Kia Pro_Ceed GT

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Re: Kia Pro_Ceed GT

Postby Ltd-mp » 12.02.2020 16:34

Jak maximálně velkou SD kartu lze nainstalovat do slotu SD Map. Lze z této karty přehrávat hudbu? Sice používám Spotify, ale občas jsem náročný a někteří interperti či alba tam nejsou a rád je za volantem poslouchám. V každém předchozím autě jsem měl nainstalovaný v přihrádce HDD. Dnes už bych raději SD.

Taktéž ještě jeden dotaz, nezkoušel někdo vyměnit repro v zadních dveřích za koaxiální? Přeci jen ten zadek, co jsem měl možnost slyšet, by chtělo podpořit výškami. Pyšnit se ozvučením JBL a dát tam jen dva výškové reproduktory do předu je pro mě tak trochu přešlap. A přitom stačilo by tak málo...

Děkuji.
:kia: Kia ProCeed GT-Line plus 1.4T-GDI 2020 (Pearl Black) + tažné s automatem SVC Group
Ltd-mp Male
Uživatel fóra

• Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Postby Katikakus » 13.02.2020 11:56

Rives wrote:Odfoť a napíš mi správu. Nejak sa skontaktujeme aby si mi poslal foto.
Hm. Chápem že koža sa musí...ale toto podľa mňa koža nie je... to za prvé.a za druhé, kto si kúpi auto aby po 3m začal ošetrovať sedačky?
Obyčajná textilná sedačka by bola lepšia kurnik.

Kuze to samozrejme je, bez ohledu na to, co si myslis ty, to za prve. A za druhe kuze se musi osetrovat. Tak to proste je. V jednom mas ale pravdu. Pokud nechces kuzi osetrovat, je textilni sedacka pro tebe lepsi.
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Katikakus Male
Fanda vozů Kia
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

2. místo (1)

Kia ProCeed GT III (2020)
14500 km @ 8.3 l/100km

Postby Luke » 13.02.2020 12:56

Ltd-mp wrote:Jak maximálně velkou SD kartu lze nainstalovat do slotu SD Map. Lze z této karty přehrávat hudbu? Sice používám Spotify, ale občas jsem náročný a někteří interperti či alba tam nejsou a rád je za volantem poslouchám. V každém předchozím autě jsem měl nainstalovaný v přihrádce HDD. Dnes už bych raději SD.

Taktéž ještě jeden dotaz, nezkoušel někdo vyměnit repro v zadních dveřích za koaxiální? Přeci jen ten zadek, co jsem měl možnost slyšet, by chtělo podpořit výškami. Pyšnit se ozvučením JBL a dát tam jen dva výškové reproduktory do předu je pro mě tak trochu přešlap. A přitom stačilo by tak málo...

Děkuji.

No jeden slot na USB tam chybi, tzn. kdyz pripojis mobil(a nechces ho jen nabijet, ale vyuzivas i Carplay nebo Android Auto), neni kam dat dalsi zdroj hudby, pokud ho jen nabijis, staci pripjit USB flash nebo maly adapter na SDkarty a vlozit micro sd kartu. Pokud to pouzivas jako ja, tzn vyuzivam Android Auto, pak nemuzu hrat pres USB, tak veskera hudba, ktera neni dostupna pres stream musi byt natahnuta v mobilu, at uz v interni pameti, nebo na sd karte, pokud ji tvuj mobil podporuje. Pak hrajes z mobilu pres Android Auto appku napriklad.
Dalsi slot na USB data nebo sd kartu by veci o tolik zjednodusil...no bohuzel...je to tak, jak to je.

Jinak polde mne je vyskac jeste uprostred palubky.
Proceed 7DCT GTline PLUS
Luke None specified
Přispěvatel fóra
Years of membership

Kia ProCeed III (2019)
0 km @ 0 l/100km

Postby Rives » 13.02.2020 12:56

Ok.
Čo tvoje sedačky?
Koľko máš najazdené?
Ako a čím ošetruješ?
Nemám skúsenosť s kožou na sedadlách.
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Rives Male
Fanda vozů Kia
Years of membershipYears of membershipYears of membership

Kia ProCeed GT III (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Postby Ltd-mp » 13.02.2020 13:38

Luke wrote:No jeden slot na USB tam chybi, tzn. kdyz pripojis mobil(a nechces ho jen nabijet, ale vyuzivas i Carplay nebo Android Auto), neni kam dat dalsi zdroj hudby, pokud ho jen nabijis, staci pripjit USB flash nebo maly adapter na SDkarty a vlozit micro sd kartu. Pokud to pouzivas jako ja, tzn vyuzivam Android Auto, pak nemuzu hrat pres USB, tak veskera hudba, ktera neni dostupna pres stream musi byt natahnuta v mobilu, at uz v interni pameti, nebo na sd karte, pokud ji tvuj mobil podporuje. Pak hrajes z mobilu pres Android Auto appku napriklad.
Dalsi slot na USB data nebo sd kartu by veci o tolik zjednodusil...no bohuzel...je to tak, jak to je.

Jinak polde mne je vyskac jeste uprostred palubky.

S tím USB /SD card je to nepříjemné. Otázkou je, jestli by to nešlo obejít nainstalováním "File manageru" do androidu a dostat se tak k souborům na SD kartě, ale je také otázkou, jak velkou SD kartu to autorádio podporuje. U mého mobilu je microSD slot obsazen druhou SIM :(

Instalace aplikací přes skryté menu

Co se týče prostředního reproduktoru v palubovce, to bude nejspíš širokopásmový reproduktor pro systémové zvuky a nejspíš i pro dobarvení zvuku motoru v režimu sport.
popis audia JBL / stránky JBL

Kdyby byly vzadu výškové reproduktory, zvětšila by se prostorovost zvuku. Takto to je více směrové ze předu.
:kia: Kia ProCeed GT-Line plus 1.4T-GDI 2020 (Pearl Black) + tažné s automatem SVC Group
Ltd-mp Male
Uživatel fóra

Postby Luke » 13.02.2020 14:01

Pres file manager by to asi taky slo, akorat tenhle navod funguje na urcite verzi firmware.
Tusim, ze prsut to zkousel, ale taky napsal, ze kdyz aktualizujes na novejsi, tak tento postup uz nefunguje...udajne, nezkousel jsem. Kazdopadne taky nefunguje na novem infotainmentu MY2020.

Systemove zvuky jak ktere, treba line assist funguje z repraku ze dveri podle toho, ktere cary se dotykas.
Ja mam GTline, takze zadne pribarveni zvuku v rezimu sport nemam, aspon si to teda myslim, protoze zvuk je subjektivne stejny, ale hudbu z toho stredoveho repraku slysim, ikdyz samozrejme nevim, jestli je sirokopasmovy.

Osobne mam ale vysky na -2, protoze mi to prislo hodne usycene :) Naopak mam rad vyraznejsi hlubsi tony, proto mi vyhovuje celkove JBL naladeni a jeste jsem si pridal basy i stredy.
Souhlasims s tim, ze je to vse zepredu, v zadu jsem jeste nejel, tak musim nekdy vyzkouset :)
Proceed 7DCT GTline PLUS
Luke None specified
Přispěvatel fóra
Years of membership

Kia ProCeed III (2019)
0 km @ 0 l/100km

Postby Sanchez » 13.02.2020 17:40

Staci si to posunut k zadnym sedackam a budete mat zvuk 5.1 :) alebo 9.1, to zavisi kolko mate reprakov.
Vacsinou je prednastavena pozicia Stred, hraje to akoby vpredu. Staci posunut. Menil som to na Ceede a Hyundai, dokonca aj v Riu, ked hraju detske pesnicky, nech mi to nehuci vpredu, ale detom.
Chapem, ze mate Proceed a JBL.
Hyundai i30 Fastback 2019, Trikolor-paket Komfort, 1,6 CRDi 100 kW
KIA Rio YB 2017, Exclusive, 1,25 MPI 62kW
Volkswagen Golf IV 2001, 1,6i 77kW - darované
KIA Ceed SW JD 2016, Comfort plus, 1,6 GDI 99kW - totálka :(
Sanchez Male
Sponzor

Sponzor (2)

Hyundai i30 Fastback (2019)
22022 km @ 4.8 l/100km

Postby Ltd-mp » 14.02.2020 10:01

No a jak posouváš Fader do zadu, tak Ti ubývají výšky, protože vzadu prostě nejsou...:-) Zas na druhou stranu, abych nebyl jen kritický, pořád 10x lepší takto než sériový zvuk mnoha jiných výrobců.
Ltd-mp Male
Uživatel fóra

Postby Katikakus » 17.02.2020 12:28

Muze nekdo, kdo ma pristup do systemu KIA (napr. MP1) overit dostupnost update ECU pro 1.6 T-GDI, ktery resi problem s kolisanim kroutaku pri akceleraci? Diky.

V Nemcku a Rakusku je dostupny a zacinaji objednavat do servisu na prehrani SW ridici jednotku motoru.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Katikakus on 18.02.2020 00:41, edited 1 time in total.
Katikakus Male
Fanda vozů Kia
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

2. místo (1)

14500 km @ 8.3 l/100km

Postby MP1 » 17.02.2020 19:23

Na SK nie je dostupný tento update.

Ale bolo by potrebné ešte pripojiť diagnostiku k autu, či si nestiahne sama.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/Proceed 1.4 T-GDi
MP1 Male
Fanda vozů Kia
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

Kia ProCeed III (2019)
25 km @ 0 l/100km

Postby rs.radek » 21.02.2020 11:39

[quote="Katikakus"]Muze nekdo, kdo ma pristup do systemu KIA (napr. MP1) overit dostupnost update ECU pro 1.6 T-GDI, ktery resi problem s kolisanim kroutaku pri akceleraci? Diky.

Tak mam dobrou zpravu, viz vyjadreni nize ohledne aktualizace pri kolisavem tahu 1,6 T-GDI :thu:

Dobrý den,

děkujeme za kontaktování infolinky KIA MOTORS CZECH.

Tento typ aktualizace řídících jednotek vozidla KIA bude dostupný počátkem příštího týdne.

S přáním hezkého dne
rs.radek None specified
Přispěvatel fóra
Years of membership

Postby Katikakus » 21.02.2020 11:57

Na SK uz je, ve FB skupine nekdo postoval ze v KIA Bratislava uz mu prehrali SW.
Katikakus Male
Fanda vozů Kia

2. místo (1)

14500 km @ 8.3 l/100km

Postby Rives » 21.02.2020 12:02

Tych skupin je viac.
Ak to bolo v tej "jedinej pravej" tak tam som bloknuty :D
Rives Male
Fanda vozů Kia

10000 km @ 7.4 l/100km

Postby simpson » 21.02.2020 12:19

dnes som bola na garančke kde mi pri výmene oleja aktualizovali aj ECM - volajú to oprava kolísania akcelerácie.

Cestou zo servisu som mal ale pocit že auto má o 50kw menej...

Skôr mám osobný problém s tým že vymenený olej je SHELL 0w-30 pokial viem predpis je Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30
Proceed GT 8-)
simpson None specified
Uživatel fóra
Years of membership

7050 km @ 8.9 l/100km

Postby Rives » 21.02.2020 12:21

To je fakt super správa.
Chcelo by to pomerat pred a po.
Možno máš iba pocit...či?

Uz si druhý čo mu naliali v servise iný olej ako predpis. Nechápem...
Rives Male
Fanda vozů Kia

10000 km @ 7.4 l/100km

PreviousNext

Return to ProCeed