Vnitřní osvětlení interiéru

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Vnitřní osvětlení interiéru

Příspěvekod Bostra » 01.03.2009 19:03

Zdravím všechny.
Tak jsem si trochu předělal vnitřní osvětlení interiéru a mohu říct, že je to paráda. Světla neskutečně mnoho o proti originálu. Nejdřív jsem zkoušel sufitky s 4 ledkama, ale pořád to nebylo ono. Tak jsem se rozhodl vyrobit si ledkové osvětlení sám. Nikdy jsem nic takového nedělal a tak jsem trochu zapátral na internetu. Na jiném fóru jsem našel fotky takového vyrobeného světla a tak jsem se pustil taky do toho. Sice mi to trvalo trochu déle, protože jak už jsem psal, něco takového jsem dělal prvně, ale výsledek stojí za to a velká radost že se mi to povedlo. Doporučuji všem. Není to nic složitého, jenom to chce trochu součástek a trpělivost. Zatím mám hotové středové a zadní osvětlení a ještě si chci udělat osvětlení přední středové nad předním zrcátkem. Mimochodem, nemůže mi někdo poradit jak tento celý panel sundat. Zkoušel jsem odšroubovat ty 4 šroubky, ale pořád to pevně drží. Tak nevím.

Zdarec Bostra.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod luboss » 01.03.2009 19:13

vyzera to super, nieco podobne ma aj Ice_B v ceede, ja som tiez o niecom takom uvazoval, pretoze tie sufitky nevyzerali dobre a tak tam teraz mam klasiku, ale hotove nic podobne nekupim a ze by som si to mal vyrobit sam tak to je tiez problem
Uživatelský avatar
luboss Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 477  Témata: 2
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Kalinkovo  Slovakia (sk)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2013)
121000 km @ 5.9 l/100km

Re: Vnitřní osvětlení interiéru

Příspěvekod maro » 28.10.2009 07:28

Ako s ledkami funguje pomalé stmievanie ?
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Re: Vnitřní osvětlení interiéru

Příspěvekod Bostra » 28.10.2009 18:50

Podobně jako by tam byla klasická žárovka. Akorát to jemně rychle problikuje (všimneš si toho když se díváš přímo na to světlo, z venku si toho blikání nevšimneš :thu: ).

Bostra :)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: Vnitřní osvětlení interiéru

Příspěvekod Ingdave » 28.10.2009 21:04

Vypadá to moc pěkně, škoda že se to nedá sehnat origo, ale to by asi byla šílená cena, protože by nevěděli, co za to chtít. Je dobré, že se tady do toho někdo pustil a určitě nám dá informace, co použít a jak to sestavit. :thu:
Cee´d SW 1.6 CRDi - MY09 Comfort Abyss Blue
najeto: 24 015 km
Uživatelský avatar
Ingdave Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 492  Témata: 1
Registrován: 06.11.2008
Bydliště: Ostrava - Mariánské Hory  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Skoda Yeti (2010)
90700 km @ 5.8 l/100km

Re: Vnitřní osvětlení interiéru

Příspěvekod gizmino » 21.11.2010 09:04

celkom sa mi to páči, ako si to urobil. Možes mi napísať,na akom fore si našiel tu prerábku svetiel ? dik. gizmno :thu: ;)
gizmino
 


km @ l/100km

Re: Vnitřní osvětlení interiéru

Příspěvekod Bostra » 21.11.2010 12:55

Tady máš odkaz, kde to "reddwarf" popisuje jak to udělal :
viewtopic.php?f=56&t=1478&start=0&hilit=osv%C4%9Btlen%C3%AD
Je to podobné jak jsem to udělal já. Akorát má jiný tvar. Jaký tvar si zvolíš ty, to už záleží jenom na tobě. Já bych tam ale možná ještě přidal 100 ohm odpory, protože napětí někdy stoupá až na 14,5 V a tím ty ledky dostávají dost zabrat.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km


Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé