Aktivní opěrka hlavy

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod titanus » 28.06.2010 12:36

runis píše:Mě na nich hlavně vadí, že jsou strašně ve předu. Žena když má sponku vzadu ve vlasech, tak jí musí sundat, protože se jinak dotýká opěrky. A opěrky jdou pouze posunout už jen více do předu. Do zadu nee. :-(


ak si odmislime esteticky prvok tejto spony tak z hladiska bezpecnosti musis venge dakovat ze ju to nuti dat dole lebo ty by si asi argumentmi typu, je to pre tvoju bezpecnost neuspel ;) ver ze staci aby to teba zozadu niekto "tukol" v 40km/h a uder hlavy do opierky spolu so sponou moze byt fatalny :|


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod runis » 29.06.2010 20:22

Re: Titanius, nezlob se na mě, ale to mi příjde jako trochu chabý argument. Já sponu nenosím a taky si myslím, že je to moc blízko hlavy! Stačí se trochu narovnat a hned se dotýkám opěrky. Beru, že spona v případě nárazu není asi nic moc, ale aby ženské kvůli opěrce ve Venze musely shodit účes a po vystoupení si zajít do kadeřnického salónu...no nevím. Neargumentoval bych sponou...jen si myslím, že je to moc blízko a už jsem v tom vezl pár lidí a většině se to zdálo moc blízko. Navíc si myslím, že za jízdy bych jako řidič při mírném zaklonění neměl mít hlavu opřenou o opěrku. Protiargument, zvyšuje se únava a chce se mi dříve spát. Ale když si nasadím dozadu sponku, tak mě to bude tlačit a neusnu, Takže to je ten příspěvek pro bezpečnost? :-) Já osobně bych se začal vztekat, narostla by má agresivita a ten volant vruce no nevím, nevím....ale to by jsme mohli takhle rozvádět do nekonečna. Prostě promiň, ale sponku neberu! :-) Jen můj názor, že bych chtěl ty opěrky více vzadu. Pardón, názor i mé ženy! Dá se na to zvyknout, ale nic moc. :no:
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod runis » 29.06.2010 20:24

Teď koukám, že ty máš Ceeda. Tak tam to asi bude v pořádku. Jel jsem s ním, ale vůbec jsem si nevšiml, že by mi opěrky vadily. :-) Že by lepší auto? No pravda, je o třídu výše, že? :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod titanus » 29.06.2010 22:36

viem ze som v teme Venga...u mna v ceed naozaj s tymto problem nie je ale z tvojho prispevku som pochopil ze jediny problem s tym ma tvoja zena so sponou! to ze to vadi aj tebe a ubera to na komforte sofera to trochu meni situaciu ;) a hoci si za nebezpecenstvom spony na hlave pri havari stojim, uznavam ze agresivita sofera kvoli nekomfortu je daleko horsia nakolko "sponou" hazardujes zo svojim zivotom, agresivitou zivotmi ostatnych.... tak dufam ze sa to da nejako nastavit ci uz sklonom sedacky alebo samotnou opierkou :yes:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod vladislav » 29.06.2010 22:40

Jezdil jsem s Vengou a nějaké postavení opěrek směrem dopředu naproti Ceedu jsem nezaznamenal.... :no: Možná,že mám už křivá záda... :)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod zafirys » 30.06.2010 08:10

runis píše:Mě na nich hlavně vadí, že jsou strašně ve předu. Žena když má sponku vzadu ve vlasech, tak jí musí sundat, protože se jinak dotýká opěrky. A opěrky jdou pouze posunout už jen více do předu. Do zadu nee. :-(


čaf...
no tak ja ako baba, ked mám zopnuté vlasy so štipcom /čo mám vždy/, tak mi to nenormálne vadí....trvalo veľmi dlho kým som si nastavila operadlo....no i tak mám občas pocit, že je to akási neprirodzené poloha... :|
keby som mala ísť na dlhšiu trasu...brrrr :no:
Kia Venga 1.4 CVVT /66kW/, solid white
EX, Panoramic Electric Sunroof, Steelmate Wireless Parking Assist System
3M™ Scotchtint™ CS Panther Sun Control Window Film
zafirys Žena
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 2
Registrován: 30.04.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
16500 km @ 6.9 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod Berka » 30.06.2010 11:06

zafirys
...no i tak mám občas pocit, že je to akási neprirodzené poloha...

... přirozené polohy dosáhneme pouze při úplně sklopených sedačkách :D
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod Marek_Km » 30.06.2010 16:04

Berka píše:zafirys
...no i tak mám občas pocit, že je to akási neprirodzené poloha...

... přirozené polohy dosáhneme pouze při úplně sklopených sedačkách :D

Nemyslels náhodou tohle Obrázek , že ne? :D
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod zafirys » 30.06.2010 16:05

Berka píše:zafirys
...no i tak mám občas pocit, že je to akási neprirodzené poloha...

... přirozené polohy dosáhneme pouze při úplně sklopených sedačkách :D


:P
fakt?...tak to potom budem dúfať, aby som ťa nepostretla niekde na ceste, keď budeš v úplne sklopenej polohe sedadiel... :tongue: :tongue: :tongue: :thu:
Kia Venga 1.4 CVVT /66kW/, solid white
EX, Panoramic Electric Sunroof, Steelmate Wireless Parking Assist System
3M™ Scotchtint™ CS Panther Sun Control Window Film
zafirys Žena
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 2
Registrován: 30.04.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
16500 km @ 6.9 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod zafirys » 30.06.2010 16:06

Marek_Km píše:
Berka píše:zafirys
...no i tak mám občas pocit, že je to akási neprirodzené poloha...

... přirozené polohy dosáhneme pouze při úplně sklopených sedačkách :D

Nemyslels náhodou tohle Obrázek , že ne? :D


:shock:
no chaloši.....vy ste ale maskáči...no fuj! :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:
Kia Venga 1.4 CVVT /66kW/, solid white
EX, Panoramic Electric Sunroof, Steelmate Wireless Parking Assist System
3M™ Scotchtint™ CS Panther Sun Control Window Film
zafirys Žena
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 2
Registrován: 30.04.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
16500 km @ 6.9 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod runis » 30.06.2010 19:54

Myslím, že by nějaký ten centimetr dozadu v základní poloze u opěrek neškodilo. Do předu jsou další 4 polohy, takže si to může každý dát do předu jak moc chce. Ale do zadu to neovlivníte. Já to hned u první jízdy nepostřehl. Přišlo mi to, až jsem s tím chvilku jezdil a už začal vnímat i jiné věci než jenom extázi z nového a hezkého autíčka. U mě to celkem jde, sponku nenosím, ale je to zbytečná a hlavně další maličkost co kazí dojem z vozu. Možná, že kdybych jezdil jako za mlada v leže, tak tento problém nemám. Ale to už tady někdo naznačoval, že? :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod Tomík » 01.07.2010 06:36

Je fakt, že by neškodilo mít možnost opěrku posunout trošku dozadu. Jezdím každý den a tollik si neodpočinu jako u Fábky :sleep: .čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod LUBOBUBO » 06.10.2010 22:47

Mojej polovičke to tiež vadí. A to nemá žiadne veľké háro a tobôž nie sponu. Je na chlapčeka :tongue: . Ja by som si tiež vedel predstaviť pohodlnejšie si oprieť hlavu ;) . Už nám len ostáva dúfať, že novšie vydania Vengy budú rátať s vlasatými a aj s tými, čo majú vačšiu hlavu :lol: . :kia: :SK:
Uživatelský avatar
LUBOBUBO Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 15.04.2009
Bydliště: B.Bystrica - Levice  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
62500 km @ 6.7 l/100km

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod Neumi » 07.10.2010 07:48

Sranda ze mne a mojej priatelke by prave pasovalo keby sa dala opierka dat viac dopredu. Takto ked idem po dialnici pekne uspavacou jazdou tak ked chcem opriet hlavu tak ju mam dost neprirodzene zahnutu dozadu.
Kia Pro_cee'd (2009)
20000 km @ 6.7 l/100km
Neumi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Re: Aktivní opěrka hlavy

Příspěvekod tomasisko » 07.10.2010 07:55

mne to tiez pasuje kedze vo venge sa sedi viac spriamenym sposobom, podobne ako sofer v autobuse a nie ako v sedane
(kazdopadne sa da opierka polohovat smerom dopredu a na poslednej pozicii sa vrati celkom do zadu)

manzelka este v predu nesedela :-) zatial sa vozi spolu s babom na zadnych sedadlach a tam si to pochvaluje
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Předchozí

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé