týkal obecně kvality laku vozidel Kia, tak jak se domníváte. Provozní vlivy, jakými jsou například, kvalita vozovek, používaný posypový materiál, klimatické a dopravní podmínky a další faktory, na které výrobce nemá vliv, nejsou řešeny jako záruční. Za současné situace a za předpokladu, že nesouhlasíte s vyjádřením autorizovaného servisu, Vám mohu nabídnout posouzení případu garančním technikem Kia Motors Czech s.r.o.

S pozdravem
Břetislav Dolejší
General Aftersales Manager
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
252 43 Čestlice
Czech Republic
TEL: +420267188422
GSM: +420777661807
FAX: +420267912260
E-mail: b.dolejsi@kiamotors.cz
http://www.kiamotors.cz
fiba.vp Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Železný Brod  Czech Republic (cz)

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod Prokeš » 03.10.2010 13:53

tak čau ,hele tak tě vyvedu z omylu mám služební auto od W a je to omlácené taky , zajímal jsem se o to a lakýrníci mi řekly že nové laky a barva jsou už ekologické a tím pádem vodou ředitelné tudíž už nevydrží to co dřív syntetické , no zkrátka pokrok, a mě Soula po zimě stříkli , zadní dveře a práh na straně u řidiče na náklady :kia: bez žádných kecu a ještě podotkli že se to musí udělat pořádným lakem takže uvidím tuhle zimu, hlavně prodluž pořádně zástěrky na zimu a máš po problému, tak zatím čau.... :drink:
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod fiba.vp » 03.10.2010 15:12

Dík za reakci ikdyž se v tom lehce neorientuju. Jedním dechem mi říkáš že to je u současných aut normální v důsledku ekologických barev a druhým že ti uznali reklamaci. To si odporuje že. Prodloužený zástěrky jsou fajn, ale já mám přední kapotu jak kdybych projel rojem meteoritů. Schválně se zítra optám v práci jaký platí targety při vývoji škodovek, ale jsem si stoprocentně jistý že za tohle by u nás padaly hlavy. Nicméně mohl bys mi pomoci,pokud máš nějaký reklamační list a byl by si ochotnej mi poslat kopii, byl by to určitej precedenc pro servis. Díky
fiba.vp Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Železný Brod  Czech Republic (cz)

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod Prokeš » 04.10.2010 08:41

Tak čau,hele zdělil jsem ti informaci známého co má lakovnu a stříká auta už 20 let a tvrdí že ty laku už nejsou to co bývali ,a reklamaci mi uznali na základě sloupnutého laku 1x2cm a protokol mi žádný nedali , když jsem tam přijel tak na to koukli a řekli že je to na záruku , nechal jsem to tam a za 2 dny mi volali že si pro to mam přijet že je to hotové tak jsem si pro to přijel , s autem vyjeli zkontroloval jsem to, je to udělaný pěkně nepoznáš nic, tak jsem řek jak se vyrovnáme oni že nic že je to na záruku ,ještě jsem na tom vydělal protože přestříkli ty oděrky od kamínku než jsem tam dal zástěrky delší, vy máte výhodu že je tam dáte hned před zimou že si to tady přečtete my sme žádné informace neměli to šlo všechno za pochodu jak se stím jezdilo tak se to řešilo,a ohledně toho reklamačního listu se zeptám tet jdu na garanční prohlídku 3 listopadu ,ohledně kapoty tak tam mam jen 2 malé oděrky a ty sem spravil opravnou sadou a tu sem dostal k autu a je to pohoda , tomu se asi neubráníš ty oděrky budeš mít asi na každém autě , a taky záleží jaký máš uhel kapoty čim ostřejší tak ten kamínek sklouzne , tak zatím čau a kdyby něco tak napiš rád pomůžu.... :drink:
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod Prokeš » 29.01.2011 09:29

tak tu máme zase zimu a jak jste na tom letos stou barvou...
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod mrtvy.kenny » 30.01.2011 23:22

titanus píše:...jednoznacne je to ale na reklamaciu..

to nevim na zaklade ceho, protoze vady zpusobene vlivem okoli reklamovatelne nejsou.
je reklamovatelna vada laku ve smyslu chyby pri lakovani v zavode.
laicky: co se oloupe "odspodu" reklamovat lze, co jde ale nejdriv pres vrchni vrstvu, to ne.

ALE samozrejme za ukon reklamace clovek nic neda, lze to zkusit.
Uživatelský avatar
mrtvy.kenny Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 12.05.2010
Bydliště: ova  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
20000 km @ 7.9 l/100km

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod mrtvy.kenny » 30.01.2011 23:25

fiba.vp píše:... výrobce vozidla neřeší žádný výrobní nedostatek, který by se týkal obecně kvality laku vozidel Kia ...

ja teda tohle povazuju za strkani hlavy do pisku, myslim, ze tema o laku je tady pekne dlouhe a urcite to neni peni chvaly na to, jak je lak super.
by se meli probudit. nebo nevim, jestli to lidi tupe nechavaji byt, takze jim to prijde jako normalka.. ja mam treba prelakovanou celou strechu dik reklamaci..
Uživatelský avatar
mrtvy.kenny Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 12.05.2010
Bydliště: ova  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
20000 km @ 7.9 l/100km

Re: A co barva ,jak ste na tom?

Příspěvekod fiba.vp » 01.02.2011 22:34

To je kravina že "vady zpusobene vlivem okoli reklamovatelne nejsou". Existují všeobecné targety
co barva musí splňovat a taky to vyreklamují, když člověk ví na co má nárok a nenechá se takhle odbýt.


mrtvy.kenny píše:
titanus píše:...jednoznacne je to ale na reklamaciu..

to nevim na zaklade ceho, protoze vady zpusobene vlivem okoli reklamovatelne nejsou.
je reklamovatelna vada laku ve smyslu chyby pri lakovani v zavode.
laicky: co se oloupe "odspodu" reklamovat lze, co jde ale nejdriv pres vrchni vrstvu, to ne.

ALE samozrejme za ukon reklamace clovek nic neda, lze to zkusit.
fiba.vp Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Železný Brod  Czech Republic (cz)

Předchozí

Zpět na Soul

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé