Při řazení nepadají otáčky

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Při řazení nepadají otáčky

Příspěvekod tombom » 04.10.2019 23:51

Nedávno jsem si všiml prodlevy mezi sešlápnutím nebo uvolněním plyn.pedálu na otáčky motoru.Nejvíce je to asi poznat při řazení,když sešlápnu spojku,pustím plyn o otáčky buď zůstanou cca.1-2 vteřiny na místě,někdy dokonce i nepatrně stoupnou a pak teprve klesnou.Takže už mám zařazeno,pouštím spojku a otáčky teprve začínají klesat.Dělá to i při neutrálu, když přidám plyn otáčky začnou jít nahoru taky s prodlevou,to samé při uvolnění plynu.Někde jsem to tady na foru četl,že podle vyjádření servisu to je normální a dělá to tak snad kvůli emisím.Mně to ale začalo dělat po cca.7 letech.V servise(KIA Orlová)mi řekli,že to jede jak má a žádný problém nenašli.Diagnostika samozřejmě nic neukázala.Zajímalo by mně jestli máte s tímto motorem stejné zkušenosti.Na forech jiných značek se tyto problémy taky řeší.Důvody jsou buď špinavá škrtící klapka, nějaké netěsnosti podtlak.hadice klik.skříně a ještě různé další příčiny.
Kia Sportage 2012 1,6 GDI
tombom Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.03.2019
Bydliště: Havířov-Podlesí  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Při řazení nepadají otáčky

Příspěvekod Kiakdejv » 05.10.2019 09:55

Mě to dělá co jsem vyjel od prodejce. Zejména to je poznat ve vyšších otáčkách, které si motor chvilku podrží. Není to žádná závada. Taky jsem to kdysi zjišťoval a pokud si dobře vzpomínám, může za to větší setrvačník.
Ale zaráží mě, že jsi to zpozoroval po 7 letech provozu. Možná jde o něco jiného než jsem uvedl.
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Při řazení nepadají otáčky

Příspěvekod tombom » 05.10.2019 10:59

Já to auto nemám od novoty,mám ho 2 roky,ale nezdá se mi,že to dělá celou dobu.Začal jsem to vnimat až teď.
tombom Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.03.2019
Bydliště: Havířov-Podlesí  Czech Republic (cz)

Re: Při řazení nepadají otáčky

Příspěvekod altt » 08.10.2019 20:44

Mne to takto robil snáď každý benzín :-)

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
altt Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 1
Registrován: 02.04.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
29000 km @ 0 l/100km

Re: Při řazení nepadají otáčky

Příspěvekod tombom » 11.10.2019 10:32

Samozřejmě že nějakou prodlevu na plyn má asi každé auto,taky jsem už jich několik měl předtím,ale mně se spíš nezdá tak prodleva po uvolnění plynu kdy chvíli otáčky drží.Při jízdě když řadím vyšší stupně tak to celkem nevadí.Otáčky ještě ani neklesnou,já tam mám vyšší rychlost a a jede se dál.Ale při rozjíždění když řadím z 1 na 2 a motor celkem řve protože otáčky se někdy ještě trochu zvýší a to už mám nohu z plynu,tak tak to není nic moc.Podotýkám,že to dělá i při teplém motoru.
tombom Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.03.2019
Bydliště: Havířov-Podlesí  Czech Republic (cz)

Re: Při řazení nepadají otáčky

Příspěvekod Jakub » 11.10.2019 11:25

Takhle to je už od Euro IV motorů, jáse divil opačně když jsemjednou jel starým favoritem , tam po stlačení spojky padly hned otáčky na volnoběh
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Při řazení nepadají otáčky

Příspěvekod tombom » 11.10.2019 11:44

Vážně to tak má dělat?Mám tohle auto 2 roky a že bych to začal pozorovat až teď se mi moc nezdá.Anebo se to muselo zhoršit.
tombom Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.03.2019
Bydliště: Havířov-Podlesí  Czech Republic (cz)

Re: Při řazení nepadají otáčky

Příspěvekod Jakub » 11.10.2019 14:06

ano má to tak dělat, je to kvůli omezení emisí. Dělal to už první ceed.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Při řazení nepadají otáčky

Příspěvekod brasel » 07.01.2022 09:57

dobry den ,take mam problem z otacky ,a urcite toto normalni neni ,si pripadam jak kdyz sem v autoskole ,myslel sem ze by to mohlo delat cidlo teploty pac rucicka teploty nefunguje ,jaky by to bylo porad hodne obohaceny ,kdyz řadim tak to vzdycky jakoby cukne pac otacky zustavaji nahore ,toto fakt neni normalni u zadneho auta ktere sem ridil toto nikdy nebylo ,sem si myslel ze tady na foru ,nekdo bude vedet co stim ,nez pujdu do servisu ,je to 2litr 104kw kia ,je,m121,5121b
brasel Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 07.01.2022
Bydliště: liberec  Czech Republic (cz)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé