Tlumiče na Ceratu

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Tlumiče na Ceratu

Příspěvekod JJurka » 24.09.2008 19:48

Ahoj,

v půlce srpna jsem byl na 75000 kontrole a jako vždy jsem si nechal udělat geometrii, protože české silnice jsou katastrofa a já jezdím dost po těch ještě horších.

Protože se mi dělají na pneumatikách trošku schody ( Goodyear Eagle NCT5 ), nechal jsem si otestovat i tlumiče. Výsledek mě nepotěšil, přední náprava ještě ušla L-83%, P-80%, ale zadní mi připadá už varovná L-71%, P-62% účinnosti.

Chápu, že pravý okraj našich vozovek představuje věrnou kopii Hirošimy po náletu, ale štve mě to, protože to vypadá, že životnost dojde až po záruce. Těch 100000 km a tři roky je pro můj provoz zcela přiměřený, ale chci víc od těh tlumičů. je sice pravda, že jsem na předchozím Meganu zlomil tlumič na běžné nerovnosti na silnici č. 47 při rychlosti cca 60 km/h v obci, v zimě ( po ujetí 25km v to ráno ) - asi ve 100 tis. km, a taky jsem nezjistil proč. Možná je to pouze občasným zatížením zadní nápravy, jezdíme ve dvou, z toho já jako řidič vážím skoro o 50 kilo víc než manželka jako spolujezdec, a přesto jsou pravé tlumiče opotřebovanější.

Prosím o názor, či zkušenosti na životnost tlumičů.

Jarda
Uživatelský avatar
JJurka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 5
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Olšovec  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2006)
323800 km @ 6.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Kryshna » 25.09.2008 10:06

Ahoj,

ja jsem si zatim tlumice merit nenechal, ale vzhledem k tomu, ze se mi od zadku ozyvaji docela silne rany pri prejezdu nerovnosti, tusim, ze bych mohl mit tentyz problem... nehlede na to, ze pri prejezdech kocicich hlav je v exterieru slyset takove drnceni.Jenze ja mam najeto 30 tis... spis bych to u Cerata videl v Korejskem pristupu... prece jen to bylo auto pro USA...
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Příspěvekod Dobesch » 02.10.2008 13:52

Ten "rachot" od predni napravy pri jizde po ne prilis rovnem terenu mam taky --ale jinak Gumy i chovani auta na "normalni" silnici OK -- dokonce sem cetl kdysi nejakou recenzi kde zrovna tohle bylo prikladano Ceratu jako MINUS. Proste odhlucneni "provozu" predni napravy neni prilis super - resp. je super ale ne na CZ silnice
Uživatelský avatar
Dobesch Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 4
Registrován: 11.01.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2005)
41000 km @ 5.5 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 23.10.2008 20:50

Kryshna píše:Ahoj,

ja jsem si zatim tlumice merit nenechal, ale vzhledem k tomu, ze se mi od zadku ozyvaji docela silne rany pri prejezdu nerovnosti, tusim, ze bych mohl mit tentyz problem... nehlede na to, ze pri prejezdech kocicich hlav je v exterieru slyset takove drnceni.Jenze ja mam najeto 30 tis... spis bych to u Cerata videl v Korejskem pristupu... prece jen to bylo auto pro USA...



Zdarec!
mne teda neboucha na napravach nic, mam najeto 35 000, ale drnčí mi na kočičích hlavách taky něco buď v přístrojovce nebo ve volantu, ale nevím co to je.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 09.11.2008 16:28

Tlumiče na Ceratu bych po pul roce, co s ním jezdím, hodnotil jako velmi slušné. Ve srovnání s minulým autem (Seat Cordoba Vario - r.v. 1999) bych dokonce řekl luxusní :-) . ALe mám stejný problém, jak píše většina majitelů Cerata, a to je drnčení někde z prostoru palubní desky na nerovných površích, nevíte někdo jak na to?
Návštěvník
 


km @ l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé