Vymena steracu

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Příspěvekod Axel » 08.07.2009 14:32

jj jdou na Ceeda musí mít 60 a 45cm což podle toho metru odpovídá....jen jsem konstatoval, že zmíněný prodejce neví jak se píše Ceed :)
Fandím:
Moto GP
Tým: Ducati Marlboro Team; Jezdec: Casey Stoner (samo na prvním místě jsou naši jezdci :) )

Formule F1
Tým: Scuderia Ferrari Marlboro; Jezdec: Felipe Massa
Uživatelský avatar
Axel Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 544  Témata: 1
Registrován: 04.02.2009
Bydliště: Děčín  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW (2008)
34000 km @ 7.6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod slava » 08.07.2009 14:43

Za cenu 370,-Kč je koupím i na benzince(třeba v Hustopečích, ale určitě i jinde) a nebo jak už tu kdysi byla řeč dokonce se dají koupit za slušnou cenu i v Tescu. Je to jedno, pochybuji, že by to byl oridinál, logo na nich stejně není, tak co? :-o
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km

Příspěvekod slava » 08.07.2009 14:46

A dokonce jsem je viděl balené po jednom pěkně každý zvlášť, takže si zakoupíš ten, který zrovna potřebuješ. A rozmělníš ztráty na delší období :lol: :lol: :lol: .
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km

kde sehnat gumičky

Příspěvekod Návštěvník » 15.07.2009 23:18

Ahoj všichni,

tak jsem si vyzkousel výměnu gumiček ve steracich Ceed a opravdu to jde jako blesk. Jen si myslím, že se časem ošoupe zarážka v té plastové krytce, která se musí oddělávat. Možná se taky časem ulomí ta malá kovová pacička, co drží gumičku a musí se hýbat.

Ale je tu problém. Gumičky, které jsem koupil, tam nepasují!!! Už jsem se těšil, jak to jde parádně jednoduše měnit a ....

Pro výměnu jsou totiž potřeba menší (10mm výšky), než je běžný rozměr (který jsem změřil na 12mm výšky). Kontroloval jsem to v různých obchodech, i v tom tady nedoporučovaném Globusu a Tesku jsem byl, a všude mají ty 12mm a nebo ještě větší. Ty správné nikde.

Podle mě to je tak, že na Ceedu není klasický rozměr gumiček, jaké byly a stále ještě jsou na plno autech (to jsou ty, které potřebovaly při montáži do stěrače kovové postranní lišty). Ceed má v tom ramínku stěrače něco menšího. No a když se tam narve ta klasická trochu větší gumička (zkusil jsem to na jednom stěrači), tak to po skle vrže, skáče a blbě utírá vodu.

Všimli jste si toho taky? Kde se dají koupit ty správné (tedy menší než 12mm)? Možná bratři Slováci něco mají?

dík
V.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Mexican » 16.07.2009 11:02

ja by som len chcel upozornit, ze Teco FLAT stierace (myslim 130 kc / jeden) maju u niektorych autach trpiet na aerodynamicke problemy ktore sposobia to, ze sa stierac zlomi .. je to tak napr u BMW 3er a P307 ... ja tieto stierace mam na Accente a stieraju solidne (za tie prachy skutocne super)
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: kde sehnat gumičky

Příspěvekod MP1 » 19.07.2009 12:38

Nie celkom Ti rozumiem. Na Cedde su stierače Bosch. Pasuje tam klasická Bosch gumička, ale aj náhrada.
Probmlém je zohnať dobrú gumičku. Musíš pýtať gumičky pre Bosch aerolišty.
Ja som kúpil nejaké možno české, obal som už vyhodil. (compas alebo niečo podobné)
A sú sa figu.
V Tescu som kúpil nejaké aj s náhradnou gumičkou a kvalita tiež nič moc.

Skúsim objednať Bosch, poslednýkrát stála jedna gumička nejakých 6,6 €.

VojtaM píše:Ahoj všichni,

tak jsem si vyzkousel výměnu gumiček ve steracich Ceed a opravdu to jde jako blesk. Jen si myslím, že se časem ošoupe zarážka v té plastové krytce, která se musí oddělávat. Možná se taky časem ulomí ta malá kovová pacička, co drží gumičku a musí se hýbat.

Ale je tu problém. Gumičky, které jsem koupil, tam nepasují!!! Už jsem se těšil, jak to jde parádně jednoduše měnit a ....

Pro výměnu jsou totiž potřeba menší (10mm výšky), než je běžný rozměr (který jsem změřil na 12mm výšky). Kontroloval jsem to v různých obchodech, i v tom tady nedoporučovaném Globusu a Tesku jsem byl, a všude mají ty 12mm a nebo ještě větší. Ty správné nikde.

Podle mě to je tak, že na Ceedu není klasický rozměr gumiček, jaké byly a stále ještě jsou na plno autech (to jsou ty, které potřebovaly při montáži do stěrače kovové postranní lišty). Ceed má v tom ramínku stěrače něco menšího. No a když se tam narve ta klasická trochu větší gumička (zkusil jsem to na jednom stěrači), tak to po skle vrže, skáče a blbě utírá vodu.

Všimli jste si toho taky? Kde se dají koupit ty správné (tedy menší než 12mm)? Možná bratři Slováci něco mají?

dík
V.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Příspěvekod mbiron » 19.07.2009 13:02

Ahojte, zatim jsem sterace nekupoval ale trochu jsem koukal po netu kde a za kolik se daji sterace koupit a nasel jsem tyto ktere jsou pro Cee´da Stěrač NIPPARTS FlatBlade 600mm http://www.auto-pilot.cz/sterac-nipparts-flatblade-600mm/pro-3762068.html
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Příspěvekod titanus » 19.07.2009 13:18

mne pred par tyzdnami zacal zle stierat zadny stierac...tak som vybral gumicku otocil ju naopak a stierame dalej :wink: na prednych som to este neskusal ale uz tiez nestieraju najlespie takze to v priebehu par dni tiez vyskusam...ak nie tak pojdem do obchodu aj so svojim jednym stieracom v ruke a ak natrafim na neochotny personal pouzijem to ako zbran :grin:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Stěrače na Kia cee´d

Příspěvekod Jenda » 27.08.2009 16:22

Pokud sháníte stěrače na Kia cee´d našel jsem odkaz na tyto:
http://www.aukro.cz/item723415687_kia_c ... al_nd.html
Dnes mi došly a jsou od originálních k nerozeznání. Neber to za tu cenu; budou sloužit jako rezerva. :kia:
Uživatelský avatar
Jenda Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 345  Témata: 9
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
0 km @ 6.5 l/100km

Re: Stěrače na Kia cee´d

Příspěvekod aiwak » 28.08.2009 16:26

Zaké jsem si je objednal,ale ještě mi nepřišly
Uživatelský avatar
aiwak Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  Témata: 1
Registrován: 07.07.2008
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (2)

Re: Stěrače na Kia cee´d

Příspěvekod slava » 28.08.2009 21:28

Hned bych je bral, ale nemám účet a na aukru je potřeba. Taky jste někdo mohl vzít i dvoje nebo troje, poštovné je furt stejné a lehko by jste je udali na velkém srazu v Mostě, kde se nás doufám sjede hodně. Každý dá radši 300,- :yes: než pak honem, honem 1200,- :shock: , protože ty staré najednou jdou blbě :angry: .
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km

Příspěvekod Langi » 28.08.2009 22:40

Pánové já jsem koupil gumičky tady a dostal jsem je tam s trochou úsilí a stojej pár korun.

http://www.pemacar.cz/autodoplnky/sterace-a-prislusenstvi/gumicky-steracu/
Uživatelský avatar
Langi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 1
Registrován: 06.06.2009
Bydliště: Uničov  Czech Republic (cz)

Re: Stěrače na Kia cee´d

Příspěvekod tomri » 29.08.2009 08:18

Jenda píše:Pokud sháníte stěrače na Kia cee´d našel jsem odkaz na tyto:
http://www.aukro.cz/item723415687_kia_c ... al_nd.html
Dnes mi došly a jsou od originálních k nerozeznání. Neber to za tu cenu; budou sloužit jako rezerva. :kia:


Přesně tak jsem to provedl i já (něco musí být v záloze ;) ) Včera jsem si je objednal a fčil čekám již jen reakci prodejce a potažmo na balíček 8-)
Bílý šíp KIA Cee´d 1,4 CVVT
Biela jej pristane
Uživatelský avatar
tomri Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 63  Témata: 4
Registrován: 03.02.2009
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2021)
16000 km @ 5.9 l/100km

Re: Stěrače na Kia cee´d

Příspěvekod Berka » 29.08.2009 08:30

Dnes si je mám vyzvednout. Jsem ochoten koupit všechny které ještě má, ale chci mít jistotu že si je pak odeberete. Za 1. nevím kolik párů ještě má k dispozici, za 2. nevím na jaký sraz se dostavim. Pokud i tak máte zájem tak to sem rychle napište.
Omlouvám se, ale přednost mají aktivní členové u kterých mám jistotu že je pak nebudu někde nahánět.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Stěrače na Kia cee´d

Příspěvekod aiwak » 29.08.2009 09:26

Já jsem si objednal jedny navíc a na srazu v Mostě bych měl být , takže pokud bude mít někdo zájem, dejte vědět a jedny přivezu s sebou
Uživatelský avatar
aiwak Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  Témata: 1
Registrován: 07.07.2008
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (2)

PředchozíDalší

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé