Škubání studeného CRDi motoru

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Škubání studeného CRDi motoru

Příspěvekod jiri.spilauer » 31.07.2019 16:00

Ahoj všem,

vlastním Carense 2.0 CRDi 103 kWh, r. v. 2008.Brzy bude mít najeto 200 000.Nedávno začal kuckat při studeném startu. Při rozjezdu na 1 a i po přeřazení na 2. Auto poskakuje,jako kdybych se učil rozjíždět. Dal jsem to do Kii a tam mi řekli, že prý je problém s turbem, že do něj prosakuje olej a mám prý po nastartování chvíli nechat běžet volnoběh, aby se vyrovnaly tlaky nebo co..... a pak se rozjet. Tipoval jsem zanesenej EGR, ale ten prý je v pohodě. Do turba se mi hrabat nechce, přesto kdybych chtěl mít jistotu, poradíte, kde by mi zdiagnostikovali turbo? Pochybuju, že v Kie by to někdo dělal....máte někdo podobnou zkušenost? Jsem z jižních Čech (Budějovicko).
Díky za případné zkušenosti.

P.S. Vypozoroval jsem další nestandardni jev, při 1500 otáčkách na 3 nebo 4ku, když noha jen lehce tlačí pedál a udržuje rychlost, tak motor jakoby přerušovaně hučí (hů-hů-hů-hů-hů),ale otáčky drží. Jakmile přidám plyn nebo uberu na volnoběh, zmizí to. Omlouvám se,nepopisuju sovu,ale nenapadá mě lepší přirovnání :-) Mohlo by to s tim souviset?
Naposledy upravil jiri.spilauer dne 16.08.2019 20:22, celkově upraveno 1
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Škubání studeného CRDi motoru

Příspěvekod Quadrant » 01.08.2019 03:33

Turbo říkali jo , že prosakuje olej do turba :D tak je to nejdražší položka tak proč by ti to neřekli.
Turbo prosakuje ale normálně tedy, jen lehce se tvoří mlhovina , a pokud by to překročilo limity a naplnil se intercoler tak ti to ten olej nacucne a už ten motor nezastavíš = výsledek je že se ti přetočí motor 8-) Jediná šance je něčím rychle ucpat přívod vzduchu.
Navíc do sání jde i olejová mlha s odvětrávání víka ventilů tak že sání je prostě jeden velký olejový tunel :D
Můžeš mít i bordel v naftě, respektive vodu v nádrži, nebo špatnou naftu, nebo žhaviče.. vstřikovače :huh:
Jako první bych vyměnil palivový filtr + i vzduchový, pak natankovat prémiovou naftu buď BENZINA VERVA a nebo OMV MAXXMOTION + bych tam dal ještě pro jistotu VIF super diesel aditiv.
Pokud bude problém přetrvávat šel bych po žhavičích a vstřikovačích..
Tak že držím palce ať je to jen tou naftou :drink:
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Příčina zjištěna, ale jaký díl?

Příspěvekod jiri.spilauer » 25.09.2019 12:57

Zdravím všechny. Tak nakonec po složitých peripetiích se zjistilo, že je v háji škrtící klapka, je stále otevřená a motůrek na její ovládání nefunguje. To škubání ustalo, ale hned nato auta přestalo akcelerovat a nepřelezlo přes 2000 otáček. V servisu předpokládají, že to spolu souviselo, takže jim budu věřit. Nicméně nyní řeším, kde ten díl koupit. Politika Kii je nesmysl z Marsu, orig. díl za 21 000, replik je řada, ale v ČR i různí výrobci pod cca 5 000 Nejdou. V Koreji na Korapsu nebo na Ebay se dá sehnat za cca 3500 a dokonce jsem našel za cenu do 2 000. Co si o tom myslíte? Báli byste se dílu z Číny? Objednávám z Asie běžně spotřební elektroniku, ale díl na auto z Číny.....no nevím. Mrkněte sem: https://www.ebay.com/itm/Diesel-Electro ... SwVZBdCnle
Osobně se kloním ke kompromisu, koupit z Koreje, ale třeba máte někdo už s timhle výrobcem zkušenosti.....?

Díky všem za případné odpovědi.
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Škubání studeného CRDi motoru

Příspěvekod Mirse » 25.09.2019 13:09

Zkušenosti přímo s tímto výrobcem nemám ale všeobecně bych se nákupu na e-bay nebo alíku až tak nebál, konkrétně já už tam nakupuju cca 5 let a neměl jsem zatím ani jednu reklamaci, oni se ty díly od originálu až tak moc lišit nebudou ...
Ale je to jen můj názor, počkej si jestli se se svými zkušenostmi a radami ozvou další ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3890  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Škubání studeného CRDi motoru

Příspěvekod mv12 » 25.09.2019 18:34

Z Číny těžko hádat, co to bude za kvalitu (materiál, rozměrová přesnost atd.). Může to dávat smysl zariskovat a zkusit, pokud není jiná rozumná alternativa, ale když to mají na Koraps.com, tak bych objednal tam... a pokud za těch 3500 nabízí originál, tak bych ani neváhal.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Škubání studeného CRDi motoru

Příspěvekod Beda » 25.09.2019 20:43

Z Korapsu nakupuji uz nekolik let a muzu doporucit prave nakup tam, protoze prodavaji originaly ;) Nema cenu kupovat to nejlevnejsi, muze se to vymstit treba na zivotnosti dilu :| Ted muzes zaplatit 2tis. a za dalsi rok(y) hned 3,5tis. kdyz ti odejde ten levny dil.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé