Teplota

Trápí Vás něco na voze?

Teplota

Příspěvekod Návštěvník » 25.08.2008 08:50

Zdravim, prosim o radu. Vsimol som si, ze mi ukazuje nizku teplotu motora. Pri jazde v meste je teplota ok, ale akonahle idem mimo mesta, tak mi teplota klesa a je dost nizka. Kde je chyba? termostat? Ak ano, kde ho v motore najdem? Je to zlozite ho vymenit? DIk moc.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Jakub » 25.08.2008 12:26

To vypadá buď na termostat nebo čidlo teploty, ale podle popisu spíš ten termostat. Výměna není složitá, termostat je na výstupu chladící kapaliny z hlavy, najít se dá když půjdeš po horní hadici od chladiče, tak na jejím druhém konci je těleso termostatu. Pro výměnu je potřeba vypustit část kapaliny a rozebrat těleso, ve kterém je termostat. Je potřeba si dát jen pozor na polohu termostatu a nenamontovat nový obráceně (strana s pružinou směrem k motoru).
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

dik

Příspěvekod Návštěvník » 26.08.2008 08:30

dik za radu, dnes mi ho prinesu a idem na to. :-)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: dik

Příspěvekod Aifell » 26.08.2008 09:03

palci81 píše:dik za radu, dnes mi ho prinesu a idem na to. :-)


Trošku se ti divím proč stím nezajedeš do servisu ... vždyť máš snad záruku ne? Já vím jseš asi manuálně zručnej, ale proč riskovat a nervovat se stím doma? Já bych tedy volil cestu servisu. Dal jsem za auto půl míče :-) a kupoval ho nové právě kvůli možným závadám a záruce, abych neměl starosti s reklamováním ... Hodně štěstí :yes:
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Příspěvekod Jakub » 26.08.2008 10:16

@aifell

Myslím že Sephia už v záruce nebude ;) V servise to určitě zvládnou, ale není to tak složitý úkol, aby se to nedalo udělat doma s běžným nářadím.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Aifell » 26.08.2008 10:38

jakub píše:@aifell

Myslím že Sephia už v záruce nebude ;) V servise to určitě zvládnou, ale není to tak složitý úkol, aby se to nedalo udělat doma s běžným nářadím.


A sakra ... tak to jsem netušil, že jde o tento vůz! Palci81 pod svým nickem nemá napsáno jaký vůz vlastní :-( ... Omlouvám se! :sad:
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Zavada odstranena :-)

Příspěvekod Návštěvník » 16.09.2008 11:51

Teplota je v pohode. Chyba v termostate.

Zaruku uz nemam je to rok vyroby 96 a dat taku malickost do servisu a zaplatit za opravu sa mi zdalo zbytocne. Odpojit hadicu, odsrobovat dva sroby, dat nove tesnenie a termostat zvladne aj menej zrucny clovek. :-) Dik
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Teplota

Příspěvekod montyB » 16.12.2009 21:32

čaute,otec má Kiu Sephiu ,myslím že r.v.1995 a strašne málo mu to kúri.Poradte, kde môže mať chybu?,aj po prejdeni viac kilometrov mu "fúka"iba vlažný vzduch,pritom motor má zohriaty normálneJá myslím že to bude termostat,alebo tie Sephie kúria tak slabo?
montyB Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Re: Teplota

Příspěvekod SelfMan » 17.12.2009 05:54

Podobne "nasledky" mal aj na mojej starej Felicii pokazeny termostat. Po vymene to uz kurilo poriadne.
SelfMan Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 155  Témata: 2
Registrován: 23.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
9500 km @ 7.8 l/100km

Re: Teplota

Příspěvekod josa » 20.12.2009 10:47

Tak, tak, toto vyzera na termostat.
Ja mam taky problem, ze mne sa celkovo dlhsie zohrieva. Takze aj po 8km na mna ide vlazny vzduch. Ale ked sa rozkuri tak uz je ok.
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé