Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod MP1 » 13.11.2019 22:32

Áno, budem meniť tlačidlo.

Ale pre porovnanie. Ako často ju používate?
Ja niekedy raz týždenne, niekedy 3-4 krát týždenne. Na showroome mám do 15 áut a nabíjam aj autá pred odovzdávaním klientom. Autá s elektrickým kufrom musím na showroome dobíjať aj raz mesačne, niekedy, závisí ako často mi zákazníci cvičia s kufrom.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod mv12 » 13.11.2019 22:54

Ono záleží, jak kdo jezdí... To bude různé. Někdo ani nemusi dobíjet...
Jak máš tu nabíječku dlouho? Jestli už přes 5 let, tak to jo. Ale zkusil bych to fakt jen prostříknout... Výměna by nemusela být pravděpodobně třeba.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Crusy » 30.11.2019 11:45

Naposledy upravil Crusy dne 21.08.2020 18:11, celkově upraveno 1
Kia Cee'd (JD) 2017 * 1.4 MPI, 74 kW/101hp, G4LC * Comfort Plus
Uživatelský avatar
Crusy Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 301  Témata: 2
Registrován: 16.05.2017
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd II (2017)
87000 km @ 6.5 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod melonsvk » 30.11.2019 12:37

A teraz som uz videl vsetko... :lol:
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1293  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod hlinajs » 03.12.2019 11:19

Ja som si to mobilne WC objednal, po tom co som sa skoro pocural pocas zapchy na dialnici :-)

Zatial som to WC neotestoval. a dufam, ze ani nebudem musiet :D
:kia: Cee'd SW 2016 1.6GDi, edice EURO2016
Uživatelský avatar
hlinajs Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.05.2016
Bydliště: Baden-Württemberg  Germany (de)

Kia cee'd SW II (2016)
93650 km @ 7.3 l/100km

Nerezové nášlapy pedálů

Příspěvekod Yearling » 21.08.2020 13:24

Nerezové nášlapy pedálů z Aliexpress - ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI

výhody:
- cena
- jedná se skutečně o nerez ocel (NE hliník)

nevýhody:
- na plynový pedál nelze navléct bez demontáže celého pedálu
- malá trvantlivost (cca 1 měsíc) - nerez kryt je pouze naražený na nášlapných gumových výstupcích pouzdra, vzhledem k tomu, že guma je příliš měkká, výstupky na pedálu se za krátkou dobu (v mém případě u spojky cca za 1 měsíc) odlomí nebo ošoupou a následně nerezový plech odpadne

o1.jpg

o2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
:kia: Ceed (CD) EXCLUSIVE r.v. 2019 1.4 T-GDI
Yearling Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 25.03.2019

Kia Ceed III (2019)
34000 km @ 6.3 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod mickey mouse » 21.08.2020 16:20

Tak já je mám z Aliexpresu na Sportage III již pátým rokem a jsou jako nové, vše OK, montáž i kvalita to samé, jako když jsem kupoval např. škodovácké originály na jejich auta.
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Berka » 08.11.2020 20:04

Po 9 letech mi odešla nabíječka autobaterií CTEK. Sice neodešla úplně, baterii stále dokázala nabít, ale ihned po připojení do sítě začala problikávat červená kontrolka poruchy a později se rozsvítila úplně. Nechtěl jsem riskovat nějaký problém, protože nabíječku nechávám připojenou i několik dnů, tak jsem ji raději poslal do elektronického nebe a koupil novou.
Dlouho jsem vybíral až jsem přebral. Nejprve jsem si říkal, že mi stačí ta obyčejná z Lidlu, jednu už mám v karavanu, ale pak jsem našel nějaká videa na netu a moc chválená nebyla. Prostě stačí, ale není to žádná hitparáda na delší dobu. Nakonec jsem zvolil BOSCH C3 https://www.alza.cz/auto/nabijecka-baterii-bosch-c3-6v-12v-3-8a-d5150976.htm což se ukázalo jako úplně nejhorší volba. Tuto nabíječku v žádném případě nedoporučuji k nákupu. Její obrovská nevýhoda je, že nedokáže nabít silně vybité akumulátory. Schválně jsem uplně vybil jednu 12V baterku co mám doma navíc, připojil nabíječku a... skoro nic. Nabíječka díky nízkému napětí, vyhodnotila baterku jako 6V a začala ji sama nabíjet v režimu 6V. To ji trvalo pár minut, aby ne, když byla ve skutečnosti 12V a pak ohlásila plné nabití. Zkusil jsem ji přepnout do režimu nabíjení 12V, ale to nabíječka odmítala, protože napětí bylo příliš nízké a stále ji vyhodnocovala jako baterku s 6V a chtěla nabíjet pouze tu. Ani po 30 minutách pokusů jak nabíječku oblafnout nějakým trikem se to nepodařilo.Takže pokud se vám stane, že vybijete baterku úplně tak tahle nabíječka je vám k ničemu.
Nabíječku jsem vrátil a koupil zase starý dobrý CTEK, tentokrát novější model než jsem měl. https://www.tsbohemia.cz/ctek-mxs-5-0-new_d181692.html Nabíječku připojil na tu samou baterku a po cca. 12h byla plně nabitá. Prostě pracuje tak jak má, mohu doporučit.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod pacesol » 09.11.2020 09:00

Já si s tebou dovolím až možná důrazně nesouhlait. Mne spíše udivuje, že CTEK toto umí. Nabíjení podbitébaterie je docela důležitá ochrana pro běžného spotřebitele. Může totiž dojít k poškození 1 článku baterie a jediná možnost, jak toto nabíječka pozná je nízké napětí. Nabíječka takto podbité baterie vyhodnotí jako poškozené a zcela správně vyhodí error. Může se totiž stát, že zakrystalizovaný článek sulfatací začne pěnit, ucpe odvzušňovací otvor a nahromaděný vodík vybuchne. Já bych naopak tuto nabíječku vyhodnotil jako V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEKUPOVAT. Pro běžného uživatele, který připojí večer baterii a ráno ji strčí do auta aby jel do práce může být nebezpečná. A to i pro tebe, protože snížením napětí pod určitou mez dochází na článcích k sulfataci. viz. třeba tady. https://www.epet.cz/domaci-nabijeni-aut ... dat-pozor/
a nebo tady
http://www.autobaterie-pktechnik.cz/con ... utobaterii
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Berka » 09.11.2020 21:56

Věřím, že výrobce se spoléhá na více parametrů než jen nízké napětí. Nabíječka měří i vnitřní odpor článků a ten by ji signalizoval závadu. Co se týká sulfatace, ta u vybitých článků probíhá, ale v řádech několika dnů od podvybití. Navíc každé nabíjení začíná "diagnostikou" baterie, její případná desulfatizace a pak teprve několika fázové nabíjení.
Chápu tvoje obavy, jsou u baterky zcela namístě, ale zrovna CTEK má bezpečnost nabíjení na hodně vysoké úrovni.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod cosmicboy » 10.10.2021 07:34

Poprosím o radu (zkušenosti) s gumovými koberečky, které pořídit. Originál Kia mi přijde nesmyslně drahý, hledám něco rozumného na webu a zatím jsem našel Gurmány Zubří, Rezaw, Rigum a Gledring. Ty poslední se mi líbí nejvíce, ale obávám se jejich "parfemace" - prý voní po vanilce. A u Zubří mám zase trochu obavu ohledně údržby, aby šly čtverečky dobře vymývat... Mohl bych poprosit a názor a zkušenost s nějakým konkrétním?
Kia Rio YB, 2022, 1.2 DPI
Uživatelský avatar
cosmicboy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 175  Témata: 18
Registrován: 23.09.2021
Bydliště: Plzeňský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2022)
9000 km @ 5.7 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Beda » 10.10.2021 08:27

Mam uz asi 5-ty Rigumy a zatim vzdy spokojenost. Maji vzor ctverecku, takze horsi na udrzu, kdyz tam decko vyleje neco lepiveho, ale zatim si s tim vzdy poradila wapka a kartac na mycce, kam jezdim. Kdyz jsou nove, tak nekolik mesicu jsou v aute pekne citit, nekomu to muze vadit :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Boris17 » 20.03.2022 20:24

Nabíjačky CTEK. Dosť sa tu o nich píše a tiež bolo zmieňované poruchové tlačidlo na voľbu režimov. Dokonca niekto spomínal ako mu akýsi predajca tvrdil, že jedine CTEK má bezpečné udržiavacie napätie pod 13,6 V, aby nezničil AGM batérie. On si ju na základe toho tvrdenia kúpil a ono mu to potom dávalo viac tuším 13,8V. Nemám voči CTEK žiadne výhrady ani vlastné skúsenosti len dávam do pléna alternatívu.
Ja osobne mám nabíjačku OPIMATE 6 (TM180) 12V/5A už dobrých 15 rokov bez poruchy. Nemá žiadne tlačidlo, je plne automatická a tiež blbovzdorná. Ak ju správne pripojíš na batériu a strčíš do zásuvky kde je prúd o nič iné sa nestaráš. Režimy nabíjania má porovnateľné ako CTEK aj desulfatácia 16V aj TURBO 22V samozrejme pulzne a malým prúdom. Pokiaľ zostane batéria pripojená k elektrickému systému vozidla (a keď je kľúč zapaľovania v polohe vypnuté),
fáza TURBO oživenie sa nespustí. Optimate 6 dokáže nie len batérie nabiť, ale aj oživiť hlboko vybité akumulátory, otestovať stav batérie a udržiavať batériu trvalo v nabitom stave, môže byť trvale pripojený k akumulátoru.
Nabíjam batérie priamo v aute, neodpájam ich od palubnej siete a za tie roky sa na žiadnom nič nepokazilo, a je jedno či to boli staré črepy alebo tieto najmodernejšie inteligentné. Teraz na SPORTAGE IV 2021 1,6 TGDI AGM batériu. Po jej plnom nabití (Zelená kontrolka) prepne na udržovanie a merák už 2 dni ukazuje 13,55 V. (a že to vie jedine CTEK)
(Pred rokmi som sa okolo akumulátorov profesne pohyboval aj predával a tých nabíjačiek sa tiež čo to popredalo a bez reklamácií. Tak aj preto som si jednu takúto inteligentnú nechal aj pre seba, mám aj klasickú trafákovú, tá bola na zaplavené olovené.)

Ohľadom nabíjačiek som spolupracoval s firmou MICRONIX
https://eshop.micronix.sk/akumulatory-a ... ate-6.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
:kia: Sportage IV QLE (2021) 1,6 T-GDi 130kW, 4WD A7 DCT
Uživatelský avatar
Boris17 Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 13.01.2022
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Sportage IV (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod jula1967 » 09.11.2022 16:17

Ahoj dá se někde koupit doplněk led prahy svíticí na Kia ceed od roku 2015-2018 ? :lol:
Uživatelský avatar
jula1967 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 15
Registrován: 01.05.2020
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod cosmicboy » 23.11.2022 12:32

Tento háček mě u konkurence hodně zaujal, říkal jsem si, že by mohl pasovat do jakéhokoliv Top Tether otvoru. Bohužel na Rio nepasuje, nicméně možná půjde nějak doupravit... Tak to berte jako tip, co také existuje :-)

https://www.auto-doplnky.com/hacek-do-z ... 867785a9b9
Kia Rio YB, 2022, 1.2 DPI
Uživatelský avatar
cosmicboy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 175  Témata: 18
Registrován: 23.09.2021
Bydliště: Plzeňský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2022)
9000 km @ 5.7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé